Sosyal medya

Yazılım

Windows 11’e Ait İlk Ekran Görüntüleri Sızdırıldı!

windows 11

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 11 hakkında ilk görüntüler geldi. Windows’un yeni sürümü Windows 11’e ait ilk görüntüler ortaya çıktı. İşte Windows 11’den ilk görüntüler

Dünyada en çok kullanılan işletim sistemleri arasında üst sıralarda yer alan Windows 10 yerini yeni versiyonuna bırakmaya hazırlanıyor. Microsoft tarafından piyasaya sürülen Windows‘un yeni sürümü hakkında ilk sızıntılar gelmeye başladı. Windows 10’un yerini alacak olan Windows 11‘in ilk görüntüleri ortaya çıktı. İşte Windows 11 işletim sisteminden ilk görüntüler..


İlginizi Çekebilir: Windows 10 Format Nasıl Atılır?


windows 11

Windows 11’in tasarım detayları!

Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 11‘e ait ilk görüntüler sızdırıldı. Windows 11‘in ilk görüntülerine baktığımızda tamamen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü kullanıldığını görüyoruz. İlk olarak gözümüze çarpan Başlat menüsüne baktığımızda aslında Windows 10’dan tanıdık gelse de tamamen farklı bir tasarım kullanıldığını görüyoruz.

windows 11

Görev çubuğunun ortasına taşınan Başlat simgesine tıkladığımızda çok daha gelişmiş ve yenilenmiş bir tasarım kullanıldığını görüyoruz. Ayrıca Başlat tuşu ile birlikte görev çubuğundaki diğer kısayolların da ortaya taşındığını görüyoruz. Bu tasarımı daha önce Windows 10X‘de görmüştük. O işletim sisteminin iptal edildiğini göz önünde tuttuğumuzda Windows 11‘de böyle bir tasarım kullanılması şaşırtmadı. Tabi böyle kullanmak istemeyenler için ikonları sağa veya sola taşıma özelliği de Windows 11 bünyesinde bulunacak.

windows 11

Öte yandan Dosya Gezgini‘ne de baktığımızda tıpkı Başlat menüsündeki gibi yuvarlak köşeli bir tasarım kullanıldığını görüyoruz. Bu tasarım çok yenilikçi ve teknolojik duruyor. Ancak biraz Mac işletim sistemine de benzediği söylenilebilir. Yine görsellere baktığımızda görev çubuğunda bir Widget kısayolunun bulunduğunu görüyoruz. Bu da büyük bir ihtimalle Windows 7’den hatırladığımız Widget‘ların geri getirileceğini simgeliyor. Bu özelliğin gelmesi durumunda havadurumu,saat ve haberler gibi birçok veriyi kolaylıkla masaüstümüzde görebileceğiz.

windows 11

Devamında Windows Mağazasına bakacak olursak bu tarafta hemen hemen hiçbir fark yok. Microsoft Windows 10 işletim sisteminde kullandığı mağaza arayüzünü tamamen Windows 11‘e aktarmış gibi gözüküyor. Ancak mağazaya da bir güncelleme gelmesi muhtemel. Ek olarak yeni Xbox uygulamasının Windows 11‘e entegre edildiği de görülüyor. Bu sayede Xbox ağına ve Xbox Game Pass oyunlarına kolayca ulaşım sağlanılacak. Ayrıca söylentiler arasında Windows’u başlatırken gelen sesin yenilendiği de var.

windows 11

Windows 11 ne zaman tanıtılacak?

Genel olarak baktığımızda Windows 11 her açıdan yenilikçi ve güncel bir tasarım sunuyor. Ayrıca yeni özellikleri ve animasyonları ile PC’den aldığımız zevki artıracağı tartışılmaz. Microsoft’tan gelen bilgilere göre Windows 11 işletim sistemin 24 Haziran‘da gerçekleşecek olan bir Windows etkinliği ile tanıtılacak. Bakalım Windows 11 ne zaman kullanıcılara sunulacak?

Biz genel olarak Windows 11‘in tasarımını çok beğendik. Sizce Windows 11 nasıl olmuş? Windows 11 kullanıcılara sunulduğunda indirmeyi düşünüyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Halis Kökverdi

Teknoloji meraklısı, otomobil tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir