Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

iPhone 14 Pro Ekran Görseli Sızdırıldı!

2022 iPhone 14 serisiyle ilgili söylentileri gördüğümüzden beri, en çok duyduğumuz şeylerden biri, Apple‘ın bu konuda çentiği atacağı ve bu konuda delikli bir ekran veya hap şeklinde bir çentik alacağı. Geçmişteki söylentiler bununla uyumlu olsa da, son bilgiler biraz farklı. En son rapor, “delik ve hap” ekran kombinasyonuna sahip bir iPhone 14 Pro‘ya işaret ediyor.


İlginizi Çekebilir; Instagram Yakında Gönderi Konumunu Zevkinize Göre Yeniden Düzenlemenize İzin Verecek!


Yeni Bir Ekran Trendinin Başlangıcı mı?

Popüler analist Ross Young, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max‘in yeni bir ekran tasarımına yol açan bir “delik + hap” tasarımına gideceğini bildirdi. Young, bunun Apple‘a özgü olacağını, tıpkı çentiğin Android telefonlarda görülen delikli ekranlar gibi olmayacağını ve olmayacağını öne sürüyor. Yeni nesil iPhone‘un ön paneli şöyle görünebilir:

Apple‘ın bu yıl için yaptığı şey buysa, gelecekteki Android telefonlara da yol açabilecek yeni bir ekran tasarımı trendinin başlangıcı olabilir. Ayrıca, Apple‘ın gerekli tüm Face ID sensörlerini ve ön kamerayı yer sıkıntısı yaşamadan barındırmasına yardımcı olabilir.

Her ne kadar Apple‘ın Pro olmayan modeller olan iPhone 14 ve iPhone 14 Max için çentiğe bağlı kalma olasılığı yüksek olsa da. Bu yıl büyük ihtimalle bir iPhone mini olmayacak.

Bilmeyenler için, bu benzersiz iPhone tasarımını ilk kez duymuyoruz. Geçen yıl, bilinmeyen bir Twitter hesabı, benzer bir tasarımı sergileyen bir resim yayınladı. Apple‘ın bu yıl iPhone serisi için büyük bir tasarım yükseltmesi olarak bunu yapma şansı yüksek. Ancak, şu anda herhangi bir resmi ayrıntı bulunmadığından, bu söylenti belirsizliğini sürdürüyor.

Diğer yandan, başka bir sızıntı, iPhone 14 Pro‘nun yalnızca hap şeklinde bir kesik alabileceğini öne sürdü. Apple‘ın neyi seçeceği henüz belli değil!

Diğer iPhone 14 ayrıntılarına gelince, dört farklı modelle gelmesi bekleniyor: 6.1 inç iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max. Bu yeni iPhone‘ların 48MP kamera, A16 Bionic yonga seti, daha büyük piller, USB Type-C bağlantı noktaları için olası destek, 5G li destekli olacak.

Bu yılın sonuna doğru piyasaya sürülmelerini ve lansman resmi olarak gerçekleşene kadar daha fazla söylenti ve sızıntı görmeyi bekleyebiliriz. iPhone 14 Pro‘nun sızdırılan tasarımı hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval