Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Xperia 1 Mark III, daha iyi ön kamera ve ekranla gelecek!

Xperia 1 Mark III, daha iyi ön kamera ve ekranla gelecek!

Son tanıtmış olduğu kompakt modeli Xperia 5 II ile kendinden söz ettiren Sony’nin, yeni amiral gemisi modeli Xperia 1 III ile daha iyi ekran deneyimi sunacağı belirtiliyor. Japon şirket yeni modelin ön kamerasında da geliştirmeler yapacak.


İlginizi çekebilir: İptal edilen Xperia Play 2 ortaya çıktı

reklam
MSI reklamı

Son amiral gemisi olan Xperia 1 II (Mark 2) ile özellikle sinematik içerik üreten kullanıcılara hitap eden Sony, yeni amiral gemisi Xperia 1 III (Mark 3) üzerinde çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor. Japon kaynaklarından aldığı bilgileri derleyen GSMArena, yaptığı haberde yeni gelecek modelin yüzde 15 daha parlak ekranla kullanıcılarla buluşacağını öne sürüyor.

Xperia 1 III, daha iyi ekran ve ön kamerayla geliyor

Televizyonlar için üretmiş olduğu panellerden edindiği tecrübeleri, mobil cihazlarına da getirmeyi ihmal etmeyen Japon şirket, yeni amiral gemisinde daha iyi ekran deneyimi sunacak. Mobil cihazlardaki 4K ekranlarıyla sektörde tanınan Sony’nin yeni cihazıyla kullanıcıları üzmeyeceği düşünülüyor.

Xperia 1 Mark III, daha iyi ön kamera ve ekranla gelecek!

Xperia 1 III ile Sony, ön kamerasını da geliştirmeyi hedefliyor. Yeni modelde daha geniş diyafram açıklığıyla geleceği düşünülen ön kameranın düşük ışık performansında artış yaşanması muhtemel. Selefinde arka kamerasıyla sunduğu deneyimin oldukça başarılı olduğu göz önüne alınırsa Sony, ön kamerada da kullanıcılarını mutlu edecek gibi görünüyor.

İsimlendirme karışık görünse de sade

Sony, Xperia ailesi için yeni getirdiği isimlendirme politikasıyla bir kesim kullanıcının aklını karıştırmışa benziyor. Aslında çıkan modelleri ve özelliklerini göz önüne aldığımızda Sony’nin isimlendirmesi biraz daha sade bir hal alıyor. Japon şirket Xperia 1 ailesi ile amiral gemisi sınıfı cihazlar üretirken Xperia 5 serisiyle daha kompakt ve orta seviye modelleri pazara sürüyor. Xperia 10 ailesi ise daha çok uygun fiyatlı giriş seviyesi telefonlardan oluşuyor.

Xperia 1 Mark III, daha iyi ön kamera ve ekranla gelecek!

Sony, pazarda pay sahibi olmayı hedefliyor

Uzun süre mobil sektörde yaşanan gelişme ve trendlere kulak tıkayan Sony, yeni çıkardığı ve çıkaracağı cihazlarla sektörde tekrar adından söz ettirmeyi hedefliyor. Samsung, Apple ve diğer büyük üreticilerden kullanıcı kazanmayı hedefleyen şirket onların yol haritasından gitmeyi deneyebilir. Yeni gelecek modellerde Apple ve Samsung’un yaptığı gibi farklı boyutlandırmaya sahip ürünlerle tüketiciyle buluşabilir. Her ne olursa olsun Sony’nin sektörde var olması, mobil pazar için önemli bir gelişme. İlerleyen süreçte yeni modeller hakkında daha çok detaya kavuşmuş olacağız.

Geek tadında derlediğim haberleri, Hardware Plus bünyesinde paylaşıyorum. Teknoloji, bilim ve popüler kültür adına her şeye meraklı, tasarımcı adayı.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

6G teknolojisinde akıllı telefonlar önemini koruyacak!

6G

Vivo, geçtiğimiz günlerde 6G teknolojisini geliştirmeye ve bilgi alışverişine odaklanan “harici iletişimtoplantısını gerçekleştirdi. Vivo İletişim Araştırma Enstitüsü Dekanı Qin Fei, Vivo‘nun şu anda 6G araştırmalarına başladığını açıkladı. Şirket şu anda bazı senaryolar ve anahtar teknolojileri araştırıyor. Qin Fei‘nin bakış açısına göre cep telefonları, VR/AR gözlükleri ve robotlar, yeni bağlantı teknolojisi için en önemli ürünler olacaklar.


İlginizi çekebilir: Huawei akıllı telefonlar 3 yıl boyunca takılmadan kullanılabilecek!

reklam
MSI reklamı

6G teknolojisi ve teknolojik ürünler kullanıcılara neler sunacak?

Qin Fei‘ye göre 2030 yılından itibaren çok işlevli robotlar, birincil işlevli robotların yerini alacaklar. Robotların kullanıldığı her alanda önemli teknolojik gelişmeler yaşanacak. AR ve VR teknolojileri söz konusu olduğunda ise gelecekte AR/VR gözlüklerin daha ince ve rahat olacağı tahmin ediliyor. Günümüzdeki gözlüklerin kabloları ve kalınlıkları düşünüldüğünde bu yenilikler kullanıcıları oldukça memnun edecektir. Ayrıca bu gözlükler insan beynini doğru bir şekilde okumak için beyin-bilgisayar arayüzü ile birlikte daha fazla bağlantıya sahip olacaklar.

6G

Yeni bağlantı teknolojisi, akıllı telefonları nasıl etkileyecek?

Akıllı telefonlar Qin Fei‘ye göre 6G teknolojisinde hala çok önemli bir yer tutacak. İletişimin sağlanması ve teknolojinin aktif bir şekilde kullanılması için akıllı telefonlar temeli oluşturacak.

Vivo, 6G döneminde daha fazla 2C (To C) terminalleri geliştirecek. Bu sayede yeni bağlantı teknolojisini daha hazır bir şekilde karşılamış olacak. 6G ile birlikte Çin ve Amerika arasındaki teknoloji savaşının daha da kızışacağı düşünülüyor. Özellikle 5G için Amerika’nın Huawei‘ye uyguladığı ambargolar bunun en önemli göstergesi.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei, yeni katlanabilir telefon tasarımını patentledi!

Yazan:

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği online lansmanıyla Mate 40 ailesinin yanı sıra tanıttığı birçok inovasyonla dikkat çeken Huawei, yeni bir katlanabilir telefon tasarımının patentini aldı. Mate Xs’ten beri yeni katlanabilir telefon tanıtmayan şirketin bu olası yeni modeli, şaşırtıcı derecede Samsung’un Galaxy Z Flip’ine benzerliğiyle dikkat çekiyor.


İlginizi çekebilir: Kirin 9000 performans testleri ortaya çıktı!

reklam
MSI reklamı

Huawei katlanabilir telefon piyasasında güçlü!

Nisan ayında Çin Ulusal Entelektüel Mülkiyet Ofisi’ne  başvurusu yapılan ve henüz onaylanan patent, LetsGoDigital tarafından fark edildi. Önceki katlanır ekranlı telefon modelleri olan Mate X ve Mate Xs’ten farklı bir tasarım diline sahip bu telefon Galaxy Z Flip’e oldukça benziyor.

huawei katlanabilir telefon

Patentte yer alan çizimlere baktığımızda Z Flip’e göre daha büyük bir dış ekran görüyoruz. Bu doğrultuda Huawei, bu ekranla ilgili  sadece bildirimleri ve saati göstermekten farklı fonksiyonlar da planlıyor olabilir. Bu dış ekran telefonun arkasındaki üst kısımda önemli bir yer kaplıyor. Ekranın hemen yanında yer alan kameralar ise görünüşe göre hem ön hem de arka kamera olarak kullanılacak. Çünkü çizimlerde herhangi bir ön kamera bulunmuyor. Yanındaki ekranın da yardımıyla ana kamerayı ön kamera olarak da kullanmak daha kaliteli özçekimlere yol açabilir. Hem bu sayede telefonun ana ekranında herhangi bir çentikle ekran deneyimi bölünmemiş oluyor.

Huawei, katlanabilir telefon piyasasında da önemli bir yere sahip. Şirketin patentini aldığı bu model sadece bir tasarım olarak da kalıp hiçbir zaman gerçek hayata dahi geçmeyebilir. Zira böyle bir model üzerinde çalışıldığının başka kanıtı bulunmuyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy A02s Geekbech üzerinde görüntülendi!

Yazan:

Samsung Galaxy A02

Samsung Galaxy A02s yeni detaylar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Firmanın yeni giriş seviye akıllı telefonu Geekbech üzerinde görüntülendi.


İlginizi çekebilir; iPhone 12 serisi, ‘Ceramic Shield’ teknolojisi ile çok daha dayanaklı

reklam
MSI reklamı

Samsung Galaxy A02s Snapdragon 450 ile geliyor!

Samsung yeni giriş seviye akıllı telefonu ile piyasaya alternatif oluşturmaya hazırlanıyor. Galaxy A02s modelini geliştiren akıllı telefon üreticisi geçtiğimiz hafta bilindiği üzere cihaza Bluetooth SIG sertifikaları almıştı. Artan yorumların ardından radarlara takılan akıllı telefon, şimdi de Geekbench üzerinde görüntülendi. Tekli çekirdek performansında 756 puan alan akıllı telefon, çoklu çekirdek performansında da 3934 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Öte yandan bazı teknik özellikleri de ortaya çıkan akıllı telefon, gücünü Snapdragon 450 işlemcisinden alacak.

Samsung Galaxy A02s

İşlemci itibariyle giriş seviyeye konumlandırılan Samsung Galaxy A02s, yine Geekbench üzerinde ortaya çıkan listeye göre 3 GB RAM kapasitesine sahip olacak. Android 10 ile piyasaya çıkacak akıllı telefon, Geekbench‘te “referans modeli” olarak listelendiği için ilerleyen zamanlarda teknik özelliklerde değişimler görebiliriz. Tasarım detayları ve detaylı teknik özellikleri de tam olarak belli olmayan akıllı telefon, bir ihtimal bu yıl içerisinde satışa çıkabilir. Her ne kadar bu konuda kesin bir bilgi yer almasa da serinin bir önceki telefonunun Aralık 2019 tarihinde çıkması, beklentileri de bu yönde ilerletti. Bakalım firma yeni giriş seviye akıllı telefonu ile birlikte Çinli rakiplerine meydan okuyabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Devamını oku

HWP COIN’den Haberler