Sosyal medya
Türk Telekom reklamı
Türk Telekom reklamı

Genel

TP-Link Tapo L510E akıllı ampül incelemesi

TP-Link Tapo LS510E inceleme -1
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

TP-Link Tapo L510E akıllı ampül incelemesi yazımızda, şirketin daha önce incelediğimiz KL130 modeline benzeyen akıllı özellikleriyle öne çıkan ampül modeline yakından bakıyoruz. Bakalım ürün bizlere neler sunuyor?

reklam
MSI reklamı

TP-Link Tapo L510E nedir? Akıllı ampül ne işe yarar?

Akıllı ampüller, evinizdeki internete bağlanabilen ve yardımcı mobil uygulaması üzerinden kontrol edilerek ek özellikler sunan modellerdir. TP-Link‘in daha önce incelediğimiz akıllı ampül modeli KL130, RGB aydınlatmaya sahipti. Yani pek çok farklı rengi uygulama üzerinden seçerek odanın ambiyansını değiştirebiliyorduk. Bu sefer Tapo L510E modelinde ise renk değiştiremeyen ancak parlaklık düzeyini ayarlayabileceğiniz bir ürün görüyoruz.

Ürünü kutusundan çıkarttığımızda, evimizde kullanmak istediğimiz yerde standart bir duya yerleştirerek bağlantısını gerçekleştiriyoruz. Ardından TP-Link Tapo uygulamasını telefonumuza indirerek ampülü basit birkaç adımda tanıtıyoruz ve ardından uygulama üzerinden hem ürünü açıp kapatma hem de ek özelliklere ulaşabiliyoruz.

Uygulama desteğiyle neler yapılabiliyor?

Uygulama üzerinden nerede olursanız olun ampülü açıp kapatabiliyorsunuz. Ayrıca yine uygulama içerisinden ampülün parlaklık seviyesini isteğinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Parlaklık seviyesinin ayarlanabilmesi, pek çok senaryoda işe yarayabilecek bir özellik. Örneğin evde film izlerken tamamen karanlık olmasın isterseniz ampülün parlaklık seviyesini %10 – %20 gibi seviyelere getirebiliyorsunuz. Ayrıca sürekli kullanacağınız parlaklık seviyeleri için önceden tanımlamalar yapıp tek tuşla bu moda getirebilmek de mümkün.

Uygulamada bunların yanı sıra zamanlayıcı özelliği bulunuyor. Yani sizin belirlediğiniz bir saatte ampülün açılmasını veya tam tersi kapanmasını sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca evde olmadığınız anlarda hırsızlardan korunmak amacıyla ampülün otomatik olarak rastgele zamanlarda çalışması da sağlayabiliyorsunuz.

Son sözler ve sonuç

TP-Link Tapo L510E modeli, yaklaşık 100 TL’lik bir fiyat etiketi olan basit ve kullanışlı bir model. Parlaklık seviyesinin ayarlanabilir olması ve uygulama desteğiyle kullanıcılara ek özellikler sunuyor olmasıyla ihtiyaca yönelik güzel bir çözüm olmuş.

Uzun süredir teknoloji basınında yer alan Kerem, başta mobil teknolojiler olmak üzere donanım ve kripto paralar ile de ilgileniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel

Doom Eternal sonunda Xbox Game Pass PC sürümüne de geliyor!

doom eternal
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Doom Eternal sonunda Xbox Game Pass PC üyeliğine ekleniyor. Sevilen oyunun 3 Aralık tarihinden itibaren sistemin içerisine gireceği öğrenildi.


İlginizi çekebilir; Nvidia GeForce RTX 3060 Ti tanıtıldı, Türkiye fiyatı belli oldu!

reklam
MSI reklamı

Game Pass PC aboneleri Doom Eternal oyununa kavuşuyor!

Microsoft tarafından geliştirilen ve oyuncuların oldukça beğendiği bir sistem olan Game Pass, bünyesine yeni bir oyun daha ekliyor. Ünlü oyun stüdyosu Bethesda‘yı satın alan Microsoft, yapımcı firmanın elindeki bazı oyunları yavaş yavaş abonelik sistemine eklemeye başlıyor. Daha önceden Fallout 76‘yı ekleyen Microsoft, şimdi de Doom Eternal oyununu hayranlarıyla buluşturmaya hazırlanıyor. Konsol oyuncularının ekim ayından beri abone oldukları sisteme ekleyebildiği oyun sonunda PC sürüm için uyarlanan abonelik sistemine ekleniyor.

Game Pass PC sürümüne 3 Aralık tarihinde ekleneceği öğrenilen Doom Eternal, ek paket içeriklerini abonelik dışında bırakacak. 2019 yılında çıkan ve hayranları tarafından beğeni ile karşılanan sevilen oyun, ilk çıktığı dönemlerde rekorları alt üst etmeyi başarmıştı. Bethesda‘nın satın alınmasından sonra oyun dünyasında gözlerin çevrildiği Microsoft cephesi ise, Game Pass aboneleri için daha fazla oyun eklemeyi hedeflediklerini belirtti. Satın aldıkları stüdyolardan kendilerine özel oyun yapmalarını beklemediklerini daha önceden de belirten firma, oyuncuların takdirini toplamayı başardı. Bakalım Microsoft‘un Game Pass abonelik sistemine ekleyeceği bir sonraki büyük oyun ne olacak merakla bekliyoruz.

Devamını oku

Genel

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor !

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor. 2019 da başlayan çalışmalara göre Avrupa Uzay Ajansı yörüngede bulunan ölü uyduları tekrar dünyaya göndermesi için bir pençe geliştiriyor.


İlginizi çekebilir: Microsoft, SpaceX ile iş ortaklığı yapıyor.

reklam
MSI reklamı

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor !

Şu anda Dünya’nın yörüngesinde yaklaşık 2.800 çalışan uydu bulunmaktadır. Ancak bu sayı uzay çöplüğünle karşılaştırıldığında neredeyse bir hiçtir.

Bilim adamları gezegenimizin etrafında yaklaşık 3.000 ölü uydunun dolaştığını tahmin ediyor ancak bu uyduların çoğunluğu tek parça halinde bulunmamaktadır. Çoğunluğu küçük meteoritlerin etkisi ile parçalanmış 900 bin parçanın dünya yörüngesinde döndüğü düşünülmektedir.

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe

 

Bilim adamları ve mühendisler farklı çözüm önerisi geliştirdiler. Avrupa Uzay Ajansı tuhaf çözümlerden birini uygulamanın başlangıç ​​aşamalarında. Henüz gelişim aşamasında olan yapay pençe sayesinde yakıtı bitmiş uyduları ve 900 bin uydu parçasını dünyaya yönlendirmeyi planlıyorlar. Dünya atmosferinde yanarak yok olması planlanan bu uydular diğer uydulara zarar vermesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

2019 da tasarlanan bu plan çerçevesinde İsviçre merkezli CleanSpace şirketi ile anlaşma yapan ESA önümüzdeki yıl itibari ile projenin hayata geçmesini amaçlıyor. Şimdiden 86 milyon Euro fon ayıran Avrupa Uzay Ajansı 2025 itibari ile ilk fırlatmayı gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Pençe’nin ilk ve öncelikli amacı VESPA (Vega İkincil Yük Adaptörü)’nü dünyaya geri göndermek. Boyut olarak küçük bir uyduya eşit olan bu adaptör 112 kg ağırlığında ve patlama tehlikesi ile diğer uydulara zarar verme niteliğinden ötürü en tehlikeli uzay çöplerinden biri olarak nitelendiriliyor. 2013 yılında gönderilen roketten ayrılan bu adaptör alt yörüngede bulunmasından ötürü birçok iletişim uydusuna zarar verme potansiyelini içeriyor.

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe

 

Uzay çöplüğünü temizleme görevini yalnızca Avrupa Uzay Ajansı üstlenmiyor; Aynı zamanda NASA’nın uzay çöplüğünü temizleme konusunda ağ geliştirdiği biliniyor. Yapılan hesaplamalara göre uzay çöplerinin %40’ı Çin tarafından, %27,5’ABD tarafından ve %25,5’Rusya tarafından bırakılmış. Radar larla tespit edilebilecek boyuttaki yaklaşık 12 bin büyük parça sürekli gözlem altında tutuluyor.


İlginizi çekebilir: SpaceX, insanlı ilk uzay aracını başarıyla fırlattı!


Kaynak: Cnet

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Realme Snapdragpn 888 işlemcili akıllı telefon geliştirecek!

realme 7 pro gri
Oppo Reno 4 reklamı Advertisement

Realme yeni bir amiral gemisi akıllı telefon geliştiriyor. Firma Snapdragon 888 işlemcili bir akıllı telefon çıkaracağının ipuçlarını verdi.


İlginizi çekebilir; SpaceX Roket Motorlarının Baş Mühendisi ve Kurucu Ortağı İstifa Etti

reklam
MSI reklamı

Realme bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunda Snapdragon 888 kulanacak!

Akıllı telefon dünyasında cihazlar kadar içerilerinde yer alan işlemcilerin de önemi oldukça büyük. Akıllı telefonların sınıflandırılmasında ve fiyatlandırılmasında oldukça büyük bir etkiye sahip olan bu işlemcilerin en önemli üreticilerinden biri olan Qualcomm da piyasaya yeni bir oyuncu kazandırmayı hedefliyor. Snapdragon 865‘in bir sonraki versiyonunu çıkarmaya hazırlanan firma görünüşe göre isim değişikliğine gidiyor. Son günlerde piyasada yer alan yorumlara ve iddialara göre bir sonraki amiral gemisi işlemci Snapdragon 888 adıyla piyasaya çıkacak. Tanıtımına az bir süre kala bu işlemciyi kullanacağını duyuran ilk firmada belli olmuş olabilir.

Realme CEO‘su Madhav Sheth Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile birlikte, kullanıcılarına bazı ipuçları verdi. Paylaşımda yer alan “8_ _” ibaresi dikkat çekerken, firmanın Snapdragon 888 işlemcisini işaret ettiği öne sürüldü. Öte yandan Realme Çin CEO‘su Xu Qi Chase de aynı şekilde Weibo üzerinden benzer bir paylaşım yapması, firmanın yeni amiral gemisi telefonunda bu işlemciye odaklanacağını göstermiş oldu. Hali hazırda iki adet sosyal medya paylaşımından öteye gitmeyen bu ipuçlarının önümüzdeki günlerde daha da detaylanması bekleniyor.

Devamını oku
MSI reklamı

Forumdan Son Mesajlar

HWP COIN’den Haberler