Sosyal medya

Haber

Twitter’ın özgürlüğü tehdit altında

Twitter, halka arz için çalışmalara başladı. Bu önemli gelişme, beraberinde ilginç spekülasyonları getirdi.  Halka açılmaya karar veren mikroblog sitesi Twitter, yedi yıllık ömrü boyunca inanılmaz olaylara sahne olmuştu. Tahrir Meydanı’ndan Gezi Parkı’na kadar birçok olaylı yerin ortak paylaşım merkezi olan, birkaç tweet ile kitleleri yönlendiren Twitter; halka arz edildikten sonra eski özgür halinden uzaklarda seyredebilir.

Google ve Facebook’un ardından İnternet aleminin en çok kullanılan düşünce aktarma platform olarak nitelendirilen Twitter, özgür konuşma konusundaki en avantajlı sosyal ağ konumundaydı. Otoriteler, Twitter’ın halka arzının gerçekleşmesinden sonra bu durumun tehlikeye gireceğine, hükümetlerin baskısının artacağına dikkat çekiyor. Özellikle diktatöryal tavırlı liderlerin önündeki en büyük engellerden biri olan Twitter’ın özgürlüğünün sarsıntıda olduğu düşünülüyor.

twitter-censorship

Twitter yetkilileri bu durum hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor. Uluslararası alanda büyümeye devam eden, halka arz işleminin ardından daha da hızlı büyüyeceği düşünülen Twitter’ın akıbetini merak ediyoruz.

NBA’de hareket takibi dönemi başlıyor

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval