Sosyal medya

Haber

Gmail Kullanıcıları Dikkat! Yeni Bir E-posta Tehdidi Keşfedildi

Dünya çapında hızla yayılan yeni Covid-19 varyantı Omicron‘a yönelik korku sürerken, yeni bir Gmail kimlik avı tehdidi keşfedildi. Bir yandan yeni varyant çeşitli ülkelerde yayılmaya devam ederken, diğer yandan dolandırıcılar, sahte Omicron testleri ile e-posta yoluyla kimlik avı saldırıları başlatarak bu fırsatı paraya çevirmek için kullanıyor. İngiltere güvenlik firması Bireysel Koruma Çözümleri (IPS), yeni Gmail e-posta kimlik avı saldırıları dizisi hakkında uyardı. Bu dolandırıcıların, mevcut hükümet kısıtlamalarından kaçınmak için Ulusal Sağlık Servisi’nden Birleşik Krallık sakinlerine ücretsiz olarak sahte PCR testleri sunduğunu söylüyor.


İlginizi Çekebilir; Yeni Geliştirilen Bu Kamera Lensi Yüksek Çözünürlüklü Renkli Görüntüler Yakalayabilir!


Sahte Gmail e-posta mesajı, yeni PCR testlerinin “Omicron varyantını tanımlayacağını” ve insanların kendilerini izole etmek zorunda kalmadan güvenli ve özgürce seyahat etmelerini sağlayacağından bahsedildiği ortaya çıktı. Koronavirüsün yeni varyantı için böyle bir testin olmadığı ve kimlik avı e-postası, kişisel bilgilerinizin yanı sıra banka ayrıntıların da alarak, dolu bir durumu kendileri için nakit bir ödüle dönüştürmek için kullanılıyor.

Gmail e-postası ayrıca alıcılardan Omicron PCR testini istemek için bağlantıya tıklamalarını istiyor. Linke tıklandığı anda kişiden isim, adres ve banka hesap numarası gibi bilgileri isteniyor. Bu dolandırıcılık, yayınlanan sağlık acil durumunu para çalmak için bir fırsat olarak kullanma doğası nedeniyle ‘Özellikle uğursuz’ olarak tanımlanıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval