Sosyal medya

Türk Telekom

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’nda Gençleri Neler Bekliyor

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, yazılım ve özellikle de siber güvenlik sektörünün bütün dikkatini çekmiş durumda. Haliyle etkinlikle ilgili olarak kafalarda pek çok soru işareti de mevcut. Türk Telekom, Siber Güvenlik Kampı katılımcıları için neler sunulacağını sizler için açıkladı. Bakalım Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, hangi ihtiyaçların bir ürünü olarak ortaya çıkmış durumda? Programa kimler katılabiliyor ve katılımcılara Türk Telekom tarafından hangi imkanlar sunuluyor?


İlginizi çekebilir: Türk Telekom’dan yerli ve millî ‘Test Otomasyon Platformu’


Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural, Siber Güvenlik Kampı’yla ilgili hangi açıklamaları yaptı?

“Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketi olarak hedeflerimizden biri, yerli ve milli teknolojinin yaygınlaşmasında üstlendiğimiz öncü rol gereği geleceğin yeteneklerini yetiştirmek” diyen Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural; bu hedeflerine paralel olarak, gençler için Gelişim Üssü adını verdikleri projelerini de duyurdu. Vural ayrıca, şirket olarak bilgi, birikim, ve tecrübelerini gençlere aktarmak istediklerini de belirtti.
Sayın Vural’ın diğer açıklamalarıysa şu şekilde: “Bildiğiniz üzere artık “Siber Dünya” diye adlandırabileceğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Günümüzde ülkeler arası ekonomi ve güç mücadeleleri, siber dünya üzerinden yürüyor. Pek çok ülke bu alana yatırım yapıyor. Siber dünyanın sınırlarını korumak, vatan sınırlarını korumak kadar stratejik ve kritik bir önem taşıyor artık.”
Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural

Geleceğin ve bugünün mesleği: Siber Güvenlik

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emre Vural’ın açıklamalarına göre, siber güvenlik hem bugünün, hem de geleceğin mesleği. Vural siber güvenlikle ilgili olarak; “Bu kapsamda siber güvenlik, bugünün ve yarının yükselen mesleği olarak karşımızda duruyor. Bizler de hem siber güvenlik alanında ülkemizin nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamak hem de gençleri bu mesleğe hazırlamak için kollarımızı sıvadık. İşte Türkiye’de ilk defa online olarak gerçekleşen Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, 2020 yılında, pandeminin de etkisiyle siber güvenliğin giderek öneminin arttığı bir dönemde Teknoloji ve Akademi ekiplerimizin iş birliğiyle hayata geçirildi. Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı, genç yeteneklerle sektörün gücünü buluşturmayı amaçlayan hem şirketimiz hem de ülkemiz açısından çok önemli olan siber güvenlik alanında yetkin işgücü sağlamayı hedefleyen, gençlerin kariyer gelişimini destekleyen önemli projelerimizden biri.” dedi.

Vural ayrıca, bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Siber Güvenlik Kampı’yla ilgili olarak şu açıklamaları yaptı; “2020 yılında Türkiye’de ilk kez online olarak hayata geçirdiğimiz Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na, 2.500 gibi yüksek sayıda başvuru alındı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek “Siber Güvenlik Kampı” ile gençler, konunun uzmanlarından 10 gün sürecek uygulamalı ve oldukça yoğun online eğitim programına dahil olacak. Bunun yanı sıra heyecanlı bir Capture The Flag – CTF (Bayrağı Yakala) yarışması, sektör duayenlerinin konuşmacı olacağı paneller, sürpriz eğlenceli aktiviteler ve “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başarı Sertifikası” kazanma hakkı katılımcıları bekliyor. Ayrıca tüm bu gelişim fırsatlarına ilaveten, kamp sonunda dereceye giren arkadaşlarımız, toplamda 33 bin TL değerinde ödüllerin sahibi olacak.”

resized_2087f-c46a5a4btelekom

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na kimler katılabilir?

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılım için belirlenen kriterler ise şu şekilde: lisans 3 veya 4 sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencileri, ek olarak; en fazla 2 yıl önce üniversiteden mezun olmuş olan gençler, Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılmaya uygun konumda. Özetle Türk Telekom, genç, kendine güvenen ve siber güvenlik sektöründe fark yaratmayı amaçlayan bütün gençlere kapılarını açmış durumda.

Kamp, başvuru ve değerlendirme adımlarından eğitim programına kadar tümüyle online olarak gerçekleştirilecek. Gençler diledikleri yerden online olarak Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılabilecek. Bu yüzden Türkiye’nin neresinde olursanız olun, gerçekleştirilecek olan bu siber güvenlik kampına başvurmayı ihmal etmeyin.
Siber güvenlik alanına ilgi duyan, bu kapsamda kendini geliştirmek isteyen Türk gençleri, eğer bu yılki Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılma fırsatını kaçırdıysa bile; kampın önümüzdeki yıl tekrar açılacağını hatırlatmış olalım. Böylece bu sene yapılacak olan kampı kaçıranlar, önümüzdeki yıl katılma şansı bulabilecekler. Dileyen gençler, buraya tıklayarak; Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’yla ilgili daha ayrıntılı bilgi edinebilirler.
Türk Telekom siber güvenlik kampı katılım

2.’si düzenlenen Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na katılım süreci sona ermiş olsa da; dileyen gençler önümüzdeki yıl yeniden katılabilecekler

Kampla ilgili ve Türk Telekom ile ilgili gelişmeleri takip etmek isteyen gençler, “Türk Telekom Kariyer” sosyal medya hesapları üzerinden de birçok güncel bilgi edinebilirler.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Motosikletler ve teknoloji ile ilgili yenilikleri yakından takip etmeyi seven; aynı zamanda metal müzik tutkunu Hardware Plus yazarı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

81 İlin Kütüphaneleri Türk Telekom İle Dijitalleşiyor

Türk
Türk Telekom, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kültür mirasını teknolojiye adapte etmeyi amaçlayarak; 81 ilde dijital dönüşüm başlatıyor. Hitit Kültür ve Turizm Projesi kapsamında Türk Telekom, Türkiye’deki 1.000’in üzerinde kütüphaneyi, kültür merkezlerini, ören yerlerini, İl Kültür Müdürlükleri’ni, müzeleri ve tüm Kültür Bakanlığı Merkez Teşkilatı’nı dijitalleştiriyor.

‘Hitit Kültür ve Turizm Projesi’ hayata geçiyor

Türkiye’nin dijital dönüşüm yolculuğunda veri merkezi, altyapı yönetimi, siber güvenlik ve daha pek çok kurumsal hizmet sunan Türk Telekom, Türkiye’deki kültür dünyasında yeni bir çığır açmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ‘Hitit Kültür ve Turizm Projesi’ni hayata geçiriyor. Türk Telekom ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasındaki bu büyük iş birliği 2024 yılının sonuna kadar devam edecek.
Proje ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tüm birimlerinde gereksinim duyulan uygulamalar tek bir sistem altında birleştirilirken, ek fiber kablolama yapılarak Merkez Teşkilat, Devlet Tiyatroları, Kültür Varlıkları, Yazma Eserler Kütüphanesi, Müzeler ve İl Müdürlükleri’ne fiber hızı ile hizmet verilecek. Birimler arasında kesintisiz ve güvenli internet sağlayacak olan Türk Telekom, Türkiye’nin 81 ilindeki 1.085 kütüphaneyi de dijitalleştirecek. Tüm lokasyonlarda misafirlere Wi-Fi hizmeti ve gezici kütüphanelere de TT Mobil üzerinden internet erişimi sunulacak.

“Kültür ve Turizm Bakanlığı birimlerindeki tüm uygulamaları tek bir sistem altında topluyoruz”

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, Türkiye’nin dijitalleşme yolculuğuna hız verdiklerini belirterek, “Türkiye’nin internet erişimini artırırken, kamu alanlarında topluma en iyi hizmeti sunmak için bu projeyi başlattık. Çünkü tüm çalışmalarımızda hayatın merkezine insanı alarak, teknolojiyi insanın ekonomik, sosyal ve ruhsal iyilik hâllerine hizmet etmek için kullanıyoruz. Bu dijital dönüşümle, yönetilebilir bir altyapının yanı sıra daha geniş ve zengin bir veri kaynağına erişilebilecek. Yenilikçi dijital servislerimiz ve millî teknoloji girişimlerine yönelik yatırımlarımızla ülkemizin hizmetinde olmayı sürdüreceğiz” dedi.
Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı da dijitalleşecek

Tarihi yerleri de kapsayan Hitit Kültür ve Turizm Projesi ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı da ileri teknolojik imkânlarla donatılacak. Arkeologlar gözetiminde yapılacak kazılarla alana yıl sonuna kadar 30 kilometre fiber kablo döşenecek ve tarihi alan uçta uca dijitalleştirilecek.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

Basın Bülteni

Türk Telekom İle Artık Şehirler Daha Akıllı Ve Daha Güvenli

Türk Telekom’un Yeni Nesil Şehir Platformu adı altında yeni nesil ulaşım, enerji, çevre, sağlık ve güvenlik alanlarında 10 kentte hayata geçirdiği 55 akıllı çözüm; yaşam kalitesi yüksek, sürdürülebilir ve güvenli şehirlerin inşasına katkı sağlamayı amaçlıyor.


İlginizi çekebilir: Türk Telekom’dan Netsia SEBA+ ile Dünyaya Teknoloji İhracı


Türk Telekom’dan yeni nesil şehir dönüşümüne katkı

Türk Telekom, yeni nesil şehir dönüşümüne yapay zekâ teknolojileriyle öncülük etmeyi amaçlıyor. Yeni Nesil Şehircilik İnisiyatifi ile 10 kentte hayata geçirilen çözümlerle, trafikten kamu güvenliğine, sulamadan aydınlatmaya kadar akıllı yaşama dair tüm alanlarda enerji tasarrufu sağlandı. Türk Telekom, IoT (Nesnelerin İnterneti) platformunda işlediği verilerle kamu kaynaklarının etkin kullanılmasını sağlarken, sürdürülebilir bir kent yaşamına da destek oluyor. Türk Telekom’un ‘Yeni Nesil Şehir Platformu’ adı altında yeni nesil ulaşım, enerji, çevre, sağlık ve güvenlik alanlarında 10 kette hayata geçirdiği 55 akıllı çözüm, yaşam kalitesi yüksek, sürdürülebilir ve güvenli şehirlerin inşasına katkı sağlıyor.

Akıllı ulaşım sistemleri ile donatılan kentlerde trafikte zaman kaybı, kaza sayısı ve yol çalışmalarından kaynaklanan gecikmeler büyük oranda azalıyor. Türk Telekom, son olarak kısa süre önce Aksaray Belediyesi ile ‘Yeni Nesil Bisiklet Projesi’ni hayata geçirdi. Proje ile kent sakinlerine alternatif, çevre dostu ve sürdürülebilir bir ulaşım imkânı tanındı.

Belediyelerde elektrikte %40, sulamada %30 tasarruf sağlandı

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, konuyla ilgili açıklamasında “Türk Telekom olarak teknolojinin insanların ekonomik, sosyal ve ruhsal iyilik hâllerine hizmet etmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü bizim için hayatın merkezi insan. Bu yaklaşımla, Yeni Nesil Şehir Platformu adı altında şehirde yaşayanların hayatını kolaylaştıran çözümler geliştiriyoruz. Bu kapsamda o kentte yaşayan bireylerin ihtiyaçlarına yönelik hızlı çözümler sunmayı hedefliyoruz. Yapay zekâ çözümleriyle, sağlıktan ulaşıma, enerjiden güvenliğe pek çok alanda kent sakinlerine daha iyi bir yaşam sunuyoruz. Hayata geçirdiğimiz akıllı çözümlerle belediyelerde bugüne kadar elektrikte yüzde 40, sulamada yüzde 30 kaynak tasarrufu sağlandı. 5G ve yapay zeka konusunda da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser

Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser

1,2 milyon kullanıcıya ücretsiz Wi-Fi hizmeti

Türk Telekom’un yeni nesil şehircilik çalışmaları kapsamında Elektronik Denetleme Sistemi ile Karaman, Kars, Antalya, Kırşehir, Mersin, Edirne ve Denizli’de, Yeni Nesil Kavşak ile de Elazığ’da trafikte olumlu sonuçlar alındı. Ayrıca Kütahya Belediyesi Halka Açık Wi-Fi, Yeni Nesil Şehir Mobilyaları ve Mobil uygulama ile yeni nesil şehir çözümlerine kavuşturulurken, Sosyal Medya Yönetim Yazılımı ile ‘Dijital ve İnteraktif Belediyecilik’ vizyonu desteklenen belediye sayısı 29’a yükseldi. Yeni nesil şehirlerde öncelikli ihtiyaç olan Wi-Fi hizmeti ise açık alanlarda 1,2 milyon kullanıcıya toplam 523 TB veri kullanımı ile ücretsiz sunuldu.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Devamını oku

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval