Sosyal medya

Haber

ViewSonic VSD220

ViewSonic-VSD220

Android All in One ve monitör bir arada!

ViewSonic’in VSD220 model monitörü, Android işletim sistemiyle çok ilginç kullanım olanakları sunuyor.

Mobil cihazlar ile beraber teknoloji öyle gelişti ki bazı firmalar ortaya çok parlak hibrit cihaz fikirleriyle karşımıza çıkmaya başladı. Akıllı televizyonlar, akıllı arabalar, akıllı beyaz eşya derken, şimdi de hali hazırda bilgisayara bağlı çalışan bir akıllı monitörle karşı karşıyayız: ViewSonic VSD220.

ViewSonic’in bu ürünü, son zamanlarda gördüğümüz en mantıklı hibrit cihazlardan biri. Aslında bir monitör olan VSD220, gerektiğinde tek başına da bilgisayar görevi görebiliyor. Çünkü içerisinde mobil işlemcisi, RAM’i, depolama alanı, kablosuz bağlantısı, kulaklık çıkışı, MicroSD kart yuvası bulunan bir “tablet” aynı zamanda.

21.5 inçlik monitör, FullHD çözünürlük sağlıyor. LED aydınlatmalı olan ViewSonic, 5 ms tepki süresine sahip. Kontrast oranı ise 1:1000. ViewSonic VSD220’ye sadece bir monitör olarak bakıldığında piyasadaki monitörlerden çok da farklı bir cihaz görmüyorsunuz. Monitör olarak artısı görüntü kalitesinin gayet tatmin edici olması. Fakat ürüne bir bütün olarak baktığımızda gayet başarılı ve etkileyici bir konseptle karşılaşıyoruz.

İçerisinde Android 4.0 işletim sistemi kurulu olarak gelen cihaz, gücünü TI OMAP 4430 işlemciden alıyor. Bu işlemci çift çekirdekli ve 1 GHz hızında çalışıyor. 1 GB RAM ile desteklenen donanım, 8 GB dahili depolamasıyla tamamlanıyor. Monitör içerisine gömülü olarak mikrofonun da geldiğini belirtmeden geçmeyelim.

Tablet olarak VSD220 ortalama bir performans sergiliyor. FullHD ekranlı ürünün en güzel kullanım şekli, bilgisayarı başlatmaya üşendiğinizde veya gerçekten ihtiyacınız olmadığında basit işlemleri yapabiliyor olmanız.

Diğer yandan Android’in dikkat çeken yazılımlarını bilgisayar ekranında kullanmanın keyfi de bir başka. Koca bir monitörde dokunmatik Facebook keyfinden bahsediyoruz, üstelik bilgisayarınızı çalıştırmaya gerek bile kalmadan…

Hali hazırda dokunmatik desteğinin bulunuyor olması, VSD220’nin Windows 8 kullanımı için de uygun bir cihaz haline gelmesini sağlıyor.

Sonuç olarak: ViewSonic çok akıllıca bir iş yapıp, ortaya çok güzel bir hibrit ürün çıkarmış. Artık küçük işler için bilgisayarı açmaya gerek yok.

Neden alınır?

• Dokunmatik desteği

• Android All in One olarak kullanılabiliyor olması

• Görüntü kalitesi

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval