Sosyal medya

Haber

Yeni Twitter filtresi, mesajlardaki uygunsuz görüntüleri siliyor

twitter

Kullanıcıların istenmeyen, uygunsuz ve çıplaklık içeren fotoğraflar almasını önlemek için yeni bir Twitter filtresi geliştirildi. Safe DM (güvenli mesajlaşma) adı verilen eklenti sayesinde, kullanıcılara Twitter üzerinden direkt mesaj yoluyla gönderilen penis fotoğrafları engelleniyor. Bu sayede mesaj içerisindeki uygunsuz görüntü filtrelenerek otomatik olarak siliniyor.


İlginizi çekebilir: Twitter, 2019’da neler yaşadı? En çok neler konuşuldu?

reklam
Aorus reklamı

Safe DM eklentisi ile Twitter üzerinden direkt mesaj yoluyla gönderilen penis fotoğrafları engellenip otomatik olarak silinebiliyor

Uygulamanın geliştiricisi Kelsey Bressler, bir adamdan istenmeyen çıplak bir fotoğraf aldıktan sonra bu fikrin ortaya çıktığını belirtti.

Bressler, BBC‘ye verdiği röportajda, “Sosyal medya şirketleri, kullanıcıları siber saldırılardan korumak için daha fazlasını yapabilirler. Bu bağlamda filtreyi başka büyük bir platforma eklemek için görüşüyoruz. Ayrıca bunu diğer sosyal medya platformlarında da sunmak istiyoruz ve bu noktadan nerelere varabileceğimizi tartışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Adventure İstanbul

twitter safe dm

Uygulama geliştiricisi, eylül ayında halkın penis fotoğraflarını göndermesi için bir talepte bulundu. Kelsey Bressler kişisel Twitter hesabı üzerinden, “DM’lerde (direkt mesajlarda) penis fotoğraflarını otomatik olarak algılayacak ve kullanıcı adına işleyecek, geliştirilmekte olan bir filtreyi test ediyorum.” ifadeleriyle konuya açıklık getirdi.

kelsey bressler

Açıklamadan sonra 4 binin üzerinde fotoğrafın gönderildiği belirtildi. Safe DM ekibi, filtrenin %99 oranında çalıştığını iddia ediyor. Buzzfeed News tarafından yapılan teste göre, penis fotoğraflarını engelleme ve silme söz konusu olduğunda yazılımın birkaç dakikalık gecikme ile son derece doğru çalıştığı sonucuna varıldı.

Safe DM uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcıların Twitter hesaplarına bir eklenti eklemesi ve doğrudan iletilere erişmesine izin vermesi gerekiyor. Yazılım bu sayede kullanıcıların mesajlarında penis görüntülerini tarıyor. Eğer eşleşme yakalanırsa, her iki tarafa da mesajın uygunsuz olduğunu ve silindiğini bildiren bir yanıt gönderiyor.

Kelsey Bressler, eklentinin yalnızca istenmeyen görüntüleri taradığını ve mesaj metnini okumadığını belirtti.

Yarı zamanlı mühendis, tam zamanlı bir dünya canlısı. Ayrıca biraz da teknoloji meraklısı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Poco F3, Redmi K40’ın Yeniden Markalanmış Versiyonu Olacak!

Poco F3

Poco F3 küresel pazarda Redmi K40‘ın yeniden markalandırılmış bir versiyonu olarak ortaya çıkacak. İşte F3’ün detayları.

Poco F3  modeli yüksek özellikleri ile pazara inmeye hazır. Poco F3 hakkında daha önceden bir cihazın farklı versiyonu olduğu yönünde söylentiler vardı. Şimdi F3 hakkındaki bu söylentiler doğrulandı. Poco’nun yeni modeli, küresel pazara Redmi K40’ın ikizi olarak giriş yapacak.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi Çekebilir : Oppo F19 Pro Modelinin Tanıtım Tarihi ve Özellikleri Kesinleşti!


Xiaomi‘nin alt markası Redmi, K40 modelini Poco ile paylaşıyor. Poco’nun yeni modeli F3, Redmi K40’ın ikizi. Dolayısıyla K40 ve F3’ün tüm özellikleri aynı diyebiliriz. ABD FCC tarafından onaylanan F3, küresel pazarda K40 ile eşdeğer cihaz olarak yer alacak. Şimdi Gelin F3‘ün özelliklerine göz atalım.

Adventure İstanbul

Poco F3

Poco F3’ün özellikleri!

Poco F3 tıpkı K40 gibi Snapdragon 870 yonga setinden güç alıyor. Bu sebeple F3, 5G desteğine de sahip oluyor. 128GB ve 256GB depolama seçenekleri sunan F3, Android 11 tabanlı MIUI 12 işletim sistemi ile çalışıyor.

Öte yandan F3, 6.67 inç büyüklüğünde 120Hz Super AMOLED bir ekran ile geliyor. Gorilla Glass 5 ile korunan bu ekran, 1080×2400 çözünürlük sunuyor. Arka kısmında 48MP ana kamera, 8MP ultra geniş açı ve 5MP makro sensöre yer veren F3, ön tarafında 20MP‘lik bir selfie kamerası taşıyor. Son olarak Poco F3 4520mAh‘lik bir bataryaya sahip olacak. Cihaz bu bataryayı 33W hızlı şarj desteği ile kolayca dolduracak.

Poco F3

Poco F3 modeline genel olarak baktığımızda heyecenlandıran bir model olduğunu görüyoruz. Genel olarak yüksek özellikler sunan F3, fiyatını da epey gizli tutuyor. Sizce cihazın fiyatı ne kadar olacak? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sizler için önerdiğimiz ürünleri ve ekipmanları Hepsiburada üzerinden incelemek için buraya tıklayınız!

Sizler için önerdiğimiz ürünleri ve ekipmanları Trendyol üzerinden incelemek için buraya tıklayınız!

Devamını oku

Giyilebilir Teknoloji

Huawei Giyilebilir Cihaz Pazarının birincisi oldu.

Yazan:

Huawei bileğe takılan giyilebilir cihaz pazarının, IDC 2020 Q2 raporuna göre birinciliğe sahip. Ayrıca akıllı giyilebilir ürünler geliştirmeye başladığı ilk günden; “kullanıcılara yenilikçi ürünler sunma” felsefesine bağlı kaldığını belirtti.


Göz atmak isteyebilirsiniz; Huawei Mate 40 ve Mate 40 Pro için Yeni Güncelleme


HUAWEI Watch GT Serisi

Huawei akıllı giyilebilir cihazlar alanında başarılara imza atıyor. Watch GT Serisi’nde ilk akıllı saat üretiminden bu yana başarılı performans gösterdi. Özellikle uzun ömürlü pille desteklenen, doğru veri izleme ile HUAWEI Watch GT Serisi tüketicilerine  gerçek zamanlı ve kullanışlı bir spor ve yaşam tarzı deneyimi sunarak, sağlıklarını daha etkili bir şekilde yönetmeye yönelik  destekleri  oldu.

reklam
Aorus reklamı

Huawei, kullanıcı deneyimini yükseltmek için birçok araştırmaya yatırım yapıyor. Bu keşifler ve gelişmeler Huawei’nin bugünün giyilebilir pazarında başarılı olmasını sağlıyor. Huawei portföyünde akıllı saatlere ek olarak, akıllı bileklikler, akıllı gözlükler ve diğer kategoriler de var.

Adventure İstanbul

iOS ve Android cihazlarla Uyumlu!

Huawei Watch GT 2 Pro,  iOS veya Android akıllı telefonla hızlı ve kolay bir şekilde eşleşiyor. Android cihazlar için, Huawei cihazının paketinde basılı olan QR kodunu taratmak veya Huawei AppGallery’den uygulamayı indirmek yeterli.

İOS kullanıcıları için, Huawei Watch GT 2 Pro iOS cihazlarla kolayca eşleşiyor. Ayrıca, Huawei Watch GT 2 Pro müşterilerinin yapması gereken, Huawei Health uygulamasını App Store’dan indirmek.

Devamını oku

Finans

Dell bilgisayar satışlarında önemli rakamlara imza attı

dell

Dell Technologies yıl çeyreği kazancında özellikle bilgisayar taleplerinin getirdiği bir artış raporladı. 2020 son çeyreğinde 26.11 milyar Dolar ile geçen yıla göre %9 fazla gelir elde eden firma; 1.34 milyar Dolar ise kazanç açıkladı. Yılın geneli için ise firmanın 94.22 milyar Dolar gelirden 3.5 milyar Dolar kazancı var. Bu sayı önceki seneye göre ise %2 artış demek.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 864-4.410TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Ayrıca firma diğer alanlarla birlikte 2020 yılında toplam 50.3 milyon bilgisayar satışıyla rekor gelir elde etmiş durumda. Böylelikle 2020 son çeyreğinde bilgisayarların getirdiğini 13.8 milyar gelir önceki yıla göre %17 artış sağlıyor. Bu alanda yıl bazındaki gelir ise 48.4 milyar Dolar.

Altyapı kısmında ise karışık sonuçlar görebiliyoruz. Bu kısımdaki gelir %2 azalmış görülebilirken; sunucu ve ağ kazançları %3 artış gösteriyor. Çeyrek bazında bu alandaki kazancı 1.2 milyar olan firmanın geliri 8.8 milyar olarak görülebiliyor. Tüm yılda ise bölümün geliri 32.6 milyar.

Adventure İstanbul

dell

Biraz karışık gözükse de kısaca Dell firmasının genel anlamdaki performansında gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte talebin son on yılın tepesinde olduğunu düşünürsek bu bir sürpriz de değil.

Öyle ki Gartner tarafından yürütülen bir araştırmaya göre; 2020 son çeyreğinde 79.4 milyon bilgisayar satıldı. Bu da 2019’a göre %10.7’lik bir artış demek. Yılın genelinde ise satılan 275 milyon bilgisayar satışıyla da geçmiş yıla göre %4.8 artış görülebiliyor. Araştırmaya göre dünya çapındaki satıcılarda ilk üç sıra ise değişmiyor. Bunlar ise sırasıyla Lenovo, HP ve Dell olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak Covid ile bu alanda gördüğümüz gelişimin bu yılda da devam edeceğe benzediğinin altını çizelim.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler