Sosyal medya

İnceleme

X-mini UNO – MAX

Boyundan büyük ses

Boyutlarının çok daha ötesinde ses kalitesi sunan X-mini MAX ve X-mini UNO, sadece akıllı cihazlarda değil, masaüstü bilgisayarınızda dahi seçiminiz olacak kadar başarılı.

Piyasadaki akıllı telefonların ve tabletlerin pek çoğu “bizim sesimiz şöyle iyi, böyle süper” diye reklamlar yapıyorlar. Özet geçmek gerekirse biz şimdiye kadar sesine hayran kaldığımız bir akıllı telefon görmedik. Tabii kulaklık taktığınızda çok başarılı ses veren kulaklık + cihaz kombinasyonları var, fakat hoparlörlerde etkilemeyi başaran yok. Bu yüzden de özellikle açık havada akıllı cihazlarımız ile müzik dinlemek pek mümkün değil. Bu soruna çözüm olarak da insanlar ya hoparlörlü dock alıyorlar ya da kaderlerine razı olarak telefon ya da tabletlerinden müzik dinliyorlar. X-mini’nin ürettiği portatif hoparlörler, taşınabilir cihazlarınızı çok uygun bir fiyata, verdiğiniz fiyatın çok daha üstünde bir kalitede ses kavuşturuyor. Ofisimizde X-min UNO ve X-mini MAX modellerini inceleme fırsatı bulduk ve gerçekten her iki cihazın da performansı bizleri oldukça şaşırttı. X-mini MAX, 2 adet birbirinin aynısı ve çok küçük hoparlörden oluşuyor. 2W’lık iki adet hoparlör oldukça iyi ses veriyor. Hatta sesi sonuna kadar açtığımızda ofisimizi rahatlıkla inlettiler. Bu hoparlörleri isterseniz birbirine bağlayabiliyor, isterseniz her ikisini de farklı cihazlara bağlayabiliyorsunuz. Ayrıca X-mini ürünlerini birbirine de bağlayıp ses sisteminizi daha da güçlendirebiliyorsunuz. Elimizdeki diğer ürün X-mini UNO’yu, X-mini MAX’lara bağlayarak bir nevi 2+1 ses sistemi oluşturduk (gibi gibi). X-mini UNO ise X-mini MAX’ın hoparlörlerinden birz daha büyük boyutlu ve tek parça olarak geliyor. X-mini UNO da 2.5 W’lık ses çıkışına sahip. Buna rağmen oldukça iyi bir ses kalitesine sahip. Hoparlörler bilgisayarınızın ya da mobil cihazınızın 3.5 mm’lik girişinden sesi alıyor. Şarj ise USB slota bağımlı. 2.5 saatlik bir şarjda tamamen dolan cihazlar 18 saate kadar kesintisiz müzik çalabiliyor.

Sonuç olarak: X-mini serisi hoparlörleri ihtiyacınız ya da zevkinize göre rahatlıkla satın alabilirsiniz. Hem bir docka göre çok daha uygun fiyata ve taşınabilir bir hoparlör sahibi olursunuz.

Neden alınır?

•  Ultra taşınabilirlik

•  Seramik tweeterlar

•  Uygun fiyat

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval