Sosyal medya

Konu dışı

Toshiba, tek kan damlasından 13 kanseri ayırt edebilen cihaz üretti!

Toshiba

Toshiba, tek bir kan damlası örneğinden 13 kanser türünü ayırt edebilen akıllı cihaz geliştirdi. Gelecekte, kan tahlili çok daha pratik bir hale gelebilir.


İlginizi çekebilir: Toshiba, dünyanın ilk 16 TB sabit diskini tanıtacak

reklam
MSI reklamı

Toshiba Topluluğu, tek kan damlasıyla %99 doğruluk oranıyla 13 farklı kanser türünü birbirinden ayırt edebilen yeni bir cihaz ürettiğini açıkladı. Şirketten açıklama bugün itibariyle geldi. Toshiba, Ulusal Kanser Merkezi ve Araştırma Enstitüsü ve Tokyo Medikal Üniversitesi işbirliğiyle teşhis metidoları geliştirdi.

Şirket, yaratılan teknolojinin birkaç sene içerisinde yaygınlaşmasını beklediklerini dile getirdi. Şu an kanser araştırmaları için çok erken bir safhada olduğu aktarılırken sistemin kan üzerindeki kanser hücrelerinin microRNA moleküllerinin tespit edilmesi için dizayn edildiğini belirtti.

Yöntemin maaliyetli ve bir o kadar geliştirilmesi için zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen Toshiba Laboratuvar Araştırmaları şefi basına birtakım açıklamalardaa bulundu:

Test şu anda gastirik, özfagus, akciğer, karaciğer, safra yolları, pankreas, bağırsak, yumurtalık, prostat, mesane ve memekanserlerinin yanı sıra sarkom ve glimonanın tespitinde kullanılacak.

Toshiba

Toshiba, testin iki saatten kısa sürdüğünü cihazın oldukça küçük ve çipi geliştirdiklerini belirtti. Kan testlerinin Çin parasına göre 20.000 Yuan’dan ucuza mal olması beklendiğini ekledi.

Beş yıllık iş planlama stratejilerini Aralık itibariyle açıklayan Japon şirketin potansiyel medikal sistemlerin dışında, genom analizleri, hücre teşhisi dahil, tıbbi işletmeler için ; otomasyon sistemleri, pil teknolojileri ve dijital çözümlere yoğunlaşması bekleniyor.

Japonların, sağlık konusundaki atılımları düşünüldüğünde geleceğin ne denli parlak olduğu şimdiden fark edilebiliyor. Umarım yakın zamanda bu tip teknolojik gelişmeler yoğunlaşır ve kanser tedavilere daha pratik bir hale gelebilir.

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle

Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir yazar.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konu dışı

LG, uzaktan eğitime destek olmak için TV bağışında bulundu

LG TV, eğitime destek

LG, maddi imkansızlıklar nedeniyle uzaktan eğitime katılamayan 100 öğrenciye, LG TV hediye edecek. Covid-19 salgını süresince sağlık ve eğitim alanında ihtiyaç sahiplerine desteğini sürdüren şirket, ilk etapta 100 aileye vereceği destekle, zor durumdaki öğrencilerin uzaktan eğitime ulaşabilmelerini sağlayacak.


İlginizi çekebilir: Velvet incelemesi – LG’yi özlemişiz!

reklam
MSI reklamı

LG, Covid-19 salgını sürecinde eğitime destek vermeyi amaçlıyor

LG, Covid-19 salgını sebebiyle okulların online eğitim sistemine geçişiyle beraber, maddi yetersizlikler nedeniyle uzaktan eğitime erişmekte zorlanan 100 öğrenciye TV hediye edecek. Şirket, bu hamleyle eğitime destek olmayı amaçlıyor. Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle; tüm Türkiye’yi kapsayan bir tarama ile belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlanan TV’ler, öğrencilerin evlerine teslim edilerek eğitimden geri kalmamaları sağlanacak. Biz de, bu düşünceli hareketinden dolayı LG’ye teşekkür ediyoruz. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Konu dışı

Evofone, dokuzuncu Mi Store’u Akbatı AVM’de açtı

EVOFONE - Akbatı AVM Mi Store (5)

2018 yılından beri Xiaomi Türkiye Yetkili Distribütörü olan Evofone, Mi Store yatırımlarıyla, Xiaomi ürünlerini Türkiye’deki kullanıcılara arz ediyordu. Evofone, şimdi de dokuzuncu Mi Store mağazasını, İstanbul’da bulunan Akbatı AVM’de açtı.


İlginizi çekebilir: Xiaomi 360 Hz’lik oyuncu monitörü tanıtabilir!

reklam
MSI reklamı

EVOFONE - Akbatı AVM Mi Store (2)

Evofone tarafından açılan 9. Mi Store hizmete girdi

Evofone tarafından Türkiye’de açılan ilk Mi Store, 2018 yılında Vadistanbul AVM’de hizmete girmişti. Akbatı AVM’de açılan yeni Mi Store ile ilgili konuşan Evofone Pazarlama Direktörü Tuğba Ünal, konuyla ilgili olarak; 2018 yılından bu yana Mi Store’ların Türkiye’de gördüğü ilgiden büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Ayrıca Tuğba Ünal, Yetkili Mi Store’ların sayısını kısa zamanda artırarak Xiaomi ürünlerini daha fazla tüketici ile buluşturmaktan çok mutlu olduklarını da ifade etti.

Akbatı AVM’de hizmete giren dokuzuncu Mi Store, 143 m2 ‘lik bir alana kurulu durumda. Bu sayede müşterilerin geniş ve ferah bir ortamda alışveriş yapabilmesi sağlanmaya çalışılmış. Ayrıca açılışta, mağazayı ziyaret eden müşteriler için birçok üründe çeşitli indirimler de sunulacak.

EVOFONE - Akbatı AVM Mi Store (4)

Türkiye’de tüketicilerin gösterdikleri ilgiden çok mutlu olduklarını dile getiren EVOFONE Pazarlama Direktörü Tuğba Ünal:

“Evofone olarak Xiaomi’nin Türkiye’deki yetkili distribütörü olduğumuzdan bu yana İstanbul’da beş, Ankara’da iki, Eskişehir ve Antalya’da birer mağaza ile Xiaomi ekosistemindeki ürünleri tüketicimiz ile buluşturduk. Akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve akıllı televizyon gibi ürünlerin yanı sıra TV stick, akıllı saat, akıllı tartı, akıllı su ısıtıcısı, akılı süpürge, Bluetooth spor kulaklığı, Bluetooth hoparlör, drone, scooter, şemsiye, güneş gözlüğü ve pek çok kategorideki Xiaomi ürünleri, tüm Mi Store’larımızda olduğu gibi Akbatı AVM’de de tüketicilerimiz ile buluşacak. Teknoloji tutkunları, hem evlerinde hem de hayatlarının farklı alanlarında ihtiyaç duydukları yüzlerce ürüne avantajlı fiyatlarla ulaşabilecekler.” dedi

Evofone tarafından planlanan, Türkiye’deki onuncu yetkili Mi Store mağazası ise Ankara Optimum AVM’de açacak. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı, maskenizi düzgün bir biçimde takmayı, ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

EVOFONE - Akbatı AVM Mi Store (8)

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

Konu dışı

Anker, yeni Eufy akıllı süpürge modellerini duyurdu

Anker_Eufy Robovac 25C_2

Otonom bir şekilde ev temizliği yapabilme kabiliyetleri sayesinde, akıllı ev aletleri arasındaki konumunu günden güne sağlamlaştıran robot süpürgeler, kullanıcıların dikkatini de günden güne daha fazla çekmeye devam ediyor. Ülkemizde, akıllı robot süpürge satışlarında günden güne daha fazla pay sahibi olan Anker, ürün gamına 2 adet yeni Eufy akıllı süpürge modeli daha ekledi.


İlginizi çekebilir: Anker Soundcore Life Q10 ve Sony WH-CH510 karşılaştırması

reklam
MSI reklamı

Anker Eufy RoboVac 15T ve Robovac 25C modelleri ülkemizde satışa sunulacak

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını boyunca, birçok insan da eve kapandı. Haliyle ev işlerinin pratik bir şekilde yapılabilmesi de, insanlar için önemli hale gelmeye başladı. Bunun sonucu olarak; otonom bir şekilde ev temizliği yapan robot süpürgeler de gittikçe popüler hale gelmeye başladı. Bu durumu gözlemleyen Anker, yeni Eufy robot süpürge modellerini piyasaya sunma hazırlığı içinde.

Anker’in belirttiği üzere, yeni modellerde cihazların emiş gücü 3 kat artırılmaya çalışılmış. Ayrıca sade tasarımıyla dikkat çeken yeni Anker Eufy akıllı süpürgeler, dokunmatik kontrol paneli ile kumanda edilebiliyor. Eufy robot süpürgeler, sahip oldukları 1500 Pa’lık emiş gücü ile de iddialı bir vakumlama gücüne sahipler. Tek şarjla 100 dakikaya kadar temizlik yapabilen RoboVac 15T, yüzeyleri tanıyabilme özelliğine de sahip. 7.2 cm’lik yüksekliğe sahip olan RoboVac 15T, ince ölçüleri sayesinde ulaşılması zor bölgelere de erişebiliyor.

Anker_Eufy Robovac 15T_3

Anker Eufy RoboVac 25C ise,  evde kimse olmasa dahi, Android ve iOS işletim sistemlerine özel uygulamalar ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Bu sayede eve varmadan temizliğinizi bitirmeniz bile olası kılınmış durumda. Ayrıca dilerseniz otomatik çalışma modu ile, Eufy akıllı süpürgenizin belirlenen periyotlarda evinizi temizlemesini sağlayabilmeniz de mümkün. Dilerseniz süpürgenizi Google Asistan desteği ile de sesli olarak yönlendirebilirsiniz.

Eufy akıllı süpürgelerin akıllı özelliklerinden bir diğeri ise, Boost IQ adı verilen teknoloji. Bu teknoloji ile Anker marka akıllı süpürgeler, vakum gücünün yeterli olmadığı durumları yapay zeka desteği ile anlayarak; vakum gücünü otomatik olarak artırabiliyor.

Anker_Eufy Robovac 25C_1

Eufy RoboVac modelleri, Trendyol üzerinde satışa sunulacak

Anker’in, Trendyol ile gerçekleştirdiği iş birliği ile, yeni akıllı süpürge modelleri Trendyol üzerinde satışa sunulacak. Ürünleri satın almak isteyen kullanıcılar, Trendyol üzerinden ürün detaylarını inceleyebilme ve dilerlerse sipariş verebilme imkanına sahipler. Peki ya siz otonom akıllı süpürgeler ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. Ve son bir hatırlatma; sosyal mesafenizi korumayı ve ellerinizi bol bol yıkamayı unutmayın!

Okuduğunuz haberi beğendiyseniz Aeternity (AE) göndererek editöre bir kahve ısmarlayabilirsiniz :)
Destekle
Devamını oku

HWP COIN’den Haberler

Donate

© EMY Medya. Kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek dijital ortamda alıntı yapılabilir.

HWP.com.tr hosting hizmeti LimonHost tarafından verilmektedir.

LimonHost logosu