Sosyal medya
Xiaomi Mi 10 banner

YouTube

Youtube Premium, 1080P video indirme desteğine kavuşuyor

YouTube Premium

Youtube Premium yakın zamanda ülkemizde de kullanıma sunulan bir platform. Bu platform sayesinde Youtube tarafında birçok ayrıcalığa sahip olabiliyorsunuz.


İlginizi Çekebilir: BenQ X-Sign Broadcast ile ineraktif eğitim sunacak

reklam

Youtube Premium hizmeti ile birlikte reklamlar kaldırılıyor, orijinal içeriklere ulaşabiliyorsunuz ve müzik platformuna da sahip oluyorsunuz. Bunlar ile birlikte izlediğiniz içeriği indirebilme veya arkaplanda oynatma imkanı da kullanıcılara sunulan bir seçenek olarak yer alıyor.

Youtube Premium ile video çözünürlüğü daha fazla olsa bile indirebileceğiniz çözünürlük en fazla 720P (HD) seçeneği yer almaktaydı. Bir iPhone kullanıcısı tarafından fark edilen durum artık 1080P (Full HD) video indirebilme seçeneğinin platforma eklendiğini gösteriyor. Bir süre sonra Android kullanıcıları tarafından da doğrulanmaya başlandı.

Yakın zamanda bütün kullanıcılara gelecek olan bu güncelleme hesaplara kademeli bir şekilde aktif olacağı tahmin ediliyor. Ancak şirket tarafından açıklanan resmi bir açıklama yer almıyor. Bu da durumun kullanıcılara test için mi gönderildiği ya da bütün kullanıcılarına bu özelliğin açılacak mı sorularını akıllara getiriyor.

Youtube Premium ülkemizde bu ay gelmiş ve ilgiyle karşılanmış bir platform. Platform ülkemizde henüz çok fazla orijinal içeriği bulundurmasa da içeriklerin önümüzdeki günlerde artacağı şirket tarafından verilen bilgiler arasında. Music platformu sayesinde dinlemiş olduğunuz müzikleri tam kalite ile dinleyebilme ve diğer müzik platformunda yer almayan şarkıları da arkaplanda orijinal kalitesinde dinleme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

MSI reklamı
1 yorum

1 yorum

  1. Furkan mukyan

    3 Ağustos 2019 at 00:16

    Hayır abi anlamıyorum newpipe varken YouTube premium a ne gerek var?

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber

YouTube, topluluk katkıları özelliğini kaldırıyor!

YouTube’da bulunan topluluk katkıları özelliği, kullanıcıların izlediği videoyu farklı dillere çevirip altyazı eklemesi konusunda yardımcı oluyor. Google, yaptığı bilgilendirme ile son dönemde YouTube kullanıcılarının pek de ilgilenmediği özelliğin kaldırılacağını açıkladı.


İlginizi çekebilir: Huawei Kirin 1020, A14 Bionic’ten daha büyük olacak!

reklam

YouTube videolarına gönüllü altyazı ekleme özelliği sona eriyor!

Google’ın açıklamasına göre, izleyicilerin videolara altyazı ve metin eklemesine izin veren özellik 28 Eylül’den itibaren devre dışı bırakılacak. Bu gelişme bazı kullanıcıların hoşuna gitmezken, YouTube’un gerekçeleri ise kısmen haklılık gösteriyor. Zira geçtiğimiz ay topluluk işbirliğine katılan kanalların oranı %0.001’den daha aşağıda kalmış. Videolarda gösterilen gönüllü altyazılar ise izlenme süresinin sadece %0.2’sini kapsıyor. Dolayısıyla gönüllü altyazı ekleme özelliği pek de istenen başarıyı bulmamış gibi görünüyor.

youtube topluluk katkıları

Önemli bir yabancı kullanıcı kitlesi bulunan içerik oluşturucuları ise bu kararı pek de hoş karşılamıyor. Özelliğin sağır ve işitme güçlüğü çeken kullanıcılar için önemli olduğunu belirten kanal sahipleri, topluluk katkılarının tamamen kaldırılması yerine geliştirilmesini istiyor. YouTube ise altyazıların kanal yöneticileri tarafından eklenmeye devam edeceğini belirterek, platformun otomatik altyazı oluşturan algoritmasının topluluk katkısını karşılayacağını belirtti.

Öte yandan video paylaşım platformu, kanal sahiplerinin mağdur olmaması için yakında bazı önlemler alacak. Videoları eş zamanlı olarak çeviren altyazı servisi Amara.com ile anlaşan YouTube, kanallara süreci yönetebilmesi için 6 ay ücretsiz üyelik hediye edecek. Google ayrıca ek bir işlem gerektirmeden sesi altyazıya çeviren algoritmayı da geliştirmeyi sürdürecek.

MSI reklamı
Devamını oku

Diğer

Google, ırkçılığa karşı mücadele edenleri destekliyor!

Yazan:

Google

Google, birkaç gündür büyük olaylara gebe olan ırkçılık karşıtı gösterileri destekleme kararı aldı. Firma ırk eşitliğini savunduklarını bildiren bir mesaj yayınladı.


İlginizi çekebilir; Zoom ücretli kullanıcıları için uçtan uca şifreleme getiriyor!

reklam

Google ırkçılığa karşı net tavır sergileme kararı aldı!

ABD’de George Floyd‘un ölmesi ile gündeme gelen ve büyük protestolara sebep olan ırk eşitliği konusu, firmalar tarafından da ele alınmaya başlandı. Google da bu konuda aksiyon alarak ırkçılığa karşı takındığı tavrı gösterdi. Firma, Google arama motorunu kullanan kişiler için ekrana bir adet mesaj ekledi. Mesajda, ırkçılığa karşı her zaman eşitliği savunduklarını yineleyen firma, bu konuda mücadele eden herkesin yanında olduklarını yineledi. Mesaj herhangi bir link içermez iken, siyah kurdele ve yazılı metin içeren bir “Doodle” olarak görüntülendi.

Tüm bu olanların yanı sıra, YouTube da ırkçılığa ve sosyal adaletsizliğe karşı mücadeleye destek verme kararı aldı. Google‘ın alt firmalarından olduğu için bu tarz bir hamlenin şaşırtıcı olmadığı görülmekte. Ayrıca firma ırkçılığa, şiddete ve sosyal adaletsizliğe karşı tam 1 milyon dolar bağışta bulunacaklarını belirtti ve Twitter profil resimlerini kararttı. Olayları yakından takip edip ciddi aksiyonlar alan Google, Android 11 için düzenlenecek etkinliğinin de ertelendiğini duyurdu. Kutlama yapmak için uygun zaman olmadığını belirten firma, etkinlik için yeni bir gün vermedi. Bakalım Google gibi başka firmalardan da destek gelecek mi bekleyip göreceğiz.

MSI reklamı
Devamını oku

Genel

YouTube Music, “keşfet” özelliği duyuruldu!

Yazan:

YouTube

YouTube, kendi müzik platformu olan YouTube Music için yeni bir özellik getiriyor. Uygulama artık rakiplerinde de yer alan “keşfet” özelliğine sahip.


İlginizi çekebilir; YouTube Covid-19 ve 5G teorilerine müdahale edecek!

reklam

YouTube Music Keşfet özelliğine kavuşuyor!

YouTube müzik platform rekabetinde geri kalmamak için çalışmalarını devam ettiriyor. YouTube Music için umutlarını sürdüren firma, uygulamanın geliştirilmesi için yoğun mesai harcıyor. Bu mesainin meyvelerinden olan keşfet özelliği artık uygulama içerisine yerleştirildi. Kullanıcılar keşfet sekmesine girdiklerinde ilk olarak yeni çıkan albümler, şarkılar veya yayınlar ve müzik tarzları ile karşılaşacaklar. İlk kısım olan yeni çıkanlar bölümü dinlediğiniz müziklerin geçmişine göre öneriler sunacak. Müzik tarzları kısmı ise Google tarafından, yeni müzikler bulmanız için ayarlanmış. Ayrıca başka kullanıcıların oynatma listelerine de rahatça ulaşabileceksiniz. Bu yeni özellikler sayesinde artık kullanıcıların yeni çıkan şarkılara ve kategorilere daha kolay ulaşabilmeleri hedefleniyor. Normalde “Hotlist” sekmesi yerine gelen bu özelliğin kullanıcılara kolaylık sağlaması umuluyor.

YouTube Music

Yeni eklenen özellikle artık kullanıcıların daha fazla oynatma listesine ve müzik tarzına kolayca ulaşması bekleniyor. Güncelleme ile gelecek yeni özellik IOS ve Android cihazlar dışında masaüstü versiyonu içinde ilerleyen zamanlarda yer alacak. Yakın zamanda şarkı sözlerini görüntüleme özelliğine de kavuşan uygulama, müzik platformlarının oluşturduğu rekabette geri kalmamaya çalışıyor. Hali hazırda büyüyen bir endüstrinin içerisinde YouTube gibi bir firmanın olmaması düşünülemezdi zaten. Bakalım YouTube ilerleyen zamanlarda hangi yeni özellikleri kullanıcıları ile buluşturacak.

MSI reklamı
Devamını oku