Sosyal medya

İnternet

YOPMail İle Geçici E-posta Hesabı Nasıl Oluşturulur?

YOPMail ile kolayca geçiçi  e-posta hesabı oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda da bu hizmeti kullanarak rahatlıkla e-posta hesabı oluşturmayı aktarıyoruz.


İlginizi çekebilir; NFC Nedir, Nasıl ve Nerede Kullanılır?


Günümüzde farklı amaçlarla kullanmakta olduğumuz internet sitelerinin ve dijital platformların hemen hemen hepsi kullanıcılardan e-posta adreslerini istemektedir. Birçok kullanıcı ise çeşitli nedenlerle aktif olarak kullanmaya devam ettikleri kişisel e-posta adreslerini internet sitelerine ve dijital platformlara vermeyi tercih etmemektedir. Bu durumda uygulanabilecek en etkili çözüm Yopmail geçici e-posta hesabı oluşturmak ve bu hesabı kullanmaktır.

Pek çok kullanıcı farklı nedenlerden dolayı tek kullanımlık e-posta adresi alma gereksinimi duymaktadır. Tek kullanımlık geçici e-posta adresleri farklı internet tabanlı hizmetlere kaydolunmak istenildiği zaman oldukça önemli bir rol üstlenir. Kişisel e-posta adresleri genellikle sosyal medya hesaplarına ve önemli web sitelerine bağlı olur. Bu nedenle kişisel e-posta adreslerinin güvenliğinin sağlanması çok önemlidir. Bir e-posta adresi ile kayıt yapılmasının gerektiği ancak kullanıcının kişisel bilgilerini, IP adresini ya da konumunu söz konusu internet sitesine vermek istemediği durumlarda Yopmail kullanılarak geçici bir e-posta adresi alınması tercih edilebilir. Tek kullanımlık geçici e-posta adresleri çeşitli internet sitelerine ve uygulamalara kaydolmak için kullanılabilecek olan e-posta kimlikleri olma özelliğine sahiptir. Belirli bir süre sonra ya da kullanım amacını gerçekleştirdikten sonra geçici e-posta adresleri silinirler.

Sık sık kullanılan, güvenli ve kişisel bilgilerin paylaşıldığı internet sitelerinde ve dijital platformlarda güncel olarak kullanılan e-posta adreslerinin kullanılması hem güvenlik hem kullanım kolaylığı açısından faydalıdır. Ancak güvenilirliğinden emin olmayan ya da yalnızca bir kez ziyaret edilecek olan internet sitelerinde aktif olarak kullanılan kişisel e-posta adresini kullanmak yerine Yopmail geçici e-posta adresi kullanmak çok daha avantajlı ve güvenilir bir durum haline gelebilir.

Yopmail geçici e-posta adresi oluşturarak bu adresi kullanan kullanıcılar hem kişisel güvenliklerini koruyabilirler hem de aktif olarak kullandıkları e-posta adresine gelebilecek spam e-postalardan kurtulurlar.

Yopmail Geçici E-posta Hizmeti Nedir?

Kullanıcılarına yopmail.com uzantılı geçici e-posta adresleri sunan Yopmail, geçici e-posta adresi sunan diğer internet sitelerine göre farklı özellikleri ile ön plandadır. Yopmail geçici e-posta hesabı oluşturan kullanıcıların ihtiyaç duydukları her seferde yeni bir e-posta hesabı oluşturmaları gerekmez. Örnek olarak [email protected] şeklinde alınan herhangi bir Yopmail geçici e-posta adresi kullanıcı tarafından istediği zaman ve istediği yerde kullanılabilir. Kullanıcının Yopmail geçici e-posta adresini paylaştığı internet sitelerinin ve dijital platformların tümü bu e-posta adresini gerçek bir adres olarak kabul eder.

Kullanıcılar Yopmail internet sitesine girdikten sonra arama çubuğuna kullanmakta oldukları e-posta adresini girerler. Bu işlemden sonra ilgili e-posta adresine atanmış olan gelen kutusunu ve buraya gelen mesajları görüntüleyebilirler. Kullanıcıların Yopmail internet sitesi üzerinden oluşturmuş oldukları geçici e-posta adresi için herhangi bir şifre belirlemelerine gereksinim duyulmaz. Yopmail geçici e-posta hesabı oluşturan kullanıcılardan geçici e-posta hesabı oluşturma, kullanma ve gelen kutusunu kontrol etme işlemleri esnasında şifre istememektedir.

Yopmail geçici e-posta adresi almak için yopmail.com adresine girilir. Kullanıcı sol tarafta bulunan “Type the Email name of your choice” kısmına almak istediği mail adresini girdikten sonra OK tuşuna basar. Kullanıcıların @ işaretinden önce kullandığı harf ya da sayı öbeklerine yopmail.com uzantısı eklenerek kullanıcının geçici e-posta adresi oluşturulur.

Kullanıcılar Yopmail internet sitesine girip arama çubuğuna e-posta adresilerini girebilir ve gelen kutularını görüntüleyebilirler. Bu tüm kullanıcıların yapabileceği bir işlem olup kullanılan e-posta adreslerinin tamamının gelen kutuları herkese açıktır. Bu nedenle kullanıcıların tümü herhangi bir yopmail.com uzantılı e-posta adresinin gelen kutusuna ulaşma imkanına sahiptirler.

Bu durum bazı açılardan değerlendirildiğinde kullanışlı olarak değerlendirilebilse de bazı güvenlik sorunlarına neden olması da olasıdır. Bu nedenle kullanıcıların Yopmail geçici e-posta adresini kullandıkları herhangi bir web sitesine kişisel bilgilerini vermemesi önerilir. Ayrıca diğer kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği, çok kullanılan isimlerle adres oluşturmaktansa harflerden ve kombinasyonlardan oluşan farklı kombinasyonları tercih etmesinin çok daha güvenli bir adım olduğu unutulmamalıdır.

Yopmail Geçici E-posta Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yopmail kişisel verilerin paylaşılmak istenildiği yerlerde kullanılabilecek geçici e-posta adreslerinin alınabildiği bir hizmettir. Yalnızca tek seferlik bir işlem için bile e-posta adresi isteyen internet sitelerinde kullanımı sıklıkla tercih edilir. Sık kullanılan güvenilir internet sitelerine kişisel bilgileri vermek güvenliği sağlamasının yanı sıra alınacak olan hizmet kalitesini de artırabilecek etkenlerden biridir. Ancak bir seferden fazla kullanılmayacak ya da güvenilirliğinden emin olunmayan internet sitelerinde kişisel e-posta adreslerinin paylaşılması tercih edilen bir durum değildir. Bu aşamada devreye giren Yopmail uzantılı e-posta adresleri sistem tarafından geçici e-posta adresleri olarak kabul edilirler. Bununla birlikte geçici e-posta adreslerinin paylaşıldığı internet sitelerinde gerçek kişisel bilgilerin paylaşılmaması konusunda dikkatli olunmalıdır.

Yopmail uzantılı e-posta adresi almak isteyen kullanıcılar kişisel alanı diledikleri gibi kullanabilirler. Bununla birlikte bazı sistemler yopmail.com uzantılı adresleri artık kabul etmediklerinden dolayı;

@yopmail.fr
@yopmail.net
@cool.fr.nf
@jetable.fr.nf
@nospam.ze.tc
@nomail.xl.cx
@mega.zik.dj
@speed.1s.fr
@courriel.fr.nf
@moncourrier.fr.nf
@monemail.fr.nf
@monmail.fr.nf alternatiflerinden birini tercih etmek mümkündür.

Kullanıcılar @ işaretinden öncesini istedikleri gibi doldurabilir ve istedikleri uzantılardan birini seçerek geçici e-posta adreslerini oluşturabilirler. Kullanıcı hangi uzantıyı tercih ederse etsin gelen e-postalar @yopmail.com uzantılı adresin gelen kutusundan izlenebilirler.

Bununla birlikte gelen kutusunun şifresi olmadığı ve herkese açık olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle geçici e-posta adresinin paylaşıldığı internet siteleri için kesinlikle kişisel bilgiler paylaşılmaması konusunda gereken hassasiyet gösterilmelidir.

Yopmail geçici e-posta adresi oluşturulurken sık kullanılan kelimelerdense sayılardan ve harflerden oluşan farklı kombinasyonlar kullanılmalıdır. Böylece kullanıcının kendine özel ve kimsenin aklına gelmeyecek e-posta adresleri oluşturmaları mümkün olabilmektedir. Eğer isterlerse her ihtiyaç duyduklarında farklı bir geçici e-posta adresi oluşturmaları da mümkündür. Yopmail geçici e-posta adresinin kullanılması için Yopmail’e kaydolmak veya parola oluşturmak gerekmez. Kullanıcılar otomatik olarak oluşturulmuş bir gelen kutusuna sahip olurlar. Yopmail kullanıcıya gelen iletileri bu geçici e-posta hesabında 8 gün süreyle saklar.

Yopmail Geçici E-posta Adresi Hakkında Sık Sorulan Sorular

  • Kullanıcılar farklı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla geçici bir e-posta adresi oluşturmak için Yopmail web sitesini ziyaret edebilirler. Yopmail geçici ya da çok önemli olmayan gereksinimler için geçici e-posta adresi oluşturulmasını sağlayan etkili bir hizmettir.
  • Tek kullanımlık e-posta adresi oluşturmak Yopmail ile son derece kolay bir süreçtir. Bunun için Yopmail’in resmi web sitesine gidilmesi gerekir. Kullanıcı Gelen Kutusunu Kontrol Et düğmesinin yanında yer alan metin kutusuna dilediği bir kullanıcı adını yazar. Bu işlemin ardından Yopmail kullanıcı için otomatik olarak geçici bir e-posta hesabı oluşturur.
  • Tek kullanımlık Yopmail hesabına gelen e-postalar ve mesajlar 8 gün süreyle korunur. Bu nedenle gönderilen ya da alınan mesajlara yalnızca 8 gün süreyle erişmek mümkündür. 8 gün sonunda gelen e-postalar Yopmail tarafından silinir ve bu e-postalar kurtarılamaz.
Bunlar da ilginizi çekebilir
Simur Digital

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval