Sosyal medya

Haber

Twitter, Kimlerin Mavi Tik Almaya Hak Kazanabileceğini Açıkladı; İşte Detaylar

Kullanıcı adınızın yanında mavi doğrulanmış bir onay işareti almanız gerekiyor mu? Twitter hesabınızın doğrulanması, profilinize bir özgünlük kazandırmaya yardımcı olacaktır. Pekala, geçen aylardan bahsedecek olursak platform, mavi tik rozetlerini dağıtma konusunda çok cimri davranıyordu. Bunun nedeni, sahte hesapların uygun olmayan şekilde doğrulanması olabilir. Ancak Ağustos 2021’de platform, başvuru yapmak isteyen kişilerin başvurusunu inceleme sürecini yeniden başlattı. Kullanıcıların rahatlığı için Twitter, doğrulama kurallarını netleştirdi ve mavi tik işareti almak için gereken gereksinimler listesini güncelledi.


İlginizi Çekebilir; Bu Web Sitesi İle Birlikte Popüler Uygulamaların Bildirim Seslerini Taklit Edebilceksiniz!


Twitter, ne tür bir hesaba sahip olduklarını açıklayabilecekleri bir seçenek listesi duyurdu. Hesabınızın uygun olduğunu göstermenin iki yolu vardır. Herkese açık bir varlık için, kuruluşunuz veya kendiniz hakkında bir makalenizin olması gereken arama geçmişine dayalı Google Trendler ve Wikipedia gibi açık forumlardaki önemli varlığın kanıtlarına bir bağlantı sağlamanız gerekir. Diğer endüstriler için özel referanslar isteyebilirler. Haber kapsamı söz konusu olduğunda, bloglar ve kanıtlanmamış kaynaklar eğlendirilmeyecektir. Son altı ay içinde Twitter hesabınızı ele alan veya referans veren saygın haber kuruluşlarından üç bağlantı istenecektir.

Bu dikkate değer kurallardan önce, profilinizin temel özelliklerini tamamlamanız gerekir. Bununla, doğrulanmış bir e-posta adresi, görünen ad ve resim kastediyoruz. Platformda aktif olduğunuzdan ve yanıtlama, retweetleme, diğer doğrulanmış profilleri takip etme ve tweet’leri paylaşma gibi diğer içeriklerle daha sık etkileşime geçtiğinizden emin olun. Twitter, hesabınızın etkin olmadığını veya eksik olduğunu tespit ederse rozeti kaldırabilir. Şimdi, kriterlere uyduğunuzu düşünüyorsanız, doğrulama talebinde bulunmak için hesap bilgilerinize gidin.

Ayrıca Twitter, mavi rozet almaya uygun olmayan hesapları özel olarak listeledi

  • Parodi, yorum ve hayran hesapları.
  • Doğrulanmış işletme hesaplarıyla doğrudan bağlantılı olmadıkları sürece evcil hayvanlar ve kurgusal karakterler.
  • Twitter politikalarını ciddi şekilde ihlal eden hesaplar.
  • Eşgüdümlü zararlı faaliyetler veya nefret dolu içerikle bağlantılı bireylerin veya grupların hesapları.

Bununla birlikte, Twitter‘ın güncellenen kuralları, katılıkları ve politikalarına bağlılıkları hakkında daha iyi bir fikir verdi.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval