Sosyal medya

Haber

Twitter, Facebook benzeri emojiler getiriyor!

twitter

Mart ayında, Twitter’ın tweet’ler için Facebook tarzı emojiler (duygusal tepkiler) eklemeyi düşündüğü birçok teknoloji basını haber etmişti. Şimdi ise Android Uygulama Geliştiricisi Dylan Roussel, bu yeni özelliğin Twitter kullanıcılarının da yakın zamanda kullanabileceği bir yol olabileceğini keşfetti.


Bakmakta fayda var: Huawei MatePad 11, Watch 3 Serisi ve FreeBuds 4’ü, şirketin yeni Ülke Müdürü Allen Yao eşliğinde tanıttı


Şu anda, bir kişinin bir tweet hakkındaki olumlu duygularını ifade etmek için sadece bir kalp simgesi var. Ancak yeni emoji tepkileri, düşünmek, ağlamak, gözyaşlarına gülmek, el çırpmak ve bir kalp gibi çok daha geniş bir duygu yelpazesini ortaya koyacak. Hatırlarsanız kalp emojisinden daha önce de yıldız emojisi yer alıyordu. Şuanda da Twitter bu kalp emojisini kimi zaman yapılan büyük etkinliklerde daha farklı şekillerde kullanabiliyor. Örneğin bir emojisi bulunan etiket ile tweet atıldığında ve insanlar o tweeti beğendiği zaman (kalp simgesine dokunduğunda) o emoji beliriyor.

Roussel, Twitter’ın yeni uygulamaya başladığı için tepki emojilerinin henüz çalışmadığını söylüyor. Twitter’a gelen Facebook tarzı emoji yanıtlarının olasılığının ilk konuşulduğu zamanlarda, Twitter sözcülerinden birisi, “İnsanların Twitter’da yaptıklarını konuşmalarda kendilerini daha iyi ifade etmeleri için ek yollar araştırıyoruz” demişti. Facebook’un yanı sıra tepki emojisinin kullanıldığı bir diğer popüler sosyal medya uygulaması da LinkedIn.

Twitter's emoji reactions won't work yet, but they appear to be coming soon - Twitter's Facebook-like emoji based Tweet Reactions could be coming to all very soon

Geçen ayın sonlarında, güvenilir Twitter habercisi Jane Manchun Wong, “Tweet Tepkileri” olarak adlandırdığı bir tweet yayınlamıştı. Wong, tweetinde yeni emojilerin beğeni, neşe, hmm, üzgün ve haha için emoji içereceğini söylemişti. Bu tweetle beraber Russel’ın söyledikleri birbiriyle örtüşüyor gibi görünüyor.


Roussel tarafından tespit edilen emojilere bakarsak eğer; düşünmek=hmm, ağlamak=üzgün, gözyaşlarına gülmek=haha ve el çırpmak=neşe anlamına geldiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Wong’un bu söylemlerinden kısa bir süre sonra Roussel’in tweet’inde emoji tepkisinin ortaya çıkması, Twitter’ın yakında bunu herkes için kullanıma açık hale getireceğinin bir işareti olmalı diye düşünüyoruz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir