Sosyal medya

Oyun

The Legend of Zelda: Breath of the Wild’in Satışları Dudak Uçuklatıyor

Nintendo Switch ve Wii U’ya özel olarak çıkan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’in satış rakamları açıklandı.

Nintendo Switch için ilk gün oyunlarından biri olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild, yakaladığı satış başarısı ile şirketin yüzünü bir hayli güldürmekte. Mart ayı boyunca sadece Amerika’da 1 milyona yakın satılan oyun; elde ettiği bu başarısı ile Zelda serisinin en hızlı satış başarısını yakalayan oyunu oldu. Başarı yalnızca bununla da sınırlı kalmıyor. Nintendo Switch ve Wii U için özel olarak satıla sunulan oyunun satış rakamları, doğal olarak çıktığı cihazın kendisini de etkilemekte. Nintendo’nun bugün geçtiği haberine göre Switch; en hızlı satış başarısı yakalayan konsollardan biri olarak konumunu almış durumda. Hatta bu yüksek talebe karşı ürün ve sevkiyat yetiştiremediklerinin altlarını çizmekteler. Kısacası ” O kadar talep geliyor ki artık bu talebi karşılayamıyoruz, durmaksızın üretiyoruz.” diyorlar.

<em>"Nintendo Switch ve Wii U için özel olarak satıla sunulan The Legend of Zelda: Breath of the Wild'ın satış rakamları, doğal olarak çıktığı cihazın kendisini de etkilemekte."</em>

“Nintendo Switch ve Wii U için özel olarak satıla sunulan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın satış rakamları, doğal olarak çıktığı cihazın kendisini de etkilemekte.”

reklam
HONOR MagicWatch 2

Bu “satış başarısını” bir hayli ilginç olarak belirten Nintendo; konsolun ve oyunun çıkış tarihi olan mart ayının alışılmışların dışında bir tarih olarak belirtmekte. Şirketin, bundan önceki tüm konsollarının kış dönemi tatil döneminde çıktığını düşünürsek çok da haksız sayılmazlar değil mi?

Sadece Amerika’daki verilere dayanarak,  The Legend of Zelda: Breath of the Wild‘ın 1.3 milyon adet sattığını söyleyebiliriz. Bunlardan 925.000’i Switch platformuna, kalan 460.000 adedi de Wii U’ya ait. Bu verilerden yola çıkarak, geçtiğimiz aylarda üretimi durdurulan Wii U’nun aslında hala daha kullanılmakta olduğunu anlayabiliyoruz. Satış rakamlarının neredeyse yarısı Wii U’dan gelmekte. Bu başarıyı ele alırsak; yeni cihazın önünü açmak için eskinin üretiminin durdurulması ve piyasadan yavaş yavaş çekilmesi planlanmış bir satış stratejisi mi yoksa öngörülmeyen bir durum mu orasını bilemeyeceğiz ama Wii U kullanım olarak halen daha güncelliğini korumakta.

 

Gamer, Endüstri Mühendisliği Öğrencisi, Kitap, Film, Oyun ve Dizi Tutkunu, Fallout ve Assassin's Creed Serileri Favorileri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun

Final Fantasy VII Remake 100 GB’ı aşan bir boyutta olacak

Final Fantasy VII Remake 3

10 Nisan’da piyasaya çıkacak olan Final Fantasy VII Remake 100 GB’ın üstünde bir boyuta sahip olacak.

Final Fantasy VII Remake 2

reklam
HONOR MagicWatch 2

İlginizi çekebilir: PlayStation 5 konsolunun fiyatına dair yeni bilgiler


Final Fantasy VII Remake’de bizi neler bekliyor?

Final Fantasy VII Remake oyunu için yapılan tanıtımların ardından oyunun çok yüksek bir boyutta olacağını öğrendik. 100 GB üzerinde oyunlar standart hale gelmeye başlarsa şimdilik işimiz yaş gözüküyor. Final Fantasy VII Remake’den önce Sony Playstation 4’e yayınlanan “Destiny 2″ ek paketlerle birlikte 165 GB’ı bulabiliyordu. Diğer yandan “Call of Duty: Modern Warfare” ise 57 GB boyutta olmasına rağmen ek paketlerle 108 GB gibi boyutlara (Xbox’ta 137 GB) ulaşabiliyordu. neredeyse oyunun kendisinin iki katı. Bunların üstüne Final Fantasy VII Remake’in de 100 GB üstünde olması şaşırtıcı olmasa gerek değil mi. İlk önce 3 Mart olarak açıklanan Final Fantasy VII Remake çıkış tarihi daha sonra 10 Nisan olarak güncellendi. Yetkililer buna sebep olarak yapım ekibinin oyunun üstündeki son rötuşlarını attığını belirttiler. Oyunda birçok özellik bulunuyor; bunlardan bazıları: savaş raporlama sistemi, ana görevlerin üstüne ek olarak gelecek yan maceraler ve yeni grafik motorları üzerine çalışılmış görüntü teknolojileri.

Final Fantasy VII Remake

Hangi platformlarda oynayabileceğiz?

Oyun ilk olarak sadece Playstation 4’e çıkacak. Diğer konsollar için mümkün olan en yakın çıkış tarihi ise en yakın 2021 yılının Nisan ayı gibi gözüküyor. Zaman içinde bu bilgi de netleşecektir. Oyunun geçmişine baktığımız zaten orijinal versiyonu ilk olarak 1997 yılının Ocak ayında yine sadece Playstation’da oynanmak üzere yayınlanmıştı. Daha sonra 1998 yılı Haziran ayında masaüstü versiyonu da satışa sunulmuştu. Oyun 1997’den günümüze dünya çapında 12 milyon adet satmış. Bunun 2 milyonu ise sadece Japonya’daki satış rakamı. Bakalım oyunun “remake” yani yenilenmiş versiyonu da aynı başarıyı yakalayabilecek mi? Anavatanı Japonya’da şimdiden heyecanla beklendiğini biliyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse oyunun açılış videosunu izlediğimizde bizim de içimizi bir heyecan kapladı. Umuyoruz bizim de çok beğendiğimiz bu seri başarı yakalar ve eski Final Fantasy severleri de mutlu eder. Oyunun yayınlanan açılış videosuna erişmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.


FINAL FANTASY VII REMAKE – Açılış Videosu


Final Fantasy VII Remake 3

Devamını oku

Oyun

Mutlaka oynamanız gereken 5 Playstation 4 oyunu!

20 Playstation 4 oyunu

Playstation 4 oyun konsolunun çıkışının ardından 5 yıl geçti ve haliyle konsol artık oldukça geniş bir oyun arşivine sahip. Bu geniş oyun arşivinden mutlaka oynamanız gerektiğini düşündüğümüz 5 oyunu sizler için listeledik.

5. Batman: Arkham Knight (2015)

20 Playstation 4

reklam
HONOR MagicWatch 2

Geliştirici: Rocksteady

Batman, uzun yıllardan beri çizgi romanları, filmleri ve çizgi dizileriyle her yaştan büyük hayran kitlesine sahip bir karakter. 2009 yılından beri de oyunlarıyla hayranlarının karşısına çıkıyor. Batman serisinin son oyunu 2016 yılında piyasaya çıkan Batman:Arkham VR olsa da bizce bu listeye girmeyi 2015 yılının Batman: Arkham Knight’ı hakediyor.

Oyunculara tempolu ve harika dövüş mekanikleri sunan oyunda, yerel halkın Gotham şehrini terk edişi sonrasında sokaklarda cirit atan suçlular ile Batman’in mücadelesini konu alıyor. Oyunun Playstation 4 sürümü, Şubat 2020 itibariyle 120 TL fiyat etiketine sahip.

4. Detroit: Become Human (2019)

Detroit: Become Human

Geliştirici: Quantic Dream


İlginizi çekebilir: Detroit: Become Human inceleme | Gelecek simülasyonu!


Detroit Become Human 2038 yılında geçiyor. Geleceği gerçekçi ve karanlık yapısıyla anlatan oyun, Androidler ile dolu, mevsimsel ve sosyal sorunlar ile boğuşan bir Amerika’yı konu alıyor. Oyunun Playstation 4 sürümü, internet mağazaları üzerinden 120 TL fiyat ile ulaşılabilir durumda.

3. Death Stranding (2019)

Death Stranding

Geliştirici: Kojima Productions

Death Stranding yakın gelecekte, büyük bir felaket sonrası insan ırkının yok olma mücadelesi verdiği bir ortamda geçiyor. Yaşanan felaket sonrası günümüz dünyasından oldukça farklı ve doğa üstü olayların yaşandığı bir dünya ile karşı karşıya kalan insan ırkının mücadelesi oyunun ana hikayesini oluşturuyor. Basit tabirle bir kargocuyu canlandırdığımız Death Stranding Kojima imzasına yakışan, akıcı bir hikaye, açık dünya ve gizem unsurları sunan bir oyun. Death Stranding’in Playstation 4 sürümü, 225 TL fiyat ile bulunabiliyor.

2. God of War (2018)

God of War

Geliştirici: SIE Santa Monica


İlginizi çekebilir: Gof of War Detaylı İnceleme (SPOILER İÇERİR!)


PS2 ve PS3 dönemlerinde satış rekorları kıran God Of War serisi, bize Spartalı Kratos’un hikayesini anlatıyordu. Tanrılar ile girdiği mücadeleler ile ortalığı birbirine katan Kratos, bilinmeyen bir zamandan sonra oğlu Atreus ile Playstation 4 dünyasına geri döndü.  Yeni God Of War oyununda ölen eşinin küllerini, en yüksek dağdan bırakmak için yolculuğa atılan Kratos’un maceralarına harika ara sahneler ve grafiklerle katılıyoruz. Şubat 2020 itibarıyla oyun, 100-150 TL fiyat aralığında satın alınabilir durumda.

1. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu (2016)

Uncharted 4

Geliştirici: Naughty Dog


İlginizi çekebilir: Uncharted 4: A Thief’s End Oynuyoruz!


Playstation 4 konu olduğunda 1 numarada çoğu kişinin tahmin edeceği gibi Uncharted 4 yer alıyor. Sevilen serinin son oyunu, hikaye derinliği açısından göz dolduruyor. Oyun hazine avcılığı yapan iki kardeşin maceralarını harika grafikler ile anlatıyor. Akıcı oyun mekaniğinin yanında oyunculara bulmacalarda sunan Uncharted 4 aynı zamanda Türkçe dublaj seçeneği ile de oyun keyfini arttıyor. Oyun, 85-100 TL fiyat etiketiyle mağazalarda bulunabiliyor.

Devamını oku

Oyun

The Witcher 3 satışları %554 arttı!

The Witcher 3 satışları %554 arttı! The Witcher 3: Wild Hunt, Netflix‘te yayınlanan dizinin de etkisiyle inanılmaz bir satış artışına ulaştı.

İlginizi çekebilir: Half-Life: Alyx’in çıkış tarihi açıklandı!

reklam
HONOR MagicWatch 2

Aralık 2019‘da Witcher 3 satışları, Aralık 2018‘e göre %554 artış gösterdi. Netflix‘te de dizi olarak Aralık ayında yayınlanmaya başlayan Witcher, oyun kısmında da çok büyük bir satış artışı yakaladı. Anlaşılan o ki Netflix‘te diziyi izleyen birçok kişi, oyunun deneyimini de merak edip satın alma yoluna gitmiş.

Dizi sonrası, oyunun satışlarının artması bekleniyordu ancak bu boyutta bir artış beklenmiyordu. Ocak ayının başında Witcher 3, Steam‘de 100 bin anlık oyuncu sayısına ulaşarak kendi rekorunu kırdı. Sadece Witcher 3 de değil, ilk Witcher oyunu da bu dönemde popüler hale geldi ve aynı zaman diliminde 12 bin anlık oyuncu sayısına ulaştı…

Devamını oku