Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

WhatsApp, Sohbetleri IOS’tan Android’e Taşımaya Başlıyor

WhatsApp

IOS için WhatsApp’ta HD fotoğraflar göndermeye izin veren özelliği kullanıma sunduktan sonra, WhatsApp bugünden itibaren sohbetlerinizi taşımak için hazır.

Peki bu Sohbet Taşıma Nasıl Gerçekleşecek ?

WhatsApp nihayet sohbet geçmişinizi IOS’tan Android’e taşımak için yeni bir özelliği kullanıcılarına sunuyor. Bu özelliğin sizde olup olmadığını;

  • Sohbetlerden WhatsApp Ayarları’nı açınız,
  • Aşağıda “Sohbetleri Android’e Taşı” seçeneğini görmeniz gerekmekte. Eğer bunu görüyorsanız hesabınızı için bu özellik etkinleştirilmiş demektir.
WhatsApp Ios to Android

IOS’tan Android’e Sohbet Taşıma | Resim: WaBetaInfo

Sohbet geçmişini bir Android telefona taşımak için “Android’e Geç” uygulamasına ihtiyaç var ve uygulamanın adımlarını takip etmek gerekmekte. Bu adımlar;

  1. Google Drive’ı indirin. iPhone’nunuzda Google Drive’ın en güncel sürümünün bulunduğundan emin olun. Ardından Google Hesabınızla Drive’da oturum açın. Google Hesabınız yoksa Drive’ı indirdikten sonra hesap oluşturabilirsiniz. – IOS İçin Google Drive’ı İndir
  2. Bilgilerinizi yedekleyin. Google Drive’daki içeriğinizi yedekleyin. Google Drive’da Ayarlar’ı açıp Yedekle’ye dokunun. Belirli öğeleri seçebilir veya hepsini tek seferde depolayabilirsiniz. Seçim size ait.
  3. iMessage’ı kapatın. iPhone’nunuzda Ayarlar bölümüne gidip iMessage’ı kapatın. Ayrıca FaceTime’ı da kapatın. Böylece Android’e geçtiğinizde gelen mesajları ve çağrıları kaçırmazsınız.
  4. Yeni telefonunuzda oturum açın. Yedekleme sırasında kullandığınız Google Hesabıyla Android cihazınızda oturum açın. İşte bu kadar, giriş yaptınız. Verileriniz otomatik olarak Google Kişiler, Takvim ve Fotoğraflar uygulamalarına gelir.

Bir diğer gelişme ise WhatsApp kurucusu Will Cathcart’dan geldi. Attığı tweet’e göre taşıma işlemi ilk başta sadece Samsung cep telefonları için geçerli olacak.

Bu özellik IOS beta test kullanıcıları için mevcut. Ne yazık ki sohbet geçmişini Android’den IOS’a taşımak hala mümkün değil.


Kaynak WaBetaInfo

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eyüp Can Yılmaz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir