Sosyal medya

Genel

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları! (2021)

antivirüs programları

İnternetin tehlikeli yüzü virüslerden korunmak için antivirüs programları kullanmak şart. İşte bilgisayarınızı türlü tehlikelerden koruyan 2021’in en iyi ücretsiz antivirüs programları!

reklam
Aorus reklamı

İnternetin oldukça yaygınlaştığı bu dönemlerde bilgisayarlarımızı, telefonlarımızı ve tabletlerimizi türlü tehlikeler de bekliyor. İnternetin karanlık yüzünü oluşturan virüsler çoğu zaman zararsız görünse de, bazen çeşitli olumsuz olaylara yol açabiliyor. Peki bu durumdan kendimizi ve bilgisayarımızı nasıl koruruz? Tabiki antivirüs programı kullanarak. İşte 2021’in en iyi ücretsiz antivirüs programları!


İlginizi Çekebilir: CS:GO FPS Artırma Rehberi! (2021)


1. Microsoft Windows Defender!

Aslında hemen hemen hepimizin bildiği bir virüs programı olan Windows Defender, Windows 10 sistemlerde hali hazırda sunuluyor. Hiçbir ücret ödemeden dosyalarınızı ve gizliliğinizi koruyan Windows Defender, aynı zamanda oldukça basit bir kullanım sunuyor. Bilgisayarınıza yanlışlıkla sızan virüsleri anında tespit eden Windows Defender‘ın, OneDrive ile birlikte çalışması da gerçekten büyük bir artı diyebiliriz. Windows Defender hala PC’nizde kurulu değilse buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

antivirüs programları

2. Kaspersky Anti-Virus!

Aslında uzun yıllardır antivirüs piyasasında bulunan Kaspersky, gerçekten çoğu firma ve şahıs tarafından tercih ediliyor. Ücretli ve ücretsiz olarak kullanım sağlayan Kaspersky, paketlere göre değişse de, veri, işlem ve gizlilik koruması sağlıyor. Üstün veri koruma, tüm cihazlara uyum sağlama, VPN teknolojisi ile konum gizliliği gibi hizmetler sunan Kaspersky’ı ücretsiz olarak denemek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca Kaspersky’ı satın almak isterseniz fiyatların bir yıl için 100-220 TL arasında değiştiğini söyleyebilirim.

antivirüs programları

3. Avast Antivirus!

Yine piyasada oldukça önemli bir yer edinen Avast, kolay kullanımı ile şimdiye kadar oldukça beğenilir bir uygulama oldu. Özellikle 2019 ve 2020 yıllarında en yüksek değerlendirme alan program olarak kayıtlara geçen Avast, bilgisayarınız veya telefonunuzda yüksek koruma sunuyor. Wi-Fi güvenliği, web kamera güvenliği gibi birçok hizmet sunan Avast, bu özellikleri ücretli ve ücretsiz sürümlerle genişletiyor. Avast’ı ücretsiz deneyimlemek için buraya tıklayabilirsiniz. Eğer Avast Antivirus‘ın ücretli sürümünü almak isterseniz fiyatlarının yıllık 180-240 TL arasında olduğunu belirtmemizde fayda var.

antivirüs programları

4. AVG AntiVirus!

1991 yılından bir bu işin içerisinde olan AVG, gerçekten köklü firmalar arasında yer alıyor. Temel güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutan AVG AntiVirus, tüm platformlarda hizmet veriyor.  Mobil ve pc platformlarında ücretsiz sürümler sunan AVG, Play Store’da 100 milyonu aşan indirme sayısına ulaşmış. AVG AntiVirus‘ı ücretsiz denemek için buraya tıklayabilirsiniz. Ücretli versiyonda 10 adet cihaza koruma sağlayan AVG yıllık 210TL sabit fiyat ile çalışıyor. Aynı zamanda işletmeler için de virüs koruması hizmeti sunuyor.

antivirüs programları

5. Norton 360 Antivirüs!

Yine uzun yıllardır hizmet veren antivirüs programlarından birisi olan Norton 360 gerçekten yüksek koruma sunuyor. Tüm paketlerinde casus yazılım önleme, antivirüs, zararlı program ve fidye yazılımı koruması sağlayan Norton 360, paketlere göre Ebeveyn denetimi, okul saati denetimi gibi hayat kolaylaştıran özellikler sunuyor. Tüm sürümlerde Cloud yedeklemesi sunan Norton 360, yıllık 70-160 TL arasında uygun fiyatlar ile ciddi koruma sunuyor. Norton 360’ın tüm paketlerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

antivirüs programları

6. Bitdefender Antivirüs!

Yine son uzun yıllardır en popüler antivirüs programları arasında yer alan Bitdefender, zaman zaman zirveyi temsil ediyor. Bilgisayarınızda sürekli koruma sağlayan Bitdefender, siber tehditlere boyun eğmiyor. Çok kısa sürede virüs taraması gerçekleştirebilen Bitdefender, internet sahtekarlığı ve dolandırıcılık koruması sunarken, parola güvenliği de sağlıyor. Tabi casus yazılım ve antivirüs koruması bu programda da mevcut. Bitdefender‘ın ücretsiz sürümünü bilgisayarınıza kurmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Bitdefender’ı satın almak isteyenler için fiyatların 39-75 Dolar bandında olduğunu söylemekte fayda var.

Bu yazımızda sizlere 2021 yılının en iyi ücretli ve ücretsiz antivirüs programlarını listeledik. Listedeki tüm antivirüs programları birbirinden iyi güvenlik sağlıyor desek yalan olmaz. Sizde bilgisayarınıza bir antivirüs programı kurmak ve güvenliğinizi sağlamak istiyorsanız, bu 6 antivirüs programına göz atabilirsiniz. Siz hangi programı yükleyeceksiniz? Cevabınızı nedeniyle yorumlarda belirtebilirsiniz.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji meraklısı, otomobil tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

OPPO, CVPR 2021’den 12 Ödülle Döndü

Yazan:

oppo

İnsanları daha iyi anlayabilecek ve onlara yardımcı olabilecek yapay zeka teknolojilerini araştıran OPPO, CVPR 2021’de 1 birincilik, 7 ikincilik ve 4 üçüncülük ödülü ile dikkate değer başarılar elde etti.

reklam
Aorus reklamı

Bakmakta fayda var: Türk Telekom | Nesini Sevmiyorsunuz? #10


Computer Vision and Pattern Recognition Conference-CVPR 2021’e katılan OPPO, yapay zeka alanındaki başarılı çalışmalarıyla 7 farklı yarışmadan toplam 12 ödülle döndü. Bunlar arasında şirketin teknolojik güçlerini ve yapay zekadaki yenilikçi atılımlarını gösteren 1 birincilik, 7 ikincilik ve 4 üçüncülük ödülü yer aldı. OPPO’yu yarışmada, geçtiğimiz yıl, Araştırma Enstitüsü dâhilinde en yeni yapay zeka teknolojilerini keşfetmek üzere kurulan Akıllı Algılama ve Etkileşim Departmanı temsil etti. Yapay zeka algoritmalarının optimizasyonu ve eğitimi yoluyla, ekiplerin çalışmaları OPPO’nun yapay zeka yeteneklerini ve bu teknolojinin insanlara daha iyi hizmet verme yeteneğini güçlendirmeye devam ediyor.

CVPR 2021 Workshop on Event-based Vision

OPPO Akıllı Algılama Birimi Baş Mühendisi Eric Guo, yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl yarışmanın Perceptual Extreme Super-Resolution kategorisinde bulanık görüntülerin görünümünü keskinleştirebilen teknolojimizle birincilik ödülü almıştık. Bu yıl da yarışmada olağanüstü sonuçlar elde ettiğimiz için çok mutluyuz. Ödül kazandığımız Multi-Agent Behavior, AVA-Kinetics ve 2D Görüntülerden 3D Yüz Tanımlama teknolojileri, davranış algılama, uzay ve zaman içinde insan eylemlerinin lokalizasyonu ve yüz algılama dahil olmak üzere bilgisayarla görmenin daha karmaşık ve gelişmiş alanlarını kapsıyor. Tüm bu teknolojiler üretim, ev, ofis, fotoğrafçılık, sağlık ve mobilite gibi çok çeşitli senaryolarda kullanılabiliyor. OPPO olarak, yapay zekanın insanlara daha iyi hizmet vermesini sağlamayı, beraberinde kullanıcılara daha akıllı ve kullanışlı deneyimler sunmayı amaçlıyoruz.”

OPPO, bir yapay zeka modelinin hayvanlar ve insanlar arasındaki karmaşık etkileşimleri anlama, tanımlama ve tahmin etme yeteneğini değerlendiren, yarışmanın Multi-Agent Behavior kategorisinde 11 ödülün arasında 3 ödülün sahibi oldu. Learning New Behavior kategorisinde birincilik, Classical Classification’da ikincilik ve Annotation Style Transfer’de üçüncülük ödülünü kazandı.

OPPO yapay zekanın insanları anlama yeteneğini geliştiriyor

‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ misyonuyla insan odaklı yapay zeka alanında yetenekler geliştiren OPPO, 2D Görüntülerden 3D Yüz Tanımlama teknolojisinde kendi geliştirdiği yapay zeka algoritmasıyla, 3D yüz şekillerini yaklaşık 1 mm’lik bir hatayla yeniden oluşturmayı başardı ve ana endeks puanı sıralamasında ikinci sıraya yerleşti. OPPO’nun yüz tanımlama algoritması, saniyede 30 kez 635 temel özellik noktasını tanımlayabiliyor. Gelecekte bu algoritma, güzelleştirme filtrelerinin daha gerçekçi ve kişiselleştirilmiş görünmesini sağlayan 3D özellik tanıma ile portre video teknolojisinin gelişimini destekleyecek ve sosyal platformlarda daha zengin ve daha artırılmış gerçeklik filtrelerine izin verecek.

Uzay ve zamanı anlayan yapay zeka

oppo

Yarışmanın SoccerNet kategorisinde OPPO, hem Action Spotting hem de Replay Grounding görevlerinde ikinci sırada yer aldı. Görevin amacı, bir futbol maçı videosunda kuralların karmaşıklığı nedeniyle anlaşılması zor olan ofsayt ve kırmızı kart ihlali gibi bir düzineden fazla eylemi tanımlayabilmek için algoritmaların yeteneklerini değerlendirebilmekti. Gelecekte bu yapay zeka yetenekleri, futbolseverler için teknik maç analizleri yapmak ve akıllı telefonlarındaki videoları analiz ederek bir kullanıcının hayatından önemli anları, haftalık öne çıkan klipler gibi otomatik olarak oluşturmak için de kullanılabilir.

Yonsei University's 20 Papers Selected at the 2021 CVPR

MMact Challenge’da hem Cross-Modal Action Recognition hem de Cross-Model Action Temporal Localization görevlerinde ikinci sırada yer alan OPPO’nun güçlü yapay zeka algoritması, yalnızca görsel verileri kullanarak bir videodaki konuşma, çömelme ve yürüme gibi ondan fazla eylem türünü doğru bir şekilde tanıyabiliyor. Bu teknoloji gelecekte akıllı evlerde çocuklara, evcil hayvanlara veya yaşlılara daha iyi bakma yeteneği de dahil olmak üzere pek çok fayda sağlayabilir. Örneğin bir bebek veya bir çocuk, potansiyel olarak tehlikeli olabilecek eylemler sergilediği anda başka bir odadaki ebeveynleri uyarabilir.

oppo

OPPO ayrıca, endüstrinin hem uzay hem de zaman bilgilerini içeren ilk veri setini kullanan AVA-Kinetics Challenge’da üçüncülük elde etti. AVA-Kinetics algoritması, yalnızca videodaki kişilerin çeşitli davranışlarını doğru bir şekilde belirlemekle kalmıyor, aynı zamanda zamanlarını ve konumlarını da not ediyor. Sonuç olarak, OPPO’nun yapay zeka teknolojisi sadece ne yaptığınızı değil, aynı zamanda nerede ve ne zaman yaptığınızı da anlıyor.

OPPO, yapay zeka teknolojisinin sınırlarını keşfetmeye devam ediyor

oppo

Bu yılki CVPR’de OPPO, yarışmanın LOVEU (Long-form Video Understanding) kategorisinde 2 üçüncülük ödülü alarak daha ileri akademik zorluklarda yeni bir başarı elde etti. LOVEU yarışması, içeriği anlamak için yapay zeka teknolojisini gerektiriyor. Çeşitli içerikler göz önüne alındığında yarışmanın bu kategorisi, yapay zeka algoritmalarının daha genelleştirilmiş durumlara uygulanabilmesi için büyük önem teşkil ediyor. Gelecekte, bu teknoloji, video işlemede yüz algılama ve davranış tanıma gibi diğer yapay zeka görevlerinde yaygın olarak kullanılma potansiyeline sahip olacak.

2D görüntüye dayalı olarak 3D derinlik üretebildiği teknolojisini gösteren OPPO ABD Araştırma Merkezi, Dense Depth for Autonomous Driving Yarışması’na katılarak ikinci oldu ve Yenilik Ödülü’nü evine götürdü. Orijinal görüntülerden derinlik bilgisi almak için derin öğrenme modellerini kullanan bu teknoloji, gelecekte daha iyi iç ve dış mekan navigasyon deneyimleri sunmak için ToF gibi derinlik sensörlerinin yerini alabilir.

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Alaattin Çağıl’ın Kaleminden

Yazan:

Alaattin Çağıl’ın kaleminden olan ‘Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur?’ kitabı, özellikle dijital kanallarda kariyerine yön vermek isteyen, püf noktalara sahip olmak isteyen okurların dikkatini çekecek cinsten!

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz: MicroStrategy BTC rezervlerine yenilerini ekledi!


İlgili kitabı sosyal medya pazarlaması yapmak isteyen arkadaşlara bir ışık tutmak, sosyal medya çalışmalarına hali hazırda devam eden kişilerin kendilerini geliştirmesine katkı sağlamak ve temelde bu işin mantığını, algoritmasının aktarmak üzere kaleme alınmış. Özellikle sosyal medya veya dijital medya pazarlaması hizmeti verecek kullanıcıların, kurumların ne yapabileceklerine dair oldukça katkı sağlayacak detaylar sunuyor.
Dijital çağla beraber ,dijital stratejinin, sosyal medya kullanımı ve uzmanlığının oldukça önemli olduğunu göz önüne alırsak, her detayı irdeleyen, doğru ve şeffaf bir şekilde aktarılan bilgilerle siz de dijital stratejinizi oluşturabilirsiniz.

Alaattin Çağıl Kimdir?

1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen Alaattin Çağıl, küçük yaşlardan itibaren bilgisayar teknolojileri ile iç içe büyüdü. Sosyal medya reklam içeriği üretme ye başladıktan sonra Sosyal Medya Uzmanlığı ve Danışmanlığı kariyerine ilk adımı atmış oldu. Bu alanda ilerlemeler kaydettikten sonra Dijital Medya Ajansını açtı. Ayrıca Dijital Strateji ve Yazarlık da yapmakta olan Çağıl; daha önce Turkcell, Hardware Plus Dergisi gibi ve çeşitli dergi/gazetelerde yazarlık yaptı. Temmuz 2017’de Uluslararası Sosyal Medya Derneği Ege Bölge başkanı seçildi. 2017-2018 yıllında alanı nin en iyisi seçilerek Altın Palmiye ödülüne layık görüldü. İşinde aktif olarak ve bir şeyler yapmayı seven birisi olarak kariyerini başarıyla ve ödüllerle sürdürmeye devam ediyor.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir? Nasıl Olunur?, kitabına ulaşmak için tıklayın!

Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Genel

Kaydedilmeden Kapanan Word Dosyası Kurtarma

Yazan:

Hemen hemen hepimiz, Word belgesinde hazırladığımız yazıları hata yaparak, unutarak ve ya yanlışlıkla hatta bazen de elimizde olmayan nedenler yüzünden (elektrik kesintisi gibi) kaydetmeden kapatabiliyoruz. Uzun zaman ayırdığınız çalışmalarda kaydetmeden kapadığımız dökümanlar oldukça can sıkıcı olabiliyor. Öyleyse güzel haberi paylaşalım. Kaydetmeden kapattığınız Word dosyasını kurtarmanın bir yolu var.

reklam
Aorus reklamı

Göz atmak isteyebilirsiniz: Bu yaz itibariyle Android’e yeni özellikler geliyor


İlk olarak Word uygulamasını açın sonrasında ıuygulamanın sol üst köşesinde bulunan ‘dosya’ sekmesine tıklayın.
Sonrasında açılan menüde ‘Bilgi seçeneğine tıklayın.
Bilgi butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada ‘Belgeyi Yönet’ seçeneğine tıklayın.
Bu aşamada karşınıza iki farklı seçenek çıkacak. Kaydedilmeyen Word dosyasını kurtarmak için ‘Kaydedilmemiş Belgeleri Kurtar’ seçeneğine tıklayın.
Bu aşamada açılacak olan klasörde daha önce üzerinde çalıştığınız ancak kaydetmediğiniz dokümanlar karşınıza çıkacak. Kaydetmek istediğiniz belgeyi seçtiğiniz takdirde kurtarma işlemini de gerçekleştirmiş olacaksınız.
Adventure İstanbul

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval