Sosyal medya

Genel

Windows 10 Format Nasıl Atılır?

windows 10

USB ile Windows 10 format nasıl atılır? CD’siz orjinal Windows 10 format nasıl atılır? İşte sistemini Windows’un en güncel sürümüne yükseltmek isteyenler için basit Windows 10 format atma rehberi.

reklam
Aorus reklamı

Format atmak çağımızda tüm kullanıcıların bilmesi gereken basit bir işlemdir. Bu yazımızda Windows‘un en güncel sürümü olan Windows 10 işletim sistemini kolayca bilgisayarınıza nasıl kurabilirsiniz detaylıca anlatacağız.  En kolay Windows 10 formatı nasıl atılır görseller ile göstereceğiz.  Şimdi gelin 5 adımda Windows 10 format nasıl atılır?” sorusunu yanıtlayalım.


İlginizi Çekebilir: WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmezseniz ne olur? WhatsApp gizlilik sözleşmesindeki son kararlar…


windows 10 format

1. Adım : Windows 10 ISO dosyasını indirmek.

Windows 10 format atma işlemimize başlamak için ilk olarak Windows 10 ISO dosyasını indiriyoruz. Bu dosyaya Windows’un kendi sitesinden, yani buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra açılan pencerede alt kısımda “Aracı şimdi indirin” butonunu göreceksiniz. Bu butona bastıktan sonra Windows 10’un kurulum dosyası bilgisayarınıza inecek. Dolayısıyla Windows 10 format atma işleminin ilk adımını tamamlamış olacaksınız.

2. Adım : USB belleğin içini temizlemek!

Daha sonra USB ile format atma işlemi gerçekleştireceğimiz için USB belleğinizi bilgisayarınıza takıyorsunuz. Ancak USB belleğinizin en az 8GB olması gerekiyor. Eğer USB’niz 8GB ve üzeri ise format atma işlemi için USB belleğinizin içini temizlemeniz gerek. Bu işlemi için ilk olarak “Bu Bilgisayar” kısayoluna tıklıyoruz. USB belleğimizin üzerine gelip sağ tık yapıyoruz ve “Biçimlendir” diyoruz.

windows 10 format

Açılan sekmede “Dosya Sistemi” seçeneğini “FAT32” yerine “NTFS” olarak seçiyoruz. Ardından başka bir ayar yapmadan “Hızlı biçimlendir” seçeneğini seçip “Başlat” diyebilirsiniz. İşlem bittikten sonra sekmeyi kapatabilirsiniz.

3. Adım : ISO dosyasını programsız USB’ye yazdırmak.

USB belleğimizi temizledikten sonra sıra Windows 10 ISO dosyasını USB’ye yazmaya geldi. Bu işlem için USB belleğimiz takılı iken ilk indirdiğimiz  “MediaCreationTool…” isimli Windows 10 kurulumunu çalıştırıyoruz. Açılan sekmede lisans koşullarını kabul etmeniz isteniyor. Burada “Kabul Et” seçeneğine tıklıyorsunuz.

windows 10 format atma

Daha sonra resimdeki ekran karşınıza çıkacak. Bu adımda alt kısımda olan “Başka bir bilgisayar için yükleme medyası (USB, DVD, ISO) oluştur” seçeneğini seçip, “İleri” tuşuna tıklıyoruz.

windows 10 format atmak

Ardından dil ve mimari seçeneklerini seçebileceğiniz bir ekran geliyor. Burada “Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan” seçeneğini seçip “İleri” butonuna basabilirsiniz.

windows 10 format

Ardından Kullanılacak medyayı seçin sekmesinde USB flash sürücü seçeneğini seçiyoruz ve sonraki sekmede içini temizlediğimiz USB belleği seçip “İleri” tuşuna basıyoruz.

windows 10 format atma

Bu işlemden sonra USB belleğimizin içine Windows 10 format dosyaları kurulmuş olacak. Burada gelen sekmede kurulum bitene kadar bekliyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra sekmeyi kapatabilirsiniz.

Artık USB belleğimize Windows 10 format dosyalarımızı kurduk. Sırada sistemimizin format işlemini başlatmak var. Ancak bu adımdan önce bilgisayarınızdaki tüm bilgilerinizi kopyaladığınızdan emin olun. Çünkü format esnasında diskinizi sıfırlarsanız verileriniz silinecektir.

4. Adım : Format İşlemini Başlatmak (BIOS’a giriş yapmak)

Windows 10 format işlemini başlatmak için artık BIOS‘a girmemiz gerekiyor. Bu işlemi başlatmak için ilk olarak bilgisayarımızı kapatıyoruz. USB belleğimiz takılı iken bilgisayarımızı açıyoruz ve BIOS’a girmek için gereken tuşa sürekli olarak basıyoruz. Bu tuş bilgisayar açılırken ekranın alt kısmında yazar. Eğer hangi tuşa basacağınızı bilmiyorsanız anakart modelinizi yazarak internetten BIOS tuşunuzu öğrenebilirsiniz. Örneğin bizim sistemimizde “DEL” ile BIOS’a giriş yapılıyor. Ancak genellikle “F2, F11, F12, DEL” gibi tuşlarla BIOS’a girildiğini belirtmek isterim.

windows 10 format

BIOS‘a girdikten sonra USB belleğimizi “Device Menu” kısmında ilk sıraya almamız gerekiyor. Bu bizim sistemimizde BIOS’a girer girmez karşımıza çıkıyor. Eğer böyle bir BIOS Menu’ye sahipseniz üst kısımdaki menüden USB’nizi bulup en sola taşıyabilirsiniz. Diğer BIOS’larda ise “Boot” sekmesine tıklıyorsunuz.  Buradan ilgili seçeneğe tıklayarak USB belleğinizi yine en üst sıraya alabilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra kaydedip çıkış yapmanız gerekiyor. Bu işlemi bir tuş ile yapabilirsiniz. Bu tuş genellikle BIOS ekranında alt kısımda “… – Save and Exit” şeklinde yazar. Ya da sol üstten çarpı ikonuna basıp “Save and Exit” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra Windows kurulum işleminiz başlamış olacak.

5. Adım : Disk ve Windows’u yeniden kurmak.

Bilgisayarınız Windows kurulum sekmesini açıktan sonra aşağıdaki gibi dil ve klavye seçimlerinizi yapıp “İleri” tuşuna basıyorsunuz. Ardından açılan yeni sekmede “Şimdi Yükle” butonuna tıklıyorsunuz. Sonrasında gelen sekmede tekrar lisans koşullarını kabul edip “İleri” tuşuna basıyorsunuz ve disk tercihleriniz için yeni bir sekme geliyor. Burada alt kısımda bulunan “Özel” seçeneğine tıklıyorsunuz.

windows 10 format atmak

Daha sonra karşınıza bilgisayarınızdaki diskleriniz geliyor. Burada disklerinizdeki verileri silmek istiyorsanız tek tek disklere basıp “Biçimlendir” diyorsunuz. Tüm diskleri sıfırladıktan sonra Windows’u kurmak istediğiniz diski seçip “İleri” tuşuna basmanız gerekiyor.

Evet bu işlemi de yaptıktan sonra Windows 10 format atma işlemimiz bitmiş oluyor. Bu işlemin devamında sisteminizde Windows 10 yüklemesi başlamış olacak. Yükleme tamamlandıktan sonra basit ayarları yapmanız için Windows size yardımcı olacak.

2. YOL : USB olmadan Windows 10 format atmak.

Sisteminizi Windows 10’a yükseltmenin elbette birden fazla yöntemi var. Eğer elinizde bir USB yoksa Windows 10 yükseltmesini edinmeniz için yine 1.Adım’a gidip Windows kurulum dosyasını indirmeniz gerekiyor. Sonra direkt olarak indirdiğiniz dosyayı çalıştırıyorsunuz. Lisans sözleşmesini kabul ettikten sonra gelen seçenekte bu sefer “Bu bilgisayarı şimdi yükselt” butonunu seçip ileri diyorsunuz.

Windows 10 format

Bu işlemden sonra gelen sekmede size hangi dosyaları saklamak istediğiniz soruluyor. Burada saklamak istediğiniz dosyaları (varsa) seçip “İleri” tuşuna basıyorsunuz. Ve Windows 10 kurulum işleminiz başlamış oluyor.

3. YOL: Windows 10 için sıfırlama yapmak.

Aslında üstteki iki çözümde hem Windows 10 kullanıcıları nasıl format atar sorusuna yanıt verdik, hem de Windows 7,8 veya başka bir işletim sisteminden Windows’a nasıl geçilir onu gösterdik. Ancak zaten Windows 10 kullananlar için üçüncü bir seçenek daha var. O da herhangi bir dosya indirmeden bilgisayara format atmak.

Bu işlemi için ise ilk olarak “Başlat” butonuna tıklıyoruz ve Ayarlar sekmesine giriyoruz. Daha sonra “Güncelleştirme ve Güvenlik” sekmesine giriyoruz. Açılan sekmede “Kurtarma” sekmesine giriyoruz. Burada en üstte Bu bilgisayarı sıfırla seçeneğini göreceksiniz. Hemen altındaki Başlayın butonuna tıkladığınızda USB, CD, DVD veya ISO dosyası kullanmadan sisteminizi sıfırlamaya başlayabilirsiniz.

Windows 10 format

Bu yazımızda sizlere en kolay şekilde Windows 10 format atma işlemlerini gösterdik. Format işlemine başlamadan önce sisteminizin UEFI desteğine sahip olup olmadığını da öğrenmeniz gerekmekte. Son olarak sisteminizin Windows 10’a uyumlu olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji meraklısı, otomobil tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Xiaomi’den dikkat çeken “Sahne Senin” Projesi.

Yazan:

Sektöre girdiği günden bu yana hızla büyüme sağlamayı sürdüren Xiaomi yine bir ilke imza attığını duyurarak yeni tanıttığı amiral gemisi Mi 11 modeli için Bağdat Caddesi Erenköy mevkiindeki bir billboard’da ünlü mural sanatçısı Kien ile bir çizim çalışması gerçekleştirdi. Yaklaşık 4 gün süren çizim ve renklendirme çalışmaları 12 Haziran Cumartesi günü tamamlandı. Halkın dikaktini çekmeyi başaran bu çalışma Haziran sonuna kadar Bağdat Caddesi’nde sergilenmeye devam edecek.

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz: PES 2021’de TÜRKİYE vs. GALLER | PES 2021 HEDİYELİ! | TCL P8M 4K LED TV


Ana teması tamamen sürrealist olan bu çalışmada birbirinden farklı renkli öğeler kullanılarak hem Xiaomi’nin dinamik yapısına vurgu yapıldı hem de kreatif bir görsel şölen ortaya çıkarıldı. Çizimin ortasında büyük bir astrranotun elinde Mi 11, hemen yanında ise uzay gemisinden süzülen bir ışığın yarattığı bir sanal podyum yer alıyor. Ayrıca sağ ve sol taraflarda ise gezegen, roket ve dondurma gibi öğeler de kullanılarak hem yaz teması hem de uzay ve teknoloji teması işlendi.

 

Billboard’ın sağ tarafında sokağın içine bakan cephede ise Mi 11 görseli ve sloganı kullanılması gözlerden kaçmadı. Video ve fotoğraf özellikleriyle birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başaran Mi 11, kullanıcılara “Sahne Senin” sloganı ile modelin bu alanda iddiasını vurguladığını gösteriyor.

Projeye dair ünlü mural sanatçısı Kien: ” Xiaomi markası için tasarladığım mural genel hatlarıyla eğlence, yaz ve teknoloji temaları üzerine kurulu. Kien olarak kendi görsel kodlarım arasında en sevdiğim öğelerden biri olan astronotu, bu çalışmada hero olarak kullandım. Renkli bir fonda gördüğümüz astronotun elinde Mi 11 var. Astronot bizim teknoloji algımızı pekiştiriyor. Ayrıca insanların fotoğraf çekilirken güzel anlar yakalamaları için, duvarın çeşitli bölgelerine uzayda bulunan çeşitli obje ve grafik metaforlar yerleştirdim. Yukarıda bulunan küçük uçan dairemizden yayılan ışık hüzmesiyle insanların sahnede duracağı alanı işaretlemiş ve interaksiyona geçebilecekleri bir alan yaratmış oluyoruz” diyerek açıklama yaptı.

Havaların da güzelleşmesi ve sokağa çıkma kısıtlamalarının azalmasıyla birlikte  kalabalıklaşan Bağdat Caddesi’nin merkezinde bu dev kreatif çalışma, insanların yoğun ilgisini çekmeyi başardı. Önünde fotoğraf çektiren birçok kişi ile, Xiaomi burada bir kez daha genç ve dinamik yapısını son kullanıcı ile buluşturmayı başarmış görünüyor.

Xiaomi Corporation Hakkında

Xiaomi Corporation, Nisan 2010’da kuruldu ve 9 Temmuz 2018’de Hong Kong Borsası’nın Ana Piyasası’nda yer aldı (1810.HK). Xiaomi, temelinde bir IoT (Nesnelerin İnterneti) platformuna bağlı akıllı telefonlar ve akıllı donanımlara sahip bir internet şirketidir. İnovasyona ve kaliteye eşit derecede önem veren şirket, kullanıcılara en iyi kaliteyi sunan ürünler sunmak ve en iyi operasyonel verimliliği elde etmek için uğraş vermektedir. En son yenilikçi teknolojilerde herkesin daha iyi bir yaşam sürmesi için adil fiyatlara sahip mükemmel ürünler geliştirmektedir. Şu anda dünyanın en büyük üçüncü telefon markası olan Xiaomi, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar hariç 324,8 milyondan fazla cihazı birbirine bağlayan platformuyla dünyanın önde gelen tüketici IoT (AI+IoT) platformunun sahibidir. Xiaomi ürünleri şu anda dünya genelinde 100’ün üzerinde ülkede ve bölgede satılıyor. Şirket, 2020 yılının Ağustos ayında geçtiğimiz yıla kıyasla 46 sıra yükselerek Fortune Global 500 listesine 422’nci sıradan ikinci kez girdi. Xiaomi, aynı zamanda İnternet şirketleri arasında 7’inci sırada yer aldı. Xiaomi, Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index ve Hang Seng TECH Index ve Hang Seng China 50 Index’te yer almaktadır.

Xiaomi hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Mi 11 Ailesine hepsiburada üzerinden ulaşmak için tıklayın!

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

4. e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi 17 Haziran’da Ankara’da Gerçekleştirilecek

4. e-safe

Bu yıl 4. kez düzenlenecek olan e-Safe Kişisel Verileri Koruma Zirvesi, 17 Haziran 2021 tarihinde Ankara’da düzenlenecek. Olabilecek siber tehditlere karşı önlem detaylarının belirlenmesi ve toplumsal farkındalık oluşturmak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu binasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte; Covid-19 pandemi koşullarının devam edeceği dikkate alınarak hibrit olarak yapılacak. Zirveyi takip etmek isteyenler, e-Safe’in Resmi YouTube kanalından canlı takip edebilecekler.

reklam
Aorus reklamı

İlginizi çekebilir: e-safe Digital ile, yerli siber güvenlik ürünlerinde uluslararası iş birliği başlıyor


sponsorlar

4. e-Safe zirvesinin amacı

4. kez düzenlenecek olan e-Safe zirvesi, Türkiye’nin yakın gelecekte sürekli gündemine girecek olan kişisel verilerin korunmasıyla ilgili yapılan ve yapılması gerekenlerin konuşulacağı bir zirve. Alanında uzman 20 konuşmacı, 4. e-Safe zirvesinde yarın (17 Haziran 2021 Perşembe günü) hibrit olarak yapılacak toplantılara, konferanslara ve münazaralara liderlik edecek. Zirveye katılım sağlayacak kişiler ise CEO, CTO, CSO, IT Profesyonelleri, Hukukçular, Bilişim Uzmanları, Bilişim Sistemleri Yöneticileri, Kamu Kurumları ve ilgili birim yetkilileri, Silahlı Kuvvetler, Kişisel Veri Uzmanları, Adli Bilimler alanında çalışan uzmanlar, medya, üniversiteler ve siber güvenlik alanında çalışan profesyoneller olmak üzere geniş bir skalaya sahip.

Zirvede kimler konuşacak ve program ne şekilde ilerleyecek

e-safe 2021 4.

09:00-09:30

Karşılama

09:30-10:40

Protokol ve Açılış

  • Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
  • Açılış Konuşması – Musa SAVAŞ – e-Safe Kurucusu ve Zirve Başkanı
  • Açılış Konuşması – Uğur Nabi YALÇIN – Türk Telekom Hukuk ve Regülasyon Genel Müdür Yardımcısı
  • Açılış Konuşması – Prof. Dr. Dursun KAYA – Atatürk Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı
  • Açılış Konuşması – Taha YÜCEL – Radyo Televizyon Üst Kurulu Üyesi ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı
  • Açılış Konuşması – Prof. Dr. Faruk BİLİR – Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı
  • Plaket Töreni

10:40-11:00

İletişim Arası

11:00-12:20

Birinci Bölüm:

 


İdari Tedbirlere İlişkin Konular

11:00-11:20 Gizlilik Politikası, Aydınlatma Yükümlülüğü Ayrımı / Aydınlatma Yükümlülüğü Hususunda Genellikle Yapılan Yanlışlıklar – Ezgi ERGÜNEŞ DURAN – KVKK Hukuk İşleri D.B. KVK Uzmanı
11:20-11:40 Çerez Politikalarının  Belirlenmesi ve Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar – Doç. Dr. Hüseyin Can AKSOY – Bilkent Üniversitesi
11:40-12:00 Çocuk Verilerinin işlenmesinde Açık Rızanın Alınması – Cennet ALAS ŞEKERBAY – KVKK Veri Yönetimi Dairesi Başkan Yardımcısı
12:00-12:20 İşe Alım ve Diğer İş Süreçlerinde Yapay Zekanın Kullanımı – Av. Özge EVCİ ERALP – Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi
12:20-13:30
İletişim ve Öğle Arası
13:30-14:50

İkinci Bölüm:

 


İdari Tedbirlere İlişkin Konular

13:30-13:50 Veri Koruma ve Bilgi Güvenliği: Düzenleme ve Şirketler açısından bir İnceleme – Mehmet Ali İNCEEFE – Accert YK Üyesi
13:50-14:10 Verilerin Bulutta Depolanmasında KVKK Açısından Yükümlülükler – Ersin Can – Veri Güvenliği ve Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı
14:10-14:30 Özel Nitelikli Kişisel Verilerin İşlenmesinde “Yeterli Önlemler” Alınması Hakkında Kurul Kararları  – Dr. Öğr.Üyesi Çiçek ERSOY – İstanbul Teknik Üni.
14:30-14:50 Sosyal Medya Şirketlerinin KVKK Yükümlülükleri – Doç. Dr. Süleyman YILMAZ – Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
14:50-15:10
İletişim Arası
15:10-16.30

Üçüncü Bölüm:


Teknik Tedbirlere İlişkin Konular

15:10-15:30 Siber Saldırılara Karşı Veri Güvenliğinin Sağlanması – Gökhan ÇÖREKÇİ – Trend Micro Satış Yöneticisi
15:30-15:50 Veri Güvenliğinde “İzin Verilmedikçe Herşey Yasaktır” Prensibi – Minhaç ÇELİK – Araştırmacı, Siberbulten.com
15:50-16:10 Görsel İşitsel Kayıtlar ile Biyometrik Verilerin Teknik ve Hukuki Ayrımı / 6698 Sayılı Kanunu Çerçevesinde Biyometrik İmza Verisinin Kullanılması – Göksu Hazar ERDİNÇ – KVK Uzman Yardımcısı
16:10-16:30 Blok Zincir ve Quantum Bilgisayarlarında Şifreleme – Hamza Aytaç DOĞANAY – Ankara Üniversitesi Adli Bilişim ve Siber Suç Uzmanı
16:30-16:35 Kapanış

 

Zirve nerede gerçekleştirilecek

Zirveye Ankara Çankaya’da, Kişisel Verileri Koruma Kurumu binası ev sahipliği yapacak. Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun açık adresi ise şu şekilde: Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Cad. 1407. Sok. No:4, 06520 Çankaya/Ankara.

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

POCO F3 için çok özel bir kampanyayla geliyor!

Yazan:

Türkiye’de satışa çıkması merakla beklenen ve satışa çıktıktan sonra kazandığı ilgiyi koruyan POCO F3 için bir kampanya hazırlandığı duyuruldu. Hazırlanan kampanya kapsamında 14-21 Haziran arasında mi.com, N11, Hepsiburada, Trendyol ve Xiaomi Store’lardan satın alınacak ürünlerin yanında Mi Watch Lite hediye edilecek şeklinde açıklama yapıldı. Güçlü performansı ve sunduğu özellikler ile birçok kullanıcının radarına giren POCO F3’ü 5.399 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabiliyorsunuz.

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz: POCO F3 vs. POCO F2 Pro | POCO’yu POCO’ya kırdırdık!


Gerçek bir Performans Cihazı: POCO F3!

Snapdragon 870 5G* işlemciyle ile desteklenen ve POCO’nun şu ana kadarki en güçlü cihazı olma özelliğini koruyan  POCO F3, sektördeki en yüksek saat hızlarından biri olan 3.2 GHz’ye kadar hız sunan Qualcomm® Kryo™ 585 ana çekirdeğe sahip ve ultra hızlı Qualcomm® Adreno™ 650 GPU ile birlikte mükemmel bir oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor. 120Hz ekran yenileme hızına ve 360Hz dokunmatik örneklem oranına sahip olan model, 6,67 inç E4 AMOLED Nokta Ekran ve Dolby Atmos® ses** özellikleriyle donatılarak zenginleştirildi. Yapay zeka destekli üçlü kamera kurulumu ve  yeni kamera özellikleriyle kullanıcıların fotoğrafçılıkla ilgili kreatif işler ortaya çıkarmasına yardımcı olan cihaz 4.520 mAh (typ) pili ve Middle Middle Tab (MMT) teknolojisi sayesinde oldukça hızlı şarj oluyor. Kutudan çıkan 33W hızlı şarj aleti ile POCO F3 sadece 52 dakika ortalama süreyle  %100 şarj olma özelliğine sahip.

Mi Watch Lite Özellikleri

Saat kasası için 3 renk seçeneği, kordon için 5 renk seçeneği, 120’den fazla temalı saat arayüzü ve saat arayüzü işlev özelleştirmesi ile hem estetik görmeyi hem de hayatı kolaylaştırmayı sağlayan Mi Watch Lite, 1.4″ TFT renkli dokunmatik ekrana sahip. 11 farklı egzersiz moduyla özel hedefler belirlemeyi sağlayan cihaz 50 metre derinliğe kadar su geçirmez özelliğe sahip. GPS+GLONASS konumlandırma ve birden fazla akıllı sensör ile saat, yörünge, hız, mesafe ve yakılan kaloriler doğrudan gözlemlenebiliyor.

10-17 Haziran arası devam edecek POCO F3 özelinde hazırlanan kampanyaya  mi.com, N11, Hepsiburada ve Trendyol’dan 5.399 TL’den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz.

POCO F3’ü Hepsiburada üzerinden satın almak için tıklayın!

POCO F3’ü Trendyol üzerinden satın almak için tıklayın!

* Kampanya stoklarla sınırlıdır.

POCO Hakkında

POCO, Xiaomi Corporation’dan doğan bağımsız bir markadır. POCO, üç yıl içinde dünya genelinde 35’in üzerinde pazara giriş yapmıştır. POCO, toplamda dünya genelinde 6 milyonun üzerinde telefon satışı gerçekleştirmiştir. 2018 yılında lansmanı yapılan şirketin ilk akıllı telefon modeli POCO F1, inanılmaz performansı sayesinde teknoloji meraklıları arasında ve medyada hızlı bir şekilde popüler bir hale gelerek toplamda 2,2 milyon satışa ulaştı. POCO, şu anda bağımsız bir ürün, satış ve pazarlama ekibine sahiptir. Üretim ve satış sonrasında Xiaomi’nin kaynaklarını paylaşmaktadır. POCO, tamamen hayranlarının ihtiyaçlarına odaklanan ve “İhtiyacınız olan her şey, ihtiyacınız olmayan hiçbir şey” felsefesine sahip bir tüketici teknolojisi markasıdır.   Hayranlarının gerçekten ihtiyaç duyduğu durmak bilmeyen teknoloji arayışı üzerine inşa edilen şirket, en üst düzey alaka düzeyini elde etmek için demokratik karar verme süreçlerine sahiptir ve ürünlerini sürekli güncellemektedir.

 

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval