Sosyal medya

YouTube

YouTube’dan Super Bowl İçin Özel Uygulama: Adblitz

YouTube, Amerika’nın en büyük reklam organizasyonlarından biri olan Super Bowl reklamları için Adblitz portalını hayata geçirdi.

Dünyanın en popüler video mecrası olan YouTube, reklam işini de geliştirmeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştirilen en büyük spor organizasyonu olan Super Bowl ise aynı zamanda küresel markalar için muhteşem bir fırsat anlamına geliyor. Bu etkinlikte markalar yarıtıcı reklamları ile kıyasıya yarışırken, aynı zamanda bu reklamlarda yer almak için ise oldukça yüksek bütçeler de ayırıyorlar. Bu durumun farkında olan YouTube ise Adblitz adını verdiği portalı ile Super Bowl reklamları için ayrı bir bölüm açmış oldu.

YouTube Adblitz

reklam
Aorus reklamı

Buradaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Adblitz’te Super Bowl reklamlarına yer verirken, Groupon, Sprint, Pringles, Amazın, Hulu ve Budweiser gibi markaların yaratıcı işlerine göz atabilirsiniz. Aynı zamanda “Cheer” adındaki oylamasını da devreye sokan YouTube, görünüşe göre bu oylama sonucunda 7 Şubat tarihinde Super Bowl 2018’in en beğenilen reklamını da duyuracak. Aynı zamanda markaların reklamlarını sadece ABD televizyonlarında değil, tüm dünyada görülmesini sağlamış olacak.

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YouTube, Trump’ın kanalından video yükleme özelliğini kapattı

YouTube, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Donald J. Trump kanalının yeni video yükleme özelliğini 7 gün süreyle kapattığını söyledi. Şirket, buna gerekçe olaraksa artan şiddet çağrılarını gösterdi ve bu sebeple Trump’ın YouTube kurallarını ihlal ettiğini dile getirdi.


İlginizi çekebilir: Twitter Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya aldı!

reklam
Aorus reklamı

Geçtiğimiz haftta sosyal medya devi Twitter, atmış olduğu son tweetleri nedeniyle Donald Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya almıştı. Aynı gün benzer hamleler Facebook kanadından gelmiş, Trump’ın Facebook ve Instagram hesapları süresiz olarak kapatılmıştı. Bugünse YouTube’un yetkilileri, şiddete yönelik artan eğilimler konusundaki endişeleri nedeniyle Donald Trump’ın kanalına yaptırım uyguladıklarını duyurdu.

Donald Trump’a posta koyan son platform: YouTube

YouTube, bugün (13 Ocak) erken saatlerde Donald Trump’ın kanalına yüklediği bazı videoları kaldırdığını açıkladı. Şu an itibarıyla Trump’ın kanalına 9 saat önce yüklenmiş videolar gözüküyor, YouTube’un tam olarak hangi videoları kaldırdığı ise bilinmiyor. Bu arada YouTube sadece videoları kaldırmakla kalmayıp, Donald J. Trump kanalındaki yorumları da süresiz olarak devre dışı bıraktığını duyurdu. YouTube’dan yeni bir açıklama gelene kadar, Trump’ın videolarının altına yorum yapmak mümkün görünmüyor.

Adventure İstanbul

youtube donald trump

Bunların yanı sıra YouTube’un yaptığı açıklamaya göre Donald Trump kanalına yeni videolar da yükleyemeyecek. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu an itibarıyla Trump’ın 1 ihtarı olduğunu söyleyen YouTube, önümüzdeki 7 gün boyunca Donald J. Trump kanalındaki video yükleme özelliğinin devre dışı olacağını açıkladı. Şirket bütün bunlara gerekçe olarak, artan nefret ve şiddet eğilimlerine yönelik endişelerini gösteriyor. Görünen o ki başkanlık koltuğu devredilmeden ABD’deki sular durulmayacak.


Sizler için hazırladığım akıllı telefonlar listesine buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz


YouTube’dan Donald Trump açıklaması

1/ İncelemelerimiz ışığında, artan şiddet eğilimlerine ilişkin endişelerimizi de göz önünde bulundurarak, politikalarımızı ihlal ettiği gerekçesiyle Donald J. Trump’ın kanalına yüklenen yeni içerikleri kaldırdık. Şu anda kanalın 1 ihtarı var ve yeni içerik yükleme özelliği *en az* 7 gün süreyle geçici olarak yasaklanmıştır.

2/ Artan şiddet eğilimlerine ilişkin süregelen endişelerimizi göz önünde bulundurarak, yorumlar kısmında güvenlik endişeleri tespit ettik ve bunun gibi bütün kanallara yaptığımız gibi, Başkan Trump’ın kanalındaki yorumları da süresiz olarak devre dışı bırakıyoruz.

Devamını oku

Sosyal Medya

2020’nin en çok kazanan YouTuberları belli oldu!

en çok kazanan

Forbes, 2020 yılında en çok kazanan 10 YouTuber’ı açıkladı. Youtube’un en çok kazananı, 2 yılın ardından tekrar 29.5 milyon dolar gelir elde eden 9 yaşındaki Ryan Kaji oldu.


İlginizi çekebilir: Konuşanlar programı YouTube’dan kaldırıldı!

reklam
Aorus reklamı

2020 yılında en çok kazanan 10 YouTuber

10. Jeffree Star – 15 milyon dolar

16.9 milyon abonesi bulunan Jefree Star, 600 milyon görüntülenme ile YouTube’dan 15 milyon dolar gelir elde etti.

Adventure İstanbul

9. David Dobrik – 15.5 milyon dolar

18 milyon abonesi bulunan David Dobrik, 2.7 milyar görüntülenme ile YouTube’dan 15.5 milyon dolar gelir elde etti.

8. Blippi (Stevin John) – 17 milyon dolar

27.4 milyon abonesi bulunan Blippi, 8.2 milyar görüntülenme ile YouTube’dan 17 milyon dolar gelir elde etti.

7. Nastya (Anastasia Radzinskaya) – 18.5 milyon dolar

65.9 milyon abonesi bulunan 6 yaşındaki Nastya, 39 milyar görüntülenme alarak YouTube’dan 18.5 milyon dolar gelir elde etti.

6. Preston Arsement – 19 milyon dolar

33.4 milyon abonesi bulunan Preston Arsement, 3.3 milyar görüntülenme ile Youtube’dan 19 milyon dolar gelir elde etti.

5. Markiplier (Mark Fischbach) – 19.5 milyon dolar

27.8 milyon abonesi bulunan Markiplier, 3.1 milyar görüntülenme ile YouTube’dan 19.5 milyon dolar gelir elde etti.

4. Rhett and Link – 20 milyon dolar

41.8 milyon abonesi bulunan Rhett and Link, 1.9 milyar görüntülenme ile Youtube’dan 20 milyon dolar gelir elde etti.

3. Dude Perfect – 23 milyon dolar

57.5 milyon abonesi bulunan Dude Perfect, 2.77 milyar görüntülenme ile YouTube’dan 23 milyon dolar gelir elde etti.

2. Mr. Beast – 24 milyon dolar

47.8 milyon abonesi bulunan Mr. Beast, 3 milyar görüntülenme ile YouTube’dan 24 milyar dolar gelir elde etti.

1.  Ryan Kanji -29.5 milyon dolar

41.7 milyon abonesi bulunan 9 yaşındaki Ryan Kanji, 12.2 milyar görüntülenme ile YouTube’dan 29.5 milyon dolar gelir elde ederek 2020 yılında en çok kazanan YouTuber oldu.

Devamını oku

YouTube

YouTube Premium hizmetine çok beğeneceğiniz bir özellik geliyor

Google’ın, YouTube Premium kullanıcılarının çok hoşuna gidecek yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yeni özellik sayesinde YouTube kullanıcıları, uygulama içerisinde indirdikleri videoları otomatik olarak istedikleri herhangi bir cihazla senkronize edebilecekler.


İlginizi çekebilir: YouTube Türkiye için temsilci atayacağını duyurdu!

reklam
Aorus reklamı

Dakika başı çıkan reklamlardan kurtulmak isteyenlerin bir numaralı adresi YouTube Premium, üyelerine sunduğu birbirinden güzel özelliklere bir yenisini daha ekliyor. İstediğiniz videoları internetsiz bir şekilde izleyebilmek adına indirebilmenizi sağlayan YouTube Premium’da artık indirmiş olduğunuz her bir videoyu başka bir cihazınızla eşitleyebileceksiniz.

Bilmem hatırlar mısınız, bu özellik aslında ilk olarak 2018 yılında ortaya çıkmıştı ve o günden beri YouTube Premium geliştiricileri bir türlü özelliği uygulamaya getirmemişlerdi. Fakat anlaşılan o ki geliştiriciler söz konusu özelliği kullanıma hazır hale getirmiş olacaklar ki, uygulamanın 15.49.34 ve 15.50.32 sürümlerinde sürpriz bir şekilde yayınlayıverdiler.

Adventure İstanbul

YouTube Premium kullanıcıları, telefonlarına indirdikleri videoları başka cihazlarla eşitleyebilecekler

YouTube Premium

YouTube Premium uygulamasındaki Arka planda oynatma & İndirmeler kısmına eklenen özellik, “Cihazlar arası çevrimdışı indirme ayarları” olarak adlandırılıyor. Özelliğin çalışma mantığını ise şu şekilde özetleyebiliriz; kullanıcı çevrimdışı indirme ayarları bölümüne girdiğinde, evvela karşısına videoları hangi cihazla senkronize etmek istediğini yazması gereken küçük bir pencere çıkıyor. Mesela diyelim ki sizin ana cihazını Samsung Galaxy S9, ancak videolarınızı Galaxy S10 ile eşitlemek istiyorsunuz; bu durumda ilgili kısma eşitlemek istediğiniz cihaz olan Galaxy S10’un adını yazmanız gerekiyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra isterseniz, küçük pencerenin alt kısmında bulunan “Bu cihaza indirmeye izin ver” seçeneğini de seçebiliyorsunuz. Bu seçenek sayesinde, ana telefonunuzdaki indirilen videolar otomatik olarak hedef cihazınızla eşitleniyor ve indiriliyor. Böylelikle, eğer birden fazla cihazınızda YouTube Premium kullanan biriyseniz, her cihaza videolarınızı indirmekle uğraşmak zorunda kalmamış oluyorsunuz.

Genel olarak bakıldığında son derece faydalı gözüken yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu da küçük bir dipnot olarak ekleyelim. Test aşamaları devam etmekte olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağıysa bilinmiyor.

Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler