Sosyal medya

YouTube

YouTube’dan Super Bowl İçin Özel Uygulama: Adblitz

YouTube, Amerika’nın en büyük reklam organizasyonlarından biri olan Super Bowl reklamları için Adblitz portalını hayata geçirdi.

Dünyanın en popüler video mecrası olan YouTube, reklam işini de geliştirmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen en büyük spor organizasyonu olan Super Bowl ise aynı zamanda küresel markalar için muhteşem bir fırsat anlamına geliyor. Bu etkinlikte markalar yarıtıcı reklamları ile kıyasıya yarışırken, aynı zamanda bu reklamlarda yer almak için ise oldukça yüksek bütçeler de ayırıyorlar. Bu durumun farkında olan YouTube ise Adblitz adını verdiği portalı ile Super Bowl reklamları için ayrı bir bölüm açmış oldu.

YouTube Adblitz

reklam
MSI reklamı

Buradaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Adblitz’te Super Bowl reklamlarına yer verirken, Groupon, Sprint, Pringles, Amazın, Hulu ve Budweiser gibi markaların yaratıcı işlerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda “Cheer” adındaki oylamasını da devreye sokan YouTube, görünüşe göre bu oylama sonucunda 7 Şubat tarihinde Super Bowl 2018’in en beğenilen reklamını da duyuracak. Aynı zamanda markaların reklamlarını sadece ABD televizyonlarında değil, tüm dünyada görülmesini sağlamış olacak.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

YouTube, yapay zeka ile daha hızlı yaş kısıtlaması getirecek

Yazan:

YouTube

YouTube, 2019 yılında çocuk izleyicilerden usulsüz bir şekilde veri topladığı gerekçesiyle 170 milyon dolar cezaya çarptırılmıştı. YouTube, özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana, ebeveynlere ve çocuklara karşı daha sorumlu olmaya gayret gösteriyor.


İlginizi çekebilir: YouTube, 2020’nin ikinci çeyreğinde 11,4 milyon video kaldırdı

reklam
MSI reklamı

Zararlı içeriklere karşı daha hızlı reaksiyon almakta kararlı

YouTube, zararlı içeriklerin tespitinde; yapay zeka algoritması tarafından şüpheli olarak işaretlenen videoların, insanlar tarafından oluşan güvenlik ekibine aktarılması ve incelenmesi yolunu izliyor. YouTube, bu etkili fakat yavaş çalışan sistem yerine, tamamen otomatik bir sisteme geçiş yapıyor. 2020 yılının sonuyla birlikte, makine öğrenme yoluyla uygunsuz videolara direkt olarak yaş kısıtlaması getirilecek.

YouTube
YouTube, yaş kısıtlaması uygulamasını uzun yıllardır kullanıyor. Fakat bu kısıtlamalar çeşitli yollarla aşılabiliyor. Örneğin; yaş kısıtlaması bulunan bir YouTube videosu, başka bir web sitesinde gömülü bir şekilde yayınlandığında, bu kısıtlama sistemi etkinlik gösteremiyor. Artık bu tarz sitelerde bulunan yaş kısıtlamalı videoları izlemek isteyenler, YouTube’un web sitesine/uygulamasına yönlendirilecek ve 18 yaş üstü bir birey olduklarını kanıtlamaları gerekecek.

YouTube, söz konusu sistem sayesinde; yaş kısıtlamalı videolar nereden izlenirse izlensin, uygun kişiler tarafından izlenmiş olacağını belirtiyor. YouTube, yapay zeka algoritmasının yanlış kararlar da verebildiğinin farkında. Bu sebeple, videoları yükleyen içerik üreticilerine itiraz hakkı tanınıyor. YouTube, bu otomatik sistemin, içerik üreticilerinin gelirlerine önemli bir etkisi olmayacağını söylemekten de geri kalmıyor.

2015 yılında çocuklara özel servis kullanıma sunulmuştu

YouTube, 2019 yılında, çocuklara özel içeriklerin bulunduğu YouTube Kids servisi için de ayrı bir web sitesi oluşturdu. YouTube Kids, 13 yaş altındaki çocuklar için uygun olmayan içeriklerin özel olarak filtrelendiği bir servis olarak göze çarpıyor.
YouTube KidsYouTube Kids’in web sitesi şu an için ülkemizde kullanılamıyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

YouTube

YouTube, iOS uygulamasına ‘Resim içinde Resim’ özelliği getiriyor

Yazan:

YouTube, Android kullanıcılarının uzun süredir hayatında olan Picture-in-Picture (Resim içinde Resim) özelliğini nihayet iPhone için test etmeye başladı. Test sürecinin tamamlanmasıyla beraber YouTube’un iOS uygulaması, beklenen özelliğe kavuşacak.


İlginizi çekebilir: Apple, yeni nesil iPad ve Watch Series 6’yı yakında duyuracak!

reklam
MSI reklamı

YouTube iOS’te Resim içinde Resim modunu test ediyor

Uzun süredir Android telefonlarda var olan Resim içinde Resim özelliği, YouTube’da bir video izlerken uygulamadan çıkıp aynı anda başka uygulamalar çalıştırabilmenize olanak sağlıyor. Ancak YouTube, bunu yazılımsal kısıtlamalardan dolayı şu ana kadar iOS ekosistemine ait cihazlarda kullanıma sunamıyordu.

Hatırlanacağı üzere iOS 14 ile birlikte Apple, iPhone’lara Resim içinde Resim desteği vereceğini söylemişti. Bu bağlamda YouTube, bugünlerde iOS uygulamasında bu özelliği test etmeye başladı. Testlerin tamamlanmasının ardından iPhone’unuzda artık YouTube’un Resim içinde Resim özelliğini kullanabileceksiniz. Bu sayede örneğin bir video izlerken YouTube’u kapattığınızda o video ekranın alt kısmında küçük bir pencere olarak açılacak, siz ise hem o videoyu izleyip hem de işiniz varsa farklı uygulamaları kullanmaya devam edeceksiniz.

YouTube iPhone Resim içinde Resim

Yalnız, Resim içinde Resim özelliğinin sadece YouTube Premium üyelerine sunulduğunu da ekleyelim. Zaten Android’de de öyle olduğu için, doğal olarak iOS’te de sadece Premium üyelerinin kullanmasına izin veriliyor.

İlk defa duyuyorsanız YouTube Premium; kullanıcılara videoları arka planda oynatma, indirme ve Resim içinde Resim gibi ekstra özellikler sunan bir hizmet olarak geçen yıl Türkiye’de kullanıma sunuldu. Hemen şimdi 1 ay ücretsiz deneyebilir, beğenirseniz de aylık 16,99 TL’ye üyeliğinizi devam ettirebilirsiniz.

Resim içinde Resim, iPad’de böyle çalışıyor

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Akıllı Telefonlar

OnePlus Nord ‘en iyi YouTube cihazı’ onayı aldı!

Yazan:

OnePlus Nord

OnePlus Nord, Google tarafından düzenli olarak güncellenen YouTube Signature Devices (YouTube İmzalı Cihazlar) programının yeni üyesi oldu. Böylelikle Nord, YouTube’un onayladığı 50′den fazla cihazın arasına katılarak rakiplerine bir noktada daha fark atmış oldu.


İlginizi çekebilir: YouTube, 2020’nin ikinci çeyreğinde 11,4 milyon video kaldırdı

reklam
MSI reklamı

Google, kısa süre önce Android kullanıcılarıyla buluşturulan OnePlus Nord modelini YouTube İmzalı Cihazlar listesine aldı. İlk defa duyanlar için bu listeden bahsedecek olursak; Google, bu listeye YouTube için en iyi izleme deneyimini sunan akıllı telefonları ekliyor. Bu ilk bakışta kafa karışıklığı yaratabilir, sonuçta çoğu akıllı telefonun YouTube videolarını gayet güzel ve akıcı bir şekilde oynatabildiğini biliyoruz.

Ancak YouTube biz farkında olmasak da, platformdaki çoğu videonun özelliklerini bütün akıllı telefonlarda kullanıma sunamıyor. Buradaki temel sebep ise, ilgili telefonun YouTube’daki tüm videoları kusursuz oynatabilecek donanımsal özelliklere sahip olmaması.

OnePlus Nord için YouTube onayı!

İşte YouTube İmzalı Cihazlar programı ise, YouTube deneyimini bu kısıtlamalardan arındırılmış bir şekilde en iyi yaşatabilecek özelliklere sahip akıllı telefonları içeriyor. Google’ın bu noktada önemsediği temel kritlerin; HDR, 4K, 360° video desteği, yüksek FPS desteği, DRM performansı ve VP9 video çözümleme desteği olduğunu da ekleyelim.

OnePlus Nord da, bu gereksinimleri karşıladığından dolayı Google tarafından sertifika almaya hak kazanarak listenin yeni üyesi oldu. Aslında bu OnePlus için bir ilk değil; şirketin OnePlus 6T, 7 / 7T / 7 Pro ve 8 / 8 Pro modelleri de daha önce YouTube İmzalı Cihazlar programına dahil edilmişti.

OnePlus Nord YouTube Signature Devices

Google’ın yanı sıra Netflix de HD ve HDR destekli içerikleri kendi sertifika programı kapsamında akıllı telefonlarda kullanıma sunuyor. Yalnız Netflix şu an için OnePlus Nord’u özel olarak kendi sertifika programına eklememiş olsa da, cihazın sahip olduğu özellikler, yüksek kaliteli HDR10 videoları rahatlıkla oynatabileceğini gösteriyor.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu