Sosyal medya

Uygulama

WhatsApp, iOS Mesaj Bildirimlerinde Profil Resimlerini Getiren Özelliği Test Ediyor

2022 yılın başlarında WhatsApp‘ın kullanıcılar için bir dizi yeni özellik başlatması bekleniyor. Yılın ilk beklenen özelliği düştü ve iOS‘taki en son WhatsApp beta güncellemesine (v 2.22.1.1) göre, mesajlaşma platformu mesaj bildirimlerinde insanların profil resimlerini göstermeye başladı.


İlginizi Çekebilir; HP, Gelişmiş Soğutma Sistemli Yeni Omen Masaüstü Oyun Bilgisayarlarını Tanıttı!


WhatsApp Profil Fotoğrafları Bildirimleri

Popüler WhatsApp bilgilendiricisi WaBetaInfo, ilk olarak WhatsApp‘ın profil resimlerini bildirimlerde test ettiğini fark etti ve zaten belirli iOS beta test kullanıcıları için görünüyorlar. Bu işlev, o kişi bir mesaj gönderdiğinde bildirimlerde bir kişinin profil resmini görüntüler. Hem bireysel hem de grup WhatsApp sohbetleri için bildirimlerde göreceksiniz, bu da gönderenleri ayırt etmenizi kolaylaştıracak.

Bu özellik, Twitter‘ın mesaj gönderen veya tweet’e yanıt veren bir kişinin profil resmini nasıl gösterdiğine benzer olacak. Snapchat bile benzer işlevselliğe sahiptir ve bildirimlerde kullanıcıların Bitmoji’sini gösterir. İşte özellik aşağıdaki gibi görünecek:

Kayda değer bir şey, tüm iOS beta kullanıcılarının bunu görememesi ve WhatsApp‘ın yakında hepsi için kullanılabilir hale getirmesi bekleniyor. Yakında beta dışı ve hatta Android kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Bilmeyenler için, WhatsApp‘ın yakında hem Android hem de iOS kullanıcıları için iOS‘un yerel kişiler bölümünde iletişim bilgilerinin nasıl göründüğüne benzeyen yenilenmiş bir İletişim Bilgileri sayfası sunması bekleniyor. Ayrıca, kullanıcıların mağazalar, salonlar ve daha fazlası gibi yakındaki işletmeleri arama becerisi kazanması bekleniyor.

Ayrıca, Meta‘ya ait mesajlaşma platformu, grup yöneticilerinin grupları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmaları ve daha büyük gruplar oluşturmak için diğer yöneticilerle iletişim kurmaları için Toplulukları da tanıtabilir.

Ancak bu özelliklerin WhatsApp‘a ne zaman ve ne zaman geleceği bilinmiyor. Yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yorumlarda bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval