Sosyal medya

Haber

WhatsApp’ın 3 Mavi Tik Özelliğine Sahip Olacağına İlişkin Açıklama Geldi!

WhatsApp ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Mesajlaşma uygulamasının, insanların sohbetin ekran görüntüsünün alınıp alınmadığını algılaması için üçüncü bir mavi tik ekleyeceğini öne sürüldü. İşte detaylar.


İlginizi Çekebilir; OnePlus 10 Pro Lansman Tarihi ve Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı!


WhatsApp Üçüncü Mavi Tik Almayacak!

Son zamanlarda, birçok kullanıcı WhatsApp‘taki üçüncü mavi tik hakkında spekülasyon yapmaya başladı. Ancak WhatsApp ile ilgili detayları sızdırmasıyla tanınan WABetaInfo (bir tweet aracılığıyla), bu söylentinin nihayetinde sahte olduğunu doğruladı.

 

Üçüncü tik işareti, kullanıcıların sohbetin veya yükledikleri herhangi bir kaybolan medyanın ekran görüntüsünü alıp almadığını bilmelerine izin verecekti. Mevcut iki tıklı sisteme ek olarak gelmesi bekleniyordu. Normal bir WhatsApp kullanıcısıysanız, birine mesaj gönderirseniz, mesaj balonunuzda küçük, gri renkli bir onay işareti gördüğünüzü bilirsiniz.

Mesaj alıcıya teslim edildiğinde, mevcut olanın yanına benzer bir onay işareti daha eklenir. Ve alıcı nihayet sohbeti açıp mesajınızı okuduğunda, mesajınızdaki çift tikler maviye döner. Henüz üçlü onay işlevi yok ve WhatsApp yakın zamanda bir tane eklemeyi planlamıyor.

Bilmeyenler için Snapchat ve Instagram DM Vanish modunda ekran görüntüsü alınıp alınmadığını algılama özelliği mevcut. WhatsApp‘taki birçok eksik özellikten biri olmasına rağmen, WhatsApp‘ın bu tür bir özellik geliştirmediği doğrulandı.

WhatsApp‘a ulaşması beklenenlere gelince, kısa süre önce mesajlaşma platformunun yeni bir İletişim Bilgileri sayfası, yakındaki işletmeleri arama yeteneği ve daha fazlasını getirebileceği ortaya çıktı. Birisinin sohbetinizin veya WhatsApp Durumunuzun ekran görüntüsünü alıp almadığını bilmek ister misiniz? Yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

1 yorum

1 yorum

  1. Maria

    2 Ocak 2022 at 12:13

    Artık ss almak için ikinci bir telefonun kamerasını kullanıcaz

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval