Sosyal medya

Haber

Vimeo holografik yayınların olduğu bir kanal açtı!

Vimeo

Video teknolojisinde sınırları zorlayan bir platform olarak bilinen Vimeo, bu sınırları bir adım daha öteye taşımayı planlıyor.

İlginizi çekebilir: PUBG Playstation 4’e geliyor

Holografik videolar daha da gelişebilir!

Vimeo yakın zamanda sadece holografik içerikler üreten yeni bir kanal açtı. Bu kanalda sadece holografik içerikler yayınlanırken bu içerikleri izlemek için Looking Glass üreticisinin holografik göstergesini almak zorundasınız. Bu cihaz ile gerçek derinlik hissi ve gözlüksüz izleyebileceğiniz 3 boyutlu videolar ortaya çıkacak. Şuanda yayınlanan klipte ürünün demoları yer alıyor. 3 boyutlu grafik veya animasyon üreticileri için iyi bir yenilik olacak gibi görünüyor. Çünkü 3 boyutlu nesneler hologram üzerinde detaylı bir şekilde incelenebiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar içinde dikkat çekici bir özellik olacağı düşünülüyor.

 

Üreticilere kendi holografik videolarını oluşturmaları için bir öğretici sunan Vimeo, bu özelliğin geliştirilebileceğini söylüyor. Ayrıca bu tür videoları izlemeniz için Looking Glass’ın 8,9 inçlik holografik ekranını satın almanız gerekirken bu cihaz Aralık ayında 399 dolar gibi bir fiyatla satışa çıkacak. Ürünün ülkemizde satışı olmadığını da belirtelim.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Osman Özaydın

Teknoloji tutkunu, yazılım meraklısı bir teknoloji editörü.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval