Sosyal medya

Kripto Para

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey: “Bitcoin bölünmüş ülkeleri ve sonunda tüm dünyayı birleştirecek.”

Popüler sosyal medya platformu Twitter ve ödeme aracı şirketi Square’ın kurucusu olarak bilinen Jack Dorsey, kripto paraların bütün dünyayı birleştireceğini iddia etti. Jack Dorsey aynı zamanda kripto paraların ve Bitcoin’in büyük bir hayranı olarak tanınıyor ve kendisi Bitcoin’in hayatında önemli bir yer tuttuğunu iddia ediyor.

Jack Dorsey’in Bitcoin hakkında sözlerini içeren tweet, dünün son saatlerinde ABD Senatosundaki kripto paraları tehdit eden yasa değişikliğinin yeni altyapı yasasına eklenmesinin hemen ardından atıldı.

Dorsey, doğrudan hangi ülkeyi kastettiğini açıklamadı. Ancak yaşanan bu yasa değişikliği süreciyle ilgili bir çok tweet attığı için tweet’inde ABD’yi kastettiği düşünülüyor. Yine de kendisi bu konuyla alakalı bir açıklama yapmadı.

Dorsey’in Bitcoin ile ilgili bu süslü sözleri, kendisi için bir ilk değil. Temmuz ayındaki Bitcoin konferansında konuşan Dorsey, Bitcoin’in dünya barışını sağlayacağını umduğunu söylemişti. O konuşmasında ayrıca Bitcoin ile ilgili şu sözleri kullanmıştı:

“Elon daha önce de söyledi. Şu anda bireyselliğin bir gücünün olmadığı ve şiddetin tekelleştiği bir dönemi yaşıyoruz. Bugünki para sistemimizin yarattığı oyalayıcılığın ve bedelin miktarı çok fazla ve bu durum Elon’un da bazılarını çözmek için uğraştığı insanlığı çok gezegenli bir seviyeye ulaştırmak gibi büyük problemlerimize odaklanmamıza engel oluyor. Bizim günlük bazda uğraşmak durumunda olduğumuz bu onca dikkat dağınıklığı bu gezegendeki her bir insanın daha büyük amaçlarına ulaşmasını artan bir hız ile engelliyor. Kulağa biraz saçma gelebilir ama bu temel sorunu çözün ve gerisi çok önemli bir ölçüde iyileşecektir. Uzun vadede olsa da umudum barıştan yana.”

Dorsey, 2018 yılında da Bitcoin’in 10 yıl içerisinde dünyadaki tek para birimi olacağını iddia etmişti.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Umut SEZER

Blok zinciri ve kripto para meraklısı, madencisi ve yatırımcısı. Kripto paralar, oyunlar, teknoloji ve otomotiv gibi alanlarda yazıyorum. Sorularınız ve şikayetleriniz için bana, [email protected] adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir