Sosyal medya

Nesnelerin İnterneti

TP-Link Akıllı Ampuller Türkiye’de

TP-Link’in ekstra herhangi bir donanım gerekmeden WiFi’a bağlanan ve akıllı telefonlardan kolayca yönetilebilen akıllı ampulleri Türkiye’de satışa sunuldu.

TP-Link, bir süredir kendini akıllı ev ekosistemi içinde ürünler, çözümler geliştirmekte. Akıllı prizlerini geçtiğimiz yıl satışa sunan şirket, akıllı ampullerini de Türkiye’ye getirdi. Dört model akıllı ampulü Türkiye’de satışa sunan TP-Link, akıllı ev ürünlerinde de tıpkı ağ ürünlerinde olduğu gibi fiyat/performans çözümleri olarak sunacak.

TP-Link akıllı ampuller direkt olarak WiFi’a bağlanıyor ve TP-Link’in ücretsiz uygulaması olan Kasa ile her yerden kolayca, akıllı telefonlar üzerinden yönetilebiliyor. Evde olunmadığı durumlarda bile ışıkları kolayca açıp kapamayı sağlayan akıllı ampuller ile ayrıca her duruma uygun ortam ışığını ayarlamak ve önceden programlamak da mümkün. Her ne kadar ülkemizde olmasa da Amazon Alexa ile uyumlu olan ampuller bu sayede ses ile de yönetilebiliyor.

reklam
Huawei P40 reklamı

Türkiye’de satışa sunulan TP-Link akıllı ampul modelleri, özellikleri ve fiyatları ise şöyle:

  • LB100: Işık seviyesi ayarlanabilen beyaz ışık ile 600 lümen aydınlık seviyesine sahip olan LB100, 13.7 yıla kadar sabit ve isteğe uygun aydınlatma sağlıyor. 2 milyon 700 bin renk sıcaklığı sağlayan ürün, kısma özelliği ile beyaz ışığı istenilen seviyeye getirebiliyor. Fiyat: 119 TL
  • LB110: 800 lümen parlaklığa sahip olan LB110 akıllı ampul, 22.8 yıllık ömre sahip. 60W’lık normal bir ampule oranla yüzde 80 enerji tasarrufu sağlayan ürün, Kasa uygulaması ile kolayca programlanabiliyor. Fiyat: 145 TL
  • LB120: Soft beyazdan (2700K) gün ışığına (6500K) değin parlaklık ve ince ayarlı ışık sunan TP-Link LB120, günün belli saatlerine göre ışığı ayarlama olanağı sunuyor. Kasa uygulamasından LB120’nin enerji kullanımı anlık olarak izlenebiliyor. Fiyat: 185 TL
  • LB130: Renk değiştirme özelliği olan LB130 ile moda uygun aydınlatma rengi belirlenebiliyor. Renkli ışığın yanı sıra soğuk beyaz tonları (2700K-9000K) sunan ampul 800 lümen aydınlık seviyesine sahip. Fiyat: 249 TL

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

TP-Link, yeni akıllı prizi Tapo P100’ü tanıttı!

Tapo

TP-Link, yeni akıllı prizi Tapo P100’ü tanıttı. Tapo P100 akıllı prize bağlanan tüm cihazlar, programlanabiliyor; akıllı telefonlardan her yerden açılıp kapatılabiliyor.


İlginizi çekebilir: Hareket edebilen, gece görüşlü güvenlik kamerası: TP-Link Tapo C200


Kablosuz ağ çözümlerinin yanı sıra akıllı ev ürünleri de üreten TP-Link, daha uygun fiyatlı yeni akıllı ev serisi olan Tapo’nun akıllı prizini de Türkiye’de satışa sundu.

reklam
Huawei P40 reklamı

Firmanın akıllı priz modeli; küçük bir tasarıma sahip. Bu tasarım dahilinde hem az yer kaplıyor hem de kolay kurulum imkanı sunuyor. Tapo P100’e takılı tüm elektronik cihazlar, akıllı cihazlar ile kontrol edilebiliyor.

TP-Link’in mobil uygulaması sayesinde hem akıllı prizinizi programlayabiliyor hem de evinizi güvenli kılabiliyorsunuz. Evlerde kullanılan ve herhangi bir akıllı işleve sahip olmayan cihazları; her yerden ve her türlü senaryo dahilinde kullanabiliyorsunuz.

Mesela, evde bulunan çay makinesini, senaryolar dahilinde belli zamanlarda açılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece evinizi hem daha akıllı hale getiriyorsunuz hem de otomasyon sistemi oluşturmuş oluyorsunuz.

TP-Link yeni akıllı ev serisi Tapo’yu, geçtiğimiz ay Tapo C200 akıllı IP kamera cihazlarıyla Türkiye’ye giriş yapmıştı. Evde olmasınız bile uzaktan kontrol imkanı sunan ve uygun fiyatıyla dikkat çeken bu ürüne priz sistemleri de eklenmiş oldu.

TP-Link, Tapo ürün ailesinin ilk akıllı prizi olan Tapo P100; kompakt tasarım, kolay uygulama kullanımı ve sesle kontrol seçenekleriyle rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor.

 

TP-Link

Prize takılıp çalışan tüm ürünler Tapo P100 akıllı prize entegre edilebiliyor. Abajur, vantilatör, hava nemlendirici, çay-kahve makinesi, fırın, modem, televizyon ve ekipmanları vb. tüm cihazlarla kullanılması mümkün hale geliyor. Akıllı priz, ayrıca evdeki diğer akıllı ürünlerle çeşitli senaryolarla da kullanılabiliyor.

Önceden programlanabilir yapısıyla, istediğiniz saatte açılması ve kapanmasını ayarlayabilmeniz mümkün. iOS ve Android destekli Tapo uygulamasıyla P100’e bağlı tüm cihazlar uzaktan kontrol edilebiliyor. Yine aynı uygulama ile programla, geri sayım sayacı gibi seçenekler de kontrol edilebiliyor.

Hem güvenlik hem de tasarruf için akıllıca çözüm!

Tapo P100 akıllı priz, olası güvenlik tehlikelerini ortadan kaldırmak ve hayatı kolaylaştırmak için tasarlanmış. Prizde unutulan ve kapanması gereken bir elektrikli cihazı (örneğin ütü, çay-kahve makinesi vb.) evden uzaktayken de kapatarak hem yangın tehlikesi önleniyor hem de gereksiz elektrik tüketimi ortadan kalkıyor.

TP-Link

Ek olarak, kullanılmadığı zamanlar prizde olan ve bekleme modunda bile elektrik sarfiyatı yaratan cihazlar, akıllı prize bağlanıp programlanarak tasarruf edilebiliyor.

Tatile veya seyahata gittiğinizde, evdeki akıllı prize aydınlatma cihazlarını bağlayıp, uygulama üzerinden “Dışarıda Modunu” seçebiliyorsunuz. Böylece, belli zamanlarda evde ışığın yanması sağlanabiliyor. Böylece, hırsızlık gibi dış unsurlardan sıyrılabilir hırsızlara karşı evinizi daha korunaklı hale getirebiliyorsunuz.

TP-Link Tapo uygulamasıyla kolay kurulum ve kullanım!

Tapo P100 akıllı priz, son derece kolay kurulup çalıştırılıyor. Ürünü prize takıp Tapo uygulamasını akıllı telefonunuza indiriyorsunuz ve birkaç adım sonrasında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Akıllı prizi kullanmak için başka herhangi bir cihaz, hub vb gerekmiyor; tak-çalıştır özellikli bir ürün. Aynı zamanda küçük tasarımı sayesinde priz üzerinde az yer kaplıyor. Bitişik prizlerde de minik yapısı sayesinde, herhangi bir sığmama sorunu yaratmıyor.

Tapo P100 akıllı priz, sesli komut özelliğine de sahip. Google Asistan ve Amazon Alexa destekli olan akıllı priz, ses ile de yönetilebiliyor. Örneğin, “iki dakika sonra tost makinesini çalıştır”, “ışığı kapat” gibi sesli komutlar ile cihazlar açılıp kapanabiliyor.

Tapo P100, güvenli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Firmanın verdiği bilgilere göre, laboratuvarlarda sıkı kontrol süreçlerinden geçerek, üretim gerçekleşiyor. Ürün, yanma tehlikesine karşı ABS malzemeyle güçlendirilmiş. Sürgülü güvenlik kapağı da elektrik çarpmalarını önleyebiliyor.

TP-Link’in yeni akıllı ev serisi olan Tapo’nun ilk akıllı prizi Tapo P100 Türkiye’de KDV dahil 17,50 USD (114,90 TL) fiyatla raflarda yerini alacak.

Devamını oku

İnternet

Wi-Fi 7 teknolojisine geçiş için çalışmalar başladı

Wi-Fi 7

Wi-Fi 6 ile kısa bir süredir tanışıyor olmamıza rağmen Wi-Fi 7 üzerine çalışmalar şimdiden başladı. Wi-Fi teknolojilerini geliştiren şirketlere göre Wi-Fi 7; yaklaşık 4 yıl sonra hayatımıza dahil olmaya başlayabilir.


İlginizi çekebilir: Xiaomi Mi 10 ve Realme X50 Pro modelleri Wi-Fi 6 teknolojisi ile gelecek!


