Sosyal medya

Donanım

11. nesil Intel işlemcilerin tanıtım tarihi belli oldu

Dünyanın en büyük işlemci üreticilerinden biri olan Intel, yeni masaüstü işlemcilerinin tanıtım tarihini açıkladı. Rocket Lake olarak adlandırılan 11. nesil işlemciler, yapılan açıklamaya göre 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacak. Tam tarih belli olmamakla beraber yeni işlemcilerin Mart ayında gelmesi bekleniyor.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: AMD RX 6000, RTX 3080’e kafa tutuyor!


11. nesil Rocket Lake işlemciler neler sunacak?

2021 yılının ilk çeyreğine tanıtılacak Rocket Lake işlemciler mevcut 400 serisi Intel destekli ana kartlar ile uyumlu olacak. Yeni işlemcilerin bir önceki nesle göre, ortaya çıkan en büyük farkları PCIe 4.0 desteğiyle birlikte gelecek olmaları. Ayrıca Rocket Lake işlemciler yüksek hızlı Thunderbolt 4 bağlantı desteğine sahip olacak. Hayal kırıklığı yaratan kısım ise yeni işlemcilerin tekrar 14 nm üretim sürecinden geçecek olmaları. Intel bu konuda nesillerdir bir atılım yapamadı. 7 nm ile üretilecek ilk Intel işlemciler en erken 2022 yılının sonunda gelecek. Yeni işlemcilerin önceki nesilde olduğu gibi 5 GHz saat hızını aşması bekleniyor.11. nesil

AMD’nin Ryzen işlemcileriyle birlikte Intel oldukça zor günler yaşıyor. AMD geçtiğimiz yıl 7 nm teknolojisine geçerken Intel’in hala 14 nm teknolojisini kullanması tepki çekebilir. Daha önce hata yaptığını kabul eden ve kullanıcılardan özür dileyen Intel, Rocket Lake işlemciler ile performansta ciddi bir atılım yapmak istiyor.  Ancak 11. nesil  Tiger Lake laptop işlemcilerindeki değişime benzer köklü bir değişim, 12 .nesil masaüstü Intel işlemcilerle birlikte bekleniyor.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji ve oyun meraklısı, mühendis adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Donanım

Oppo Tarafından Dynaudio Ortaklığıyla Geliştirilen “Enco X” Türkiye’de Satışa Sunuldu

1623931798_OPPO_Enco_X__2_

Oppo, Danimarkalı hoparlör üreticisi Dynaudio ile başladığı iş birliğinin ilk meyvesi olan Enco X TWS kulaklık modelini Türkiye pazarında da satışa sundu. DBEE 3.0 ses sistemi ve LHDC kablosuz iletimle desteklenen OPPO Enco X kablosuz kulaklıklar, Hi-Fi düzeyinde ses kalitesi sunabiliyor.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: Oppo A54 Kutu Açılışı | Yerli Oppo telefonlara bir yenisi daha eklendi!


Oppo’dan Dynaudio iş birliğiyle yeni TWS kulaklık hamlesi

Oppo, geçtiğimiz dönemde Enco W31 ve W51 TWS kulaklık modellerini satışa sunmuştu ve bu modeller tüketiciler tarafından da beğeniyle karşılanmıştı. Şimdi de Oppo, yeni kablosuz kulaklığı Enco X’i Türkiye pazarında tüketicilerin beğenisine sundu. DBEE 3.0 ses sistemi ve LHDC kablosuz iletimle desteklenen Oppo Enco X kablosuz kulaklıklar kullanıcılara Hi-Fi deneyimini sunabilmek adına tasarlanmış. Enco X’in dikkat çeken bir diğer özelliği de şirketin, Danimarkalı üretici Dynaudio ile yaptığı iş birliğinin ilk ürünü olarak dikkat çekiyor.

1623931787_OPPO_Enco_X_White__1_

Enco X TWS kulaklık, Oppo’nun akustik tecrübesi ve İskandinav ses şirketi Dynaudio’nun sektördeki uzmanlığının birleştirilmesiyle tasarlandı. Dynaudio’nun baş akustik uzmanları ve Oppo’nun kendi akustik ekibinin Avrupa’da yaptıkları araştırmalar, testler ve akortlar Enco X’in ses kalitesine de yansıtılmış durumda.

Oppo, ilk DBEE 1.0 Dinamik Ses teknolojisini 2007 yılında tanıtmıştı. Aradan geçen 14 yıldan sonra bu teknoloji evrilerek; bugün DBEE 3.0 olarak adlandırılan düzeye ulaştı. DBEE 3.0’da, yeni malzemeler, yeni bir yapı ve yeni teknolojiler yer alıyor. Oppo Enco X kablosuz kulaklıklar eş merkezli çift sürücülü bir tasarıma sahip. Öndeki manyetik kaplamalı sürücü yüksek frekansları yönetirken, arkadaki üç katmanlı kompozit dinamik sürücü orta ve düşük frekansları kontrol ediyor. Düşük gecikmeli kablosuz transferin gerçekleşmesini de LHDC desteği sağlıyor. LHDC üzerinden paralel çift hoparlörlerin oluşturduğu kombinasyon, Enco X’te kullanıcıların ses senkronizasyonunu minimum gecikmeyle elde edebilmesini sağlıyor.

1623931789_OPPO_Enco_X_Black__2_

Çoklu, gürültü engelleme modu

Çift çekirdekli bir Bluetooth gürültü azaltma çipine sahip olan Enco X, hibrit aktif gürültü önleme özelliğiyle birlikte sunuluyor. Kablosuz kulaklıkta dört farklı gürültü engelleme modu arasında dilediğiniz gibi ayarlama yapabiliyorsunuz. Örneğin, toplu taşımada seyahat halindeyken müziğinizin tadını alabilmek için maksimum gürültü önleme modunu tercih edebilirsiniz. Bu sayede bütün çevre gürültülerini egale ederek; müziğinize tamamen odaklanabilme şansı yakalayabilirsiniz. Dilerseniz de bir kafede kahvenizi yudumlarken veya ofis ortamına dikkat kesilerek gürültüyü yumuşatmak üzere gürültü önleme modunu seçebilirsiniz. Kulaklığınızı çıkarmadan çevrede olup bitenlerin farkında olmak istiyorsanız da şeffaf modu tercih edebilirsiniz. Son olarak da, isterseniz gürültü önleme özelliğini tamamen inaktif ederek sessiz bir ortamda dinleme deneyiminizi sürdürebilirsiniz.

Oppo Enco X’in gürültü engelleme mekanizması üç mikrofonlu gürültü kontrol algoritmasına sahip buna ek olarak; ayarlanabilir bir filtre tüm gürültüleri tanıyıp devreden çıkarabiliyor. Böylece gürültülü ve rüzgârlı ortamlarda bile sesiniz net bir şekilde duyuluyor.

Düşük gecikme ve yüksek senkronizasyon

Enco X TWS kulaklıklar, Oppo’nun daha önceki kulaklık modellerinde kullandığı gibi gecikmeyi engelleyen teknolojilere sahip. Binaural düşük gecikmeli Bluetooth iletimi daha iyi bir gecikme optimizasyonu ve daha güçlü gecikme azaltması sağlıyor. Kulaklıkta görsel-işitsel senkronizasyonun geliştirilmesiyle birlikte de; video izlemek ve oyun oynamak gibi aktiviteler daha eğlenceli hale getirilebiliyor.

1623931786_OPPO_Enco_X_White__6_

Pil ömrü

TWS kulaklıklarda en önemli unsurlardan biri de pil ömrü. Gerek kutuda sunulan pil ömrü; gerekse de kulaklıkların tek başına sunabildikleri pil ömrü gibi veriler, kullanıcıların kulaklık seçiminde en çok dikkat ettikleri parametrelerden. Peki Oppo Enco X kullanıcılara ne kadar pil ömrü sunabiliyor.

Oppo Enco X’in saklama kutusuyla sunabildiği toplam pil ömrü 25 saat müzik dinlemeye veya 15 saat telefon görüşmesi yapabilmeye denk geliyor. Şarj kutusu olmadan da; kulaklıkların dahili bataryalarıyla 5.5 saat müzik dinleyebilir veya 3.5 saat telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Gürültü engelleme modlarını kullandığınız zaman da tabi ki kulaklıkların çalışma süresi aşağı yönlü bir hareket gösteriyor. Maksimum gürültü önleme moduna geçtiğinizde kulaklığınız, eğer şarj kutusu varsa 20 saat, tek başınaysa da 4 saat çalışabiliyor.

Dokunmatik kontroller

TWS kulaklıkları kullanmayı kolaylaştıran bir diğer unsur da, dokunmatik kontrollerle yönetilebilmeleri. Benzer dokunmatik kontroller, Oppo Enco X’te de mevcut. Peki Oppo X’te dokunmatik kontrollerle nelere ulaşabiliyorsunuz.

•Çift tık kontrol: Kulaklıkların herhangi birine çift tıklayarak bir sonraki şarkıya geçebilir, gelen aramaya yanıt verebilir veya görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

•Kaydırarak kontrol: Kulaklıkların herhangi birini kaydırarak ses düzeyini kontrol edebilirsiniz.

•Dokun ve basılı tut kontrolü: Kulaklıkların herhangi birine dokunup bir saniye basılı tutarsanız seçilmiş iki gürültü önleme modu arasında değişim yapabilirsiniz.

• Üç tık kontrol: Bu kontrolle akıllı asistanları harekete geçirebilirsiniz.

Ayrıca bütün bu standart dokunmatik kontroller, kulaklık işlevleri menüsünden kişiselleştirilebiliyor.

1623931788_OPPO_Enco_X_Black__3_

Fiyat

Oppo Enco X’in, siyah ve beyaz olmak üzere 2 ayrı renk seçeneği bulunuyor. Oppo Enco X için belirlenen satış fiyatıysa 1.499 TL olarak açıklanmış durumda.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Donanım

Windows 10’lu HP HP 245 G8 – 27J57EA İncelemesi | Güvenilir Performans Cihazı!

Yazan:

Windows 10 İşletim Sistemi Yüklü HP 254 G8 incelemesiyle karşınızdayız. Baştan belirtmeliyiz ki tam bir fiyat performans ürünü olarak karşılıyor kullanıcıları. İnce çerçevelerine eşlik eden şık kasasıyla gerek güvenlik kanadında gerek performans kanadında oldukça verimli bir cihaz. Hadi şimdi HP 245 G8 – 27J57EA ’nın güçlü ve güvenilir bir iş istasyonu olmasını sağlayan özelliklerini yakından inceleyelim.

reklam
Aorus reklamı


Göz atmak isteyebilirsiniz: OPPO Reno 5 Lite incelemesi! | Kamera odaklı yerli üretim telefon!


HP 245 G8 – 27J57EA ÖZELLİKLERİ:

• Koyu Kül Grisi Rengi

• 1.47 kg Ağırlık

• 32,4 cm genişlik x 22,59 cm dikey genişlik x 1,99 cm yükseklik

• 14 İnç Full HD IPS Ekran

• Parlama Önleyici Kaplama

• 250 Nite Varan Parlaklık

• NTSC Renk Gamutunun %45’ini Destekleme özelliğine sahip.

• HP True Vision Destekli 720 p çözünürlüğünde Kamera

• Çoklu Dokunma Hareketlerini Destekleme Özellikli Touchpad

• Stereo hoparlörler, tümleşik dijital mikrofon

• Wifi 5 Desteği

• Bluetooth 4.2 desteği

Orijinal Yazılım Avantajları;

Windows 10 ile tüm yazılım güncelleştirmelerini anında almak ve saldırılara karşı güncel kalmak önem kazanıyor. Çünkü;

• Kullanıcılar için online alışverişin daha da arttığı bugünlerde kimlik, kredi kartı, şifre vb. nin güvenliği için çok kritik. Her geçen gün online ortamların kullanımı ve dolayısıyla alışveriş oranı da artarken, kullanıcılar da Kimlik, kredi kartı ve banka bilgileri çalınma riski ile daha çok karşı karşıya. • Bilgisayarda tuttuğunuz her türlü dosya ve bilginin güvenliğini sağlama ,bilgilerin kaybedilmesini ya da dışardan erişimini engellenmesi için

• Uzaktan çalışmanın daha çok arttığı bugünlerde nereden çalışıyor olursanız olun performansı artırıp, güvenliği sağlamak için Cihazın Windows 10’a sahip olmasının avantajlarından biri de kesintiye uğramadan ve takılmadan yüksek performans sunuyor.

Hp 254 G8, iş yoğunluğunuza ayak uyduracak daha uzun süre kullanım ömrü sunan mobilite bir performans cihazı. Yani şöyle betimleyebiliriz. Orijinal yazılıma sahip bir cihaz satın alarak tüm riskleri ortadan kaldırabilir ve güvenle cihazınızı kullanabilirsiniz.

DONANIM Özellikleri;

• AMD Ryzen 3 3250U

• AMD Radeon Grafik Kartı

• 8 GB RAM

• 256 GB SSD

• 45 W/h Lityum İyon Pil Harici Güç Adaptörü

BAĞLANTI PORTLARI;

• 1 Adet Type C

• 1 Adet SD kart Okuyucu

• 2 Adet Type A USB

• 1 Adet HDMI Bağlantı Portu

• 3.5 mm’lik Kulaklık Girişi

• RJ45 Bağlantı Portu

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Donanım

Sony WF-1000XM4 yakında Türkiye’de satışa sunulacak

1623411380_WF_1000XM4_S_Noise_Cancelling_Home_AP_Large Sony

Sony’nin hem kulak üstü hem de kulak içi kablosuz kulaklık modellerinin üst gamını oluşturan 1000XM serisi, TWS tarafındaki yeni üyesine kavuştu. Yakın zamanda ülkemizde de satışa sunulacak olan WF-1000XM4, bakalım halefi WF-1000XM3 kadar başarılı olabilecek mi?

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: 2021’de SONY Xperia XZ1 Kullanmak


Sony WF-1000XM4 neler sunacak?

Sony, bize kalırsa ANC yani gürültü engelleme teknolojisini ürünlerinde en optimum şekilde kullanabilmeyi başaran şirket. WF-1000XM4’te de, umuyoruz ki Sony bu kaliteyi daha da yukarıya taşımıştır. Sony tarafından geliştirilen V1 işlemciye de sahip olan WF-1000XM4, QN1e çipinin gürültü engelleme performansını daha da yukarı taşımayı amaçlıyor. Sony tarafından geliştirildiği ve güçlendirildiği iddia edilen gürültü engelleme performansı ve Bluetooth “Çipte Sistem” teknolojisi, yine Sony’nin iddia ettiği üzere daha düşük bir güç tüketimine sahip.

Gürültü engelleme teknolojisi konusunda Sony’nin çiplerine destekte bulunan çifte mikrofonlar, her bir kulak için biri ileri diğeri geri beslemeli iki ayrı gürültü algılama fonksiyonu sayesinde ortam seslerini algılayabiliyor ve analiz edebiliyor. Sony’nin premium seviyedeki gürültü engelleme teknolojisinin temelleri de kendi yazılımlarıyla harmanlayarak kullandıkları üst kalite çiplere ve mikrofonlara dayanıyor.

1623411379_WF_1000XM4_S_KeyVisual_Large

Mıknatıs hacmi %20 artırılan 6 mm çaptaki sürücü birimi de, WF-1000XM4’ün gürültü engelleme yeteneğini artırmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor. Mıknatıs hacmindeki artış ve yüksek uyumluluk diyaframı düşük frekanslarda kulaklığın daha iyi performans göstermesini sağlarken düşük frekans aralığında yüksek hassasiyetli bir engelleme sinyali üreterek gürültü engellemeyi geliştirebiliyor.

Pasif gürültü engelleme konusunda da kulak içi bir kulaklık olmasının avantajlarını kullanan cihaz gürültü yalıtımlı kulaklık başlığı uçları sayesinde hem kulağa daha iyi oturuyor hem de pasif bir ses yalıtımı sağlıyor. Sony’nin belirttiğine göre yeni kulaklık başlığı uçları, kulaklık başlığı ucu ile kulak kanalı arasındaki yüzey temas alanını mümkün olduğunca artıran yumuşak ve elastik bir poliüretan köpük malzemeden üretilmiş. Sesi yalıtmak ve gürültüyü azaltmak üzere boşlukları ortadan kaldıran bu yapı aynı zamanda kulaklığın kulak kanalına daha stabil bir şekilde oturmasını sağlayarak takılmasını da kolaylaştırıyor.

Rüzgârlı ortamda da kulaklıkta bulunan “Otomatik Rüzgâr Gürültüsü Azaltma” modu, havanın rüzgârlı olup olmadığını algılayarak rüzgârı otomatik olarak bastırabiliyor.

Peki ses kalitesi ne durumda

Sony’nin yeni kulaklıklarını henüz deneyimleyemediğimiz için net bir şey söyleyemesek de; 1000XM serisi ilk modellerinden itibaren üst düzeyde bir ses kalitesine sahipti. LDAC gibi kablosuz müzik kodeklerinin en gelişmişini de kullanan Sony kulaklıklar, High-Resolution Audio Wireless desteği de sunabiliyor. LDAC nedir diye soranlar için de LDAC; günümüz standartlarında kablosuz bağlantıya en yakın noktada bulunan kablosuz ses aktarım kodeki.

1623411384_WF_1000XM4_Transparent_FB_mic_Mid

Sony WF-1000XM4, 6 mm sürücüler sayesinde, küçük boyutuna rağmen dinamik ses üretebiliyor. Yüksek uyumluluk sunan diyafram ise zengin bir bas aralığı ortaya koyabiliyor. Entegre İşlemci V1, ses kalitesini yükseltmenin yanı sıra bozulmayı da azaltabiliyor. LDAC codec işlemeyi ve DSEE Extreme’i kullanmayı da mümkün hale getiriyor.

Edge-AI (Yapay Zeka) kullanan DSEE Extreme (Dijital Ses Geliştirme Motoru), sıkıştırılmış dijital müzik dosyalarını gerçek zamanlı olarak yükseltebiliyor. Ayrıca enstrümanları, müzik türlerini ve vokal veya parça arası gibi her şarkıya özgü unsurları dinamik olarak tanıyabiliyor. Bununla da yetinmeyen DSEE Extreme yazılımı, sıkıştırmada müzikte kaybolan yüksek aralıklı sesi restore edebiliyor. Bu sayede Sony kulaklıklar ses kalitesini yine artırabiliyor.

Konuş ve Sohbete Başla (Speak-to-Chat) özelliği artık WF-1000XM4’te de mevcut

Speak-to-Chat özelliği, kulaklığı çıkarmadan kısa konuşmalar yapabilme imkanı sunuyor. Biriyle konuştuğunuz anda, Konuş ve Sohbete Başla özelliği otomatik olarak müziği duraklatıp ortam sesini kulağınıza vererek sohbet etmenizi sağlayabiliyor. Bize kalırsa bu özellik kulaklığınızı çıkarmak istemediğinizde veya elleriniz dolu olduğunda gayet kullanışlı hale geliyor. Üstüne üstlük konuşmanız bittiğinde WF-1000XM4 bunu algılayarak, otomatik olarak tekrar müziği çalmaya başlıyor. Sesinizi tanıyan yazılım sesinize tepki verip; dört mikrofon ve sensörle Hassas Ses Algılama Teknolojisini temel almakta.

1623411383_WF_1000XM4_Transparent_DriverUnit_Mid

WF-1000XM4‘te ‘Hızlı Dikkat’ modu da mevcut. Bu sayede, bir duyuruyu dinlemek veya kısa bir şey söylemek istiyorsanız, sesi anında azaltmak ve ortam sesini içeri almak için parmağınızı sol kulaklık üzerine yerleştirmek yeterli oluyor.

Kulaklığın anında durdurma ve anında çalma özelliği de müziğinizin otomatik olarak durdurulmasını sağlıyor. Kulaklık başlıklarını kulaklarınızdan çıkardığınızda cihazlar bunu algılayarak müziği durdurabiliyor ve yakınlık sensörü, kulaklık başlıklarından birini mi yoksa her ikisini birden mi taktığınızı tespit edebiliyor. Kulaklık başlığını yeniden taktığınızda ise müzik tekrardan devam ediyor.

Kulaklığın çağrı performansı ne durumda

Hassas Ses Algılama Teknolojisi sayesinde eller serbest görüşme yapabilmeniz mümkün. Hassas Ses Algılama Teknolojisi ile mikrofonları ve kemik iletimi sensörünü bir araya getiren WF-1000XM4, eller serbest görüşmeler için sesinizi algılıyor. Hüzmeleme mikrofonları da yalnızca sizin ağzınızdan çıkan sesleri algılayacak şekilde kalibre edilmiş durumda. Böylelikle bulunduğunuz ortam çok gürültülü olsa dahi her kelimeyi yakalar. Buna ek olarak, yeni kemik iletimi sensörü de yalnızca sesinizden gelen titreşimleri alır, ortam sesini kaydetmez, böylece görüşme yaparken konuşma seslerinin daha da net duyulmasını sağlar. Gürültü Engelleme, gürültülü durumlarda bile çağrının diğer ucundaki kişiyi daha net duymanızı sağladığından WF-1000XM4 ile görüşme yapma deneyiminize katkıda bulunur.

Tasarımda ne gibi değişiklikler yapıldı

Aslında Sony dünya üzerinde ilk kez kulak içi kulaklık satışa sunan şirket. 1982’de Sony tarafından piyasaya sunulan MDR-E252 bu noktada Sony için çok özel bir kulaklık idi. O günden bugüne dünyanın dört bir yanında kulak şekilleriyle ilgili büyük miktarda veriyi analiz ettiğini söyleyen Sony, bütün bu bilgi birikimini WF-1000XM4’te de kullandığını ifade ediyor. Kulak boşluğuna uygun bir kalıbı yeni bir ergonomik yüzey tasarımıyla bir araya getirerek kulaklığın kulağa daha stabil şekilde oturmasını sağlayan WF-1000XM4, Sony’nin belirttiği kadarıyla bu araştırmaların sonucunda ortaya çıkmış bir ürün.

Sony’nin belirttiği bir diğer bilgiye göre de kulaklık, ses kalitesinden veya pil ömründen ödün vermeden, önceki nesle göre %10 daha küçük olacak şekilde yeniden tasarlanmış. Aynı şekilde Sony şarj kutusunu da %40 küçültmeyi başarmış.

1623411377_WF_1000XM4_S_In_Situ_WirelessCharging_Xperia_Large

Suya dayanıklılık

IPX4 sertifikası sayesinde WF-1000XM4 sıçramalara ve suya karşı da dayanıklı. Böylelikle yağmur altında otobüse de koşsanız rahat ofisinizde oturuyor da olsanız bu kulaklık sizi yarı yolda bırakmayacaktır.

WF-1000XM4, Temmuz 2021’den itibaren Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle ülkemizde satışta olacak.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval