Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Genel

Ubisoft, istismar suçlamaları nedeniyle iki yönetici için soruşturma başlattı

ubisoft suistimal iddiaları
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Bugün yayınlanan bir rapora göre, Ubisoft şirket içerisinde istismar ve görevi kötüye kullanma sebebiyle iki yönetici için soruşturma başlattı. Bloomberg tarafından yayınlanan raporda, hakkında soruşturma başlatılan Tommy Francois ve Maxime Beland adlı iki yöneticinin “en az üç suistimal suçu” işlediği vurgulandı.

Ayrıca yöneticilere ek olarak, Ubisoft içerisinde çeşitli görevlerde yer alan bazı çalışanlar da aynı şekilde soruşturma kapsamında zorunlu izne tabi tutuldu. Suçlamalar kapsamında sadece bununla yetinmeyen firma, şirket içerisinde geçen iddiaları soruşturmak için dış hukuk firmalarından yardımlar almaya başladığını bildirdi. Bu kapsamda şirket kendi içerisinde, bu türden olayları daha erken saptamak ve çözmek amacıyla yetkili bir grup kurmayı planlıyor.

reklam
MSI reklamı

ubisoft iddialar

İlginizi çekebilir: The Last of Us Part 2’nin etkileyici satış rakamları açıklandı! 

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan skandalın hemen ardından, Ubisoft bir açıklama yaparak, şirket bünyesinde ortaya çıkan taciz iddialarının derinlemesine araştırılacağını ve gerekli soruşturmaların başlatıldığını bildirmişti. Geçtiğimiz saatlerde de Twitch üzerinde ciddi suistimal suçlamaları nedeniyle büyük bir platformdan uzaklaştırma dalgası yaşandı. Uzun süredir hem oyun üreticileri hem de yayıncıları için ortaya çıkan bu hadiselerle ilgili şirketlerin izleyeceği politikalar halen merak ediliyor.

Oyun ve teknoloji tutkunu, sıkı bir stream sever

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Fold 3 bir önceki nesil ile aynı fiyata sahip olabilir!

Samsung Galaxy Fold 3, ekran altı kamerayla gelebilir!
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Samsung Galaxy Fold 3 ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Firmanın katlanabilir cihazı bir önceki nesil ile aynı fiyata sahip olabilir.


İlginizi çekebilir; MacBook Pro’daki Touch Bar’a Force Touch desteği gelecek!

reklam
MSI reklamı

Samsung Galaxy Fold 3 2000 dolar olabilir!

Katlanabilir akıllı telefonlar ve tabletler artık teknoloji dünyasında alışıla gelmiş bir hal almaya başladı. Samsung Motorola ve Huawei gibi teknoloji devlerinin sıklıkla geliştirdiği cihazlar şimdilik fiyatlarıyla can yakıyor. Rekabette önemli bir yere sahip olan Samsung, yeni cihazı Galaxy Fold 3 modelini geliştirirken, ortaya atılan iddialar hayranları pek sevindirecek cinsten değil. Yaptığı sızıntılar ile adından sıkça söz ettiren Mauri QHD, Samsung‘un geliştirdiği yeni katlanabilir cihazın fiyatını Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile takipçilerine duyurdu. Ortaya atılan iddiaya göre Galaxy Fold 3, serinin bir önceki modeli ile aynı fiyata sahip olacak.

Samsung Galaxy Fold 3, ekran altı kamerayla gelebilir!

2000 dolarlık fiyat etiketinin beklendiği katlanabilir cihaz, fiyat indirimi konusunda bir hayranlarını bir müddet daha bekletecek gibi gözüküyor. Katlanabilir ekran panellerinin üretim maliyetlerinin hala yüksek seviyede olması bunun arkasındaki en büyük neden olarak gösteriliyor. Öte yandan Samsung‘un da cihazın kullanıcı kitlesini belirlemeye çalışması da bir diğer önemli etmen olarak gözükmekte. Yapı itibariyle herkesin ihtiyaç duyduğu bir seri olmayan Galaxy Fold serisi, daha ne kadar bu fiyat bandında kalacak merak konusu. Rekabetçi olma derdi bulunmayan katlanabilir cihaz ile alakalı önümüzdeki günlerde yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Fallout 76 oyununa tekerlekli sandalye eklendi!

Fallout 76
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Fallout 76 ilginç bir yenilik ile bizleri karşılıyor. Bir hayranının isteği üzerine Bethesda oyun içerisinde üretilebilir tekerlekli sandalye ekledi.


İlginizi çekebilir; YouTube Android TV’ler için 8K desteği getiriyor

reklam
MSI reklamı

Fallout 76 tekerlekli sandalye üretmenize izin verecek!

Oyun dünyasının önemli yapımları arasında yer alan Fallout serisi, gündemde kalmaya devam ediyor. Bethesda firmasının elinden çıkan ve çok oyunculu moda odaklanılan Fallout 76 oyunu artık  oyunculara tekerlekli sandalye üretme imkanı verecek. Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Reddit‘te yer alan bir başlık sayesinde oyuna tekerlekli sandalye eklendi. Kelly Leunen isimli bir oyuncu, gerçek hayatta engelli olduğunu oyundaki üssüne tekerlekli sandalyesini eklemek istediğini paylaşması firmayı harekete geçirdi.

Paylaşımın ardından oyun içi mobilya olarak eklenen tekerlekli sandalye, oyuncular tarafından üretilebilecek. Bu eklemenin ardından mutluluğunu Twitter üzerinden paylaşan Kelly Leunen, geliştiricilere teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. Fiziksel engeli bulunan oyuncular için hoş bir jest yapan Bethesda, hayranlarının takdirini toplamayı da başardı. Çıkışından bu yana eleştiri oklarının hedefi haline gelen Fallout 76, son zamanlarda eskiye nazaran daha oynanabilir bir hale gelebilmişti. Çoğu hatanın giderildiği oyun, gün geçtikçe daha fazla kişiselleştirilebilir yeniliklere sahip olmaya devam ediyor. Sizlerde tekerlekli sandalye eklentisine Steel Dawn ek paketi vasıtasıyla ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz üzere Bethesda ek paketi bir hata nedeniyle tahminen edilenden erken yayınlamak zorunda kaldı.

Devamını oku

Genel

MacBook Pro’daki Touch Bar’a Force Touch desteği gelecek!

Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Apple’ın aldığı yeni bir patent, teknoloji devinin orijinal adı “3D Touch” olan Force Touch’ı MacBook Pro’daki Touch Bar’a getirmeyi planladığını ortaya koydu.


İlginizi çekebilir: Shazam ile ücretsiz Apple Music kullanın!

reklam
MSI reklamı

MacBook Pro, Force Touch teknolojisini kullanabilir

Patentte, MacBook dizüstü bilgisayarlardaki dokunma ekranına bir kuvvet sensörü ekleme fikri açıklanıyor. Dosyalardaki bir şema ise Apple’ın Touch Bar’dan bahsettiğini doğruluyor.

Kuvvet algılama teknolojisi ilk olarak Apple Watch’ta tanıtılmıştı. Ekranın, üzerine ne kadar baskı uygulandığını algılamasına ve yanıt olarak bağlamsal menüler sunmasına olanak tanımıştı.

MacBook Pro'daki

Teknoloji, iPhone 6S ve 6S Plus’ın piyasaya sürülmesiyle iPhone’a getirildi. Ancak Apple, iOS 13’ün piyasaya sürülmesiyle teknolojiyi “Haptic Touch” ile değiştirerek öldürdü. Temelde, aynı görevleri yerine getiriyorlar ancak Haptic Touch ekrana sert basmaya eşdeğer olarak uzun basmayı baz alıyor.

MacBook Pro'daki

Şimdi de Apple, basıncı algılama teknolojisini cihazlarında bir yere yeniden eklemek için MacBook Pro’daki TouchBar’ı seçmiş gibi gözüküyor. Touch Bar ilk olarak 2016 MacBook Pro ile piyasaya sürüldü ve klavyenin en üst sırasındaki fiziksel işlev tuşlarını, kullanılan uygulamaya göre dinamik olarak değişen yazılımsal tuşlarla değiştirdi.

Patentlerin, Apple’ın belirli bir özelliği piyasaya sürmeyi planladığına dair kesin bir kanıtlar sunmadığını hatırlatmak gerekiyor ancak Touch Bar’ın kullanım durumu ve Force Touch’ın ona nasıl kolayca sığabileceği düşünüldüğünde, bu seçenek tamamen mantıklı gözüküyor.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler

RSS Error: WP HTTP Error: Geçerli bir adres sağlanmadı.