Wi-Fi 7 neler sunacak

Wi-Fi 6’nın yeni yeni popülerleşmeye başladığı ve yeni çıkan cihazlara eklendiği bu günlerde Wi-Fi 7 üzerine yapılan çalışmaların lanse edilmesi bir hayli sürpriz oldu. Kıyaslama yapacak olursak Wi-Fi 5, 3.5 Gbps hızlara, Wi-Fi 6 ise 9.6 Gbps hızlara erişebiliyordu. İlerleyen zamanlarda ortaya çıkmaya başlayacak Wi-Fi 7’nin ise 30 Gbps gibi hızları destekleyebileceği söyleniyor. Yani bu demek oluyor ki Wi-Fi 7 ile, internet bağlantınız yeterli olduğu sürece daha akıcı video izleyebilecek; daha uzaktan bağlantı kurabilecek ve anlık kopmaların önüne geçebileceksiniz.

reklam
Huawei P40 reklamı

Günümüzde aktif olarak kullanılan Wi-Fi standartlarına değinecek olursak asıl isimleri IEEE 802.11n, 802.11ac ve 802.11ax olmak üzere; bunlar bizim bildiğimiz adlarıyla sırasıyla Wi-Fi 4, Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 olmak üzere üç adet Wi-Fi standardı aktif olarak kullanılıyor. Wi-Fi 7 ise muhtemelen 802.11be koduyla yayınlanacak.

Wi-Fi

Wi-Fi teknolojilerinin geleceği

İlk olarak uzak ülke Avustralya’da icat edilen bu teknoloji, günümüzde neredeyse hayatımızın her adımında mevcut. İlerleyen zamanlarda, Wi-Fi teknolojilerinin gelişimiyle; daha önce hayal edemeyip, ancak bilim kurgu filmlerinde görebildiğimiz şeylerin yavaş yavaş hayatımıza girmeye başladığını görebiliriz. Mesela Wi-Fi teknolojilerinin ilerleyişi uzaktan kalp atışlarınızı bile algılayabilecek. Bir örnek olarak; evde yalnız kalan anneannenizin sağlık durumunu Wi-Fi üzerinden anbean takip edebileceksiniz. Kalp atışlarındaki ani bir değişim durumunda Wi-Fi bunu algılayıp size bildirebilecek. Böylece kalp atışlarının hızlanmasına neden olabilecek herhangi bir acil durumda sağlık ekiplerinin anında müdahalesini sağlayabileceksiniz. Buna ek olarak evinizdeki Wi-Fi sizi vücudunuz üzerinden tanıyıp eve geldiğinizde kapıyı otomatik olarak açabilecek. Kısaca nesnelerin interneti yavaş yavaş hayatımıza dahil olacak. Evet, bu örnekler şimdilik kulağa gerçekten bilim kurgu gibi geliyor fakat gelecekte bu teknolojinin mevcut olacağı şimdiden ön görülmeye başlandı bile. Peki ya siz Wi-Fi teknolojilerinin geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz; yorumlarda belirtebilirsiniz.

Devamını oku

Haber

Hesap makinesinde Windows 10 IoT çalıştırıldı!

Windows

Microsoft, Windows 10‘u tüm cihazlar için çıkardık dediğinde hesap makinesinden bahsetmediği umuyoruz lakin bir geliştirici HP marka hesap makinesinde Windows 10‘un IoT sürümünü çalıştırmayı başardı.


İlginizi çekebilir: Huawei FreeBuds 3 Türkiye’de satışa sunuldu!


Windows 10 çıktığı günden bu yana IoT cihazlar için oldukça fazla kullanılan bir araç haline gelmeye başladı. Birçok geliştirici tarafından kullanılan Windows 10 IoT sürümü, bu kez HP Prime Graphing Calculator‘ın üzerinde çalıştırıldı. Twitter‘da Windows’u hesap makinesinde çalışmayı başardığını ancak ön yükleme kısmında hatalar oluştuğunu söyleyen bir geliştirici(@imbushuo) bazı fotoğraflar ve videolarda paylaştı.

reklam
Huawei P40 reklamı

Geliştirici tarafından, ön yüklemenin de başarılı bir şekilde gerçekleştirildiği bilgi verilirken, henüz bu konu hakkında bir görsel paylaşmış değil. Microsoft tarafından geliştirilen, Windows 10 IoT sürümü için firma tarafından yapılan açıklamalar “her cihaz için Windows 10” olarak öne çıkıyordu. Ancak Microsoft bu açıklamaları yaparken bir hesap makinesi için düşünmüş olduğunu ummuyoruz.

Devamını oku