Sosyal medya

Kripto Para

Zürih Üniversitesi Cardano ‘yu 2021 blockchain müfredatına ekledi!

Zürih Üniversitesi, Cardano üzerine bir dersin 2021 Blockchain Müfredatına entegre edileceğini duyurdu.

Zürih Üniversitesi Cardano

Son derece nadir olmasına rağmen, blockchain sınıfları yavaş yavaş dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerin akademik gündemine giriyor. Dijital inovasyonun geleceği olarak blockchain ve kripto para birimlerinin ortaya çıkmasıyla da bu eğilim muhtemelen devam edecek.

Zürih Üniversitesi, “Blockchain’e Derinlemesine Dalış” olarak adlandırılan, blockchain merkezli bir müfredata sahip. Bu kurs için Tezos Vakfı ve IOST’tan konuk öğretim görevlileri çağrıldı. Cardano’nun CEO’su Charles Hoskinson’un da konuk öğretim üyesi olacağı kurs, Zürih Üniversitesi’nin yaz döneminin ve ‘Ekonomi, Teknoloji ve Hukuku Birleştirme’ programının bir parçası.

Cardano’nun müfredata entegrasyonu, blockchain ağının kripto para birimi sektöründeki değerinin oldukça tanındığını gösteriyor. Cardano’nun üniversite düzeyinde öğretilmesi, aynı zamanda blockchain endüstrisindeki rolünü de pekiştirecek ve artıracaktır.

Cardano, blockchain mühendislik firması Input Output (IOHK) tarafından inşa edilmiş, merkezi olmayan bir halka açık blockchain ve kripto para birimi projesidir. Tamamen açık kaynaklıdır ve yerel tokenı olan ADA’yı barındırır. Cardano, daha önce geliştirilen herhangi bir protokolden daha gelişmiş özellikler sunmayı amaçlayan akıllı bir sözleşme platformu geliştiriyor. Bilimsel bir felsefeden ve araştırma odaklı bir yaklaşımdan gelişen ilk blockchain platformudur. Cardano, kendisini birinci nesil Bitcoin ve ikinci nesil Ethereum’un eksikliklerini önemli ölçüde iyileştirmeyi amaçlayan üçüncü nesil bir blok zinciri platformu olarak tanımlıyor.

Şu anda Zürih Üniversitesi dışında blockchain kursları sunan akademik kurumlar arasında Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Cornell Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi bulunuyor.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Sena Sarıoğlu

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi. Blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerine yönelik çalışmalar yapıyor. Teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval