Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Yeni Nokia MixRadio uygulaması, zevkinize göre müzik çalıyor

Müzik uygulamanızın zevkinize göre müzik çalmasını ister miydiniz? Kim istemez ki… Kendi uygulamalarıyla farklılık yaratan teknoloji devi Nokia, yeni MixRadio uygulamasıyla bambaşka bir müzik tecrübesi sunuyor. Konu hakkındaki detaylar firma tarafından paylaşılan basın bülteninde sizleri bekliyor:

Nokia “Zevkime Göre Çal” özelliğine sahip yeni Nokia MixRadio uygulamasını tanıttı

Dünyanın en kolay müzik servisi olan Nokia MixRadio, tek dokunuşla kişiselleştirilmiş bir radyo istasyonuna dönüşüyor!

Nokia, dünya çapında Türkiye dahil 31 ülkede geçerli olan Nokia Müzik servisini tamamen yenileyerek Nokia MixRadio adıyla yeniden beğeninize sundu. Bu ücretsiz müzik servisi “Zevkime Göre Çal” özelliğiyle kullanıcıların dinleme alışkanlıklarını öğrenerek uygulayan, kişiselleştirilmiş bir radyo istasyonu olma özelliğine de sahip. Üstelik tüm bunları tek bir tuşa dokunarak yapmak mümkün.

Hareket halindeyken müziği keşfetme deneyimini kolaylaştıran ve çok beğenilen Nokia MixRadio, 2012’den bu yana Türkiye’de de kullanılabiliyordu. Servise yeni eklenen “Zevkime Göre Çal” tuşuyla doğrudan, her kullanıcıya özel olarak kişiselleştirilen radyo istasyonlarına ulaşmak mümkün.

nokia-mixradio nokia-mixradio-resim

Nokia MixRadio, müzik tercihlerini filtrelemeyi sağlayan basit “beğendim”, “beğenmedim” ve “sevilen” sanatçı özellikleriyle kullanıcının dinlediği müzikleri daha da kişiselleştirmelerini sağlıyor. Servis ayrıca yüzlerce uzmanın ve ünlünün yarattığı müzik listelerini reklamsız, abonelik ya da kayıt gerektirmeden dinlemeyi mümkün kılıyor. Müzik listeleri, örneğin metro gibi ortamlarda sinyalin iyi olmadığı durumlarda dinlemek kadar, veri kullanımı ve fiyatları azaltmak amacıyla da çevrimdışı olarak kaydedilebiliyor.

Nokia Başkan Yardımcısı ve Nokia Eğlence Bölümü Başkanı Jyrki Rosenberg, konuyla ilgili şunları söyledi: “Kişiselleştirilmiş radyo servisi sağlama misyonumuzu artık daha belirgin kıldık. Nokia MixRadio, sadece hevesli müzik severlerin değil herkesin yeni müzikleri ücretsiz keşfedip keyfini çıkarması için inanılmaz bir kişiselleştirme seviyesi ile kolaylığı bir araya getiriyor.”

Rosenberg şunları ekledi: “Radyoyu açmak kadar kolay, üstelik her şey sizin denetiminizde – ‘Zevkime Göre Çal’a bir kez dokunmak kullanıcıların kendi özel radyo istasyonlarını reklamsız, kayıt olmadan dinlemesini sağlıyor. Hatta beğenme-beğenmeme ölçütlerinize göre kendi istasyonunuzu oluşturabileceğiniz gibi, sevmediğiniz şarkıları atlayabilirsiniz de.”

Daft Punk’ın dünya çapında ünlü hit parçası Get Lucky’nin ardındaki müzik efsanesi ve yapımcı Nile Rodgers, New York’taki Nokia MixRadio tanıtım etkinliğine katıldı ve burada yeni Liste Paylaşma özelliğiyle bir dizi muhteşem müzik listesi oluşturup paylaştığını açıkladı. Liste Paylaşma, kullanıcıların bir müzik listesindeki tam üç parçayı sosyal medya ya da SMS aracılığıyla arkadaşlarıyla paylaşmasını ve music.nokia.com/tr/tradresinde ücretsiz olarak çevrimiçi dinleyebilmesini sağlıyor.

nile-rodgers

“Radyo daima pek çok insanın yeni müzikler keşfetmesinin yolu olmuştur, ama bu format 1950’lerden beri hiç değişmedi. MixRadio’ya bayıldım çünkü bu dijital ortamda yetişmiş nesil için bir radyo; basit, çabuk ve eşsiz” diyen Nile, şunları ekledi: “Liste Paylaşma özelliği de insanların kendi radyo istasyonlarını yaratıp aktarabilecekleri anlamına geliyor! Güzel müziği daha fazla insanın keşfetmesi her zaman iyi bir şeydir.”

“Zevkime Göre Çal” özellikli yeni Nokia MixRadio’nun 31 ülkedeki Nokia Lumia kullanıcılarına ulaşabiliyor olması, onu dünyadaki en global kişiselleştirilmiş müzik servislerinden biri haline getiriyor. Servisin yeni logosu ve görüntüsü, şu adresten indirilebilir: http://www.nokia.com/tr-tr/apps/app/mixradio/

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir