Sosyal medya

İnceleme

Ultrabook ayarında dizüstü bilgisayar

Samsung-Ativ-Book-9-Lite

Samsung Ativ Book 9 Lite

Samsung Ativ Book 9 Lite, ince yapısı ve hafifliğiyle Ultrabook’ları hatırlatan bir dizüstü bilgisayar.

Dizüstü bilgisayarlar, Ultrabook’ların yaygınlaşmasıyla ciddi anlamda evrim geçirdi. Pek çok firma neredeyse tüm odağını Ultrabook’lara kaydırmışken, bazı firmalar da Ultrabook’ları örnek alacak şekilde dizüstü bilgisayarlar hazırlamaya başladı. Samsung Ativ Book 9 Lite da aslında Ultrabook olmayan fakat öyle görünen bir dizüstü bilgisayar.

Küçük ve taşınabilir

13 inçlik bir ekrana sahip olan Samsung Ativ Book 9 Lite, yalnızca 1.7 cm kalınlığında. Taşınabilirlik konusunda en ufak bir sıkıntısı olmayan cihazın ağırlığı da 1 buçuk kilo. Şık bir tasarıma sahip olan ürünün ekranı, 1366 x 768 piksellik bir çözünürlük sağlıyor. Ürünün dokunmatik ve dokunmatik olmayan sürümlerinin de ayrı ayrı satıldığını belirtmeden geçmeyelim.

Ürünün klavyesine göz attığımızda, tuşların diziliminin son derece sade ve kullanışlı olduğunu görüyoruz. Büyük olması gereken bütün tuşlar büyük. Fakat Samsung tuş yüksekliği konusunda biraz çekingen davranmış gibi görünüyor. Tuşlara basılıp basılmadığı pek belli olmuyor. Tabii bu duruma bir süre sonra alışmak mümkün.

Tam bir fiyat / performans CANAVARI

Samsung Ativ Book 9 Lite, içerisinde AMD’nin ürettiği özel bir işlemci bulunduruyor. 4 çekirdekli bu işlemci, 1.4 GHz hızında çalışıyor. AMD’nin başarılı olduğu grafik işlemcilerden destek alan cihaz, 128 GB SSD ile geliyor. 4 GB RAM’i bulunan ürün, performans olarak ortalama değerlerde seyrediyor. Oyun oynamak biraz zor ama hafif programlar, Windows 8 uygulamaları ve internet kullanımı için oldukça ideal bir çizgide bulunduğunu belirtmek gerek. 1 tane USB 3.0, 1 tane USB 2.0 portu bulunan ürün, Micro HDMI ve VGA bağlantısı ile görüntüyü dışarı verebiliyor. VGA bağlantısı için ekstra bir aparat satın almanız gerekiyor. Ethernet bağlantısı için gereken aparat ise kutu içerisinde kullanıcılara sunuluyor.

Sonuç olarak: Ativ Book 9 Lite’ın özellikle dokunmatik olmayan sürümü fiyat olarak son derece başarılı bir konumda.

Neden alınır?

•  Uygun fiyat

• Hafif ve ince tasarım

• 5.5 saatlik batarya ömrü

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Volkan Akduman

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir