Sosyal medya

Haber

Instagram, Gelecek Yıl Kronolojik Akışı Geri Getiriyor

Yıllarca kullanıcılardan gelen aralıksız isteklerden sonra Instagram, akışların kullanıcılar için nasıl göründüğü konusunda değişiklik yapmayı planlıyor. Sosyal medya uygulaması, 2016 yılında algoritma tabanlı besleme lehine bıraktığı kronolojik akışı yeniden sunacağını doğruladı. Bilgiler, Instagram CEO’su Adam Mosseri tarafından, Instagram‘ın çocuk güvenliğini ele aldığına ilişkin bir Senato oturumu sırasında doğrulandı.


İlginizi çekebilir; Telegram 8.3 Yayınlandı! Korumalı İçerik Özelliği Dahil Bir Çok Yenilik Geldi


Instagram Kronolojik Akış Geri Dönüyor

Mosseri yaptığı açıklamada uygulamanın önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülmesi beklenen bir kronolojik akışın bir versiyonu üzerinde çalıştığını açıkladı. Bilgiler Instagram Comms Twitter tanıtıcısı tarafından paylaşılan bir tweet ile doğrulandı. Ayrıca Instagram‘ın, kullanıcıların gelişmiş bir deneyim elde etmeleri için bir Sık Kullanılanlar bölümünü test ettiği ortaya çıktı.

Bilmeyenler için Instagram, insanların en çok önemsedikleri gönderileri görmelerine yardımcı olmak için 2016’da mevcut algoritmik akışı tanıttı. Kronolojik akış, Instagram kullanıcılarının önemli olanlar da dahil olmak üzere tüm gönderileri görmesini engelleyen sorunları olduğunu söylemeye devam etti. Bununla birlikte, özet akışı fazla pozitiflik çekmedi ve insanlar, gönderileri zamanında göstermediği için beğenmedi.

2017’de özet akışı, insanların takip etmediği hesaplardan Önerilen Gönderileri içerecek şekilde güncellendi. Özelliğin aldığı olumsuz ilgiyi daha da artırdı. Hatta akışa daha fazla değişiklik ekledi, ancak bunun da yardımcı olmadığı görüldü.

Bununla birlikte, yeni Instagram kronolojik akışının nasıl çalışacağına dair ayrıntılar ve daha fazlası hala gizli. Önümüzdeki günlerde daha çok ayrıntıyı görebiliriz.

Ayrıca, Instagram geçtiğimiz günlerde Ara Ver özelliğini tanıtmıştı. Platformunda gençlerin güvenliğini daha da artırmak için gelecek yıl ebeveyn denetimlerini tanıtması bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval