Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’nda Gençleri Neler Bekliyor

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, yazılım ve özellikle de siber güvenlik sektörünün bütün dikkatini çekmiş durumda. Haliyle etkinlikle ilgili olarak kafalarda pek çok soru işareti de mevcut. Türk Telekom, Siber Güvenlik Kampı katılımcıları için neler sunulacağını sizler için açıkladı. Bakalım Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, hangi ihtiyaçların bir ürünü olarak ortaya çıkmış durumda? Programa kimler katılabiliyor ve katılımcılara Türk Telekom tarafından hangi imkanlar sunuluyor?


İlginizi çekebilir: Türk Telekom’dan yerli ve millî ‘Test Otomasyon Platformu’


Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, Siber Güvenlik Kampı’yla ilgili hangi açıklamaları yaptı?

“Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketi olarak hedeflerimizden biri, yerli ve milli teknolojinin yaygınlaşmasında üstlendiğimiz öncü rol gereği geleceğin yeteneklerini yetiştirmek” diyen Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural; bu hedeflerine paralel olarak, gençler için Gelişim Üssü adını verdikleri projelerini de duyurdu. Vural ayrıca, şirket olarak bilgi, birikim, ve tecrübelerini gençlere aktarmak istediklerini de belirtti.
Sayın Vural’ın diğer açıklamalarıysa şu şekilde: “Bildiğiniz üzere artık “Siber Dünya” diye adlandırabileceğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Günümüzde ülkeler arası ekonomi ve güç mücadeleleri, siber dünya üzerinden yürüyor. Pek çok ülke bu alana yatırım yapıyor. Siber dünyanın sınırlarını korumak, vatan sınırlarını korumak kadar stratejik ve kritik bir önem taşıyor artık.”
Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural

Geleceğin ve bugünün mesleği: Siber Güvenlik

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural’ın açıklamalarına göre, siber güvenlik hem bugünün, hem de geleceğin mesleği. Vural siber güvenlikle ilgili olarak; “Bu kapsamda siber güvenlik, bugünün ve yarının yükselen mesleği olarak karşımızda duruyor. Bizler de hem siber güvenlik alanında ülkemizin nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamak hem de gençleri bu mesleğe hazırlamak için kollarımızı sıvadık. İşte Türkiye’de ilk defa online olarak gerçekleşen Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, 2020 yılında, pandeminin de etkisiyle siber güvenliğin giderek öneminin arttığı bir dönemde Teknoloji ve Akademi ekiplerimizin iş birliğiyle hayata geçirildi. Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, genç yeteneklerle sektörün gücünü buluşturmayı amaçlayan hem şirketimiz hem de ülkemiz açısından çok önemli olan siber güvenlik alanında yetkin işgücü sağlamayı hedefleyen, gençlerin kariyer gelişimini destekleyen önemli projelerimizden biri.” dedi.

Vural ayrıca, bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Siber Güvenlik Kampı’yla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı; “2020 yılında Türkiye’de ilk kez online olarak hayata geçirdiğimiz Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na, 2.500 gibi yüksek sayıda başvuru alındı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “Siber Güvenlik Kampı” ile gençler, konunun uzmanlarından 10 gün sürecek uygulamalı ve oldukça yoğun online eğitim programına dahil olacak. Bunun yanı sıra heyecanlı bir Capture The Flag – CTF (Bayrağı Yakala) yarışması, sektör duayenlerinin konuşmacı olacağı paneller, sürpriz eğlenceli aktiviteler ve “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başarı Sertifikası” kazanma hakkı katılımcıları bekliyor. Ayrıca tüm bu gelişim fırsatlarına ilaveten, kamp sonunda dereceye giren arkadaşlarımız, toplamda 33 bin TL değerinde ödüllerin sahibi olacak.”

resized_2087f-c46a5a4btelekom

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na kimler katılabilir?

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılım için belirlenen kriterler ise şu şekilde: lisans 3 veya 4 sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencileri, ek olarak; en fazla 2 yıl önce üniversiteden mezun olmuş olan gençler, Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılmaya uygun konumda. Özetle Türk Telekom, genç, kendine güvenen ve siber güvenlik sektöründe fark yaratmayı amaçlayan bütün gençlere kapılarını açmış durumda.

Kamp, başvuru ve değerlendirme adımlarından eğitim programına kadar tümüyle online olarak gerçekleştirilecek. Gençler diledikleri yerden online olarak Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılabilecek. Bu yüzden Türkiye’nin neresinde olursanız olun, gerçekleştirilecek olan bu siber güvenlik kampına başvurmayı ihmal etmeyin.
Siber güvenlik alanına ilgi duyan, bu kapsamda kendini geliştirmek isteyen Türk gençleri, eğer bu yılki Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılma fırsatını kaçırdıysa bile; kampın önümüzdeki yıl tekrar açılacağını hatırlatmış olalım. Böylece bu sene yapılacak olan kampı kaçıranlar, önümüzdeki yıl katılma şansı bulabilecekler. Dileyen gençler, buraya tıklayarak; Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’yla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilirler.
Türk Telekom siber güvenlik kampı katılım

2.’si düzenlenen Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılım süreci sona ermiş olsa da; dileyen gençler önümüzdeki yıl yeniden katılabilecekler

Kampla ilgili ve Türk Telekom ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen gençler, “Türk Telekom Kariyer” sosyal medya hesapları üzerinden de birçok güncel bilgi edinebilirler.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Salih Eray Okan

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir