Sosyal medya

Geek

Telltale’den Guardians Of The Galaxy’nin Oyunu Geliyor!

Telltale Games’den Guardians Of The Galaxy filminin oyunu geliyor.

Yaptığı oyunları bölüm bölüm çıkartıp, kendine has bir oyuncu kitlesi oluşturan Telltale Games; sinema dünyasındaki kült yapımları oyun dünyasına getirme konusunda akla ilk gelen isim şüphesiz. Game of Thrones’tan, The Walking Dead’e; Back to the Future’dan Jurrasic Park’ın oyunlarına kadar beyaz perdenin birçok ürününü, kendine has yorumu ile oyunculara sunan bu firmanın son hamlesi; Guardians Of The Galaxy filmi oldu.

Sinema dünyasındaki kült yapımları oyun dünyasına getirme konusunda akla ilk gelen isim olan Telltale Games'den Guardians Of The Galaxy'nin oyunu geliyor.

Sinema dünyasındaki kült yapımları oyun dünyasına getirme konusunda akla ilk gelen isim olan Telltale Games’den Guardians Of The Galaxy’nin oyunu geliyor.

Oyunun ilk detayları, geçtiğimiz saatlerde paylaşıldı. Paylaşılan bilgilerin yanı sıra, oyunun seslendirme kadrosu da açıklığa kavuştu. Buna göre; Friday Night Ligths’dan tanıdığımız Scott Porter; filmin baş kahramanı olan Star- Lord’a can verecek. Gamora karakterini Middle-earth: Shadow of Mordor’dan Emily O’Brien; Rocket karakterini ise Uncharted, Assassin’s Creed, Batman ve daha birçok yapımdan tanıdığımız Nolan North seslendirecek. Kendisi kadar kalbi de büyük bir karakterimiz olan Groot’a ise Telltale’in bir diğer oyunu olan The Wolf Among Us’dan Adam Harrington sesini verecek. Açıklanan bu isimlere baktığımızda, listenin bir hayli zengin olduğunu görüyoruz, ne dersiniz?

Scott Porter; filmin baş kahramanı olan Star- Lord'a can verecek.

Scott Porter; filmin baş kahramanı olan Star- Lord’a can verecek.

2017 yılı içerisinde, PC ve konsollara gelecek Guardians Of The Galaxy; tek bir oyunla sınırlı kalmayacak gözüküyor. Buna göre, Deus Ex‘den tanıdığımız Eidos Studios’da hali hazırda bir Guardians Of The Galaxy oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdular. Eidos’dan konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmediğinin altını çizelim.

Rocket karakterini ise Uncharted, Assassin's Creed, Batman ve daha birçok yapımdan tanıdığımız Nolan North seslendirecek.

Rocket karakterini ise Uncharted, Assassin’s Creed, Batman ve daha birçok yapımdan tanıdığımız Nolan North seslendirecek.

Guardians Of The Galaxy filminin devam filmi Guardians Of The Galaxy Vol.2; önümüzdeki mayıs ayında bizlerle olacak. Filmin etkisi ile yapımın artacak popülaritesi, gelecek oyuna büyük bir zemin hazırlayacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında, filmin merakla beklenilen oyun versiyonunu; yine mayıs aylarında bizlerle olacak diye düşünebiliriz. Filmin yayınlanan son video’sunu aşağıdan izleyebilirsiniz!

Gamer, Endüstri Mühendisliği Öğrencisi, Kitap, Film, Oyun ve Dizi Tutkunu, Fallout ve Assassin's Creed Serileri Favorileri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun LEGO seti Stratosfer’e gönderildi

En çok bilinen maket-modelleme şirketlerinden biri olan LEGO, geçtiğimiz günlerde Uluslararası Uzay İstasyonu(ISS)‘na ait setini duyurdu.  LEGO ise bu model setinin çıkışını kutlamak adına bir meteoroloji balonuna konularak gerçek ISS‘e doğru, olabilecek en yakın konuma yani Stratosfer’e gönderdi.


İlginizi çekebilir: Netflix, The Witcher’ın izlenme verilerini açıkladı


LEGO tarafından yapılan açıklamaya göre, bu set geliştirilirken NASA uzmanlarından da yardım alınmış. Neredeyse her gün farklı bir görünümde olan ISS‘in son hali nasıl olacağı belli olmadığı için bu set, gerçeğinin ana modülleriyle ele alınmış hali diyebiliriz. Mini ISS birçok dikkat çekici ayrıntıya sahip. Örneğin aracın enerjisini üretmesini sağlayan sekiz adet devasa güneş paneli ve astronotların uzay yürüyüşlerini yapmak için çıktıkları vakumlu kapıyı bile göstermeyi ihmal etmemişler. Ayrıca sette ISS‘e kargo ve astronot trafiğini sağlayan, Rus Soyuz Kapsülü‘ne ve diğer araçlara göndermede bulunan bir uzay mekiği de var.

Fakat mini ISS‘te bulunan bazı ayrıntılar, gerçek ISS‘te güncel olarak bulunmayabiliyor. Örneğin sette bulunan, 2000’li yıllara kadar kullanılan ve ISS‘e kenetlenebilen uzay mekiğinin programı 2011’den itibaren askıya alınmış vaziyette.  Yani bu mini ISS seti sizi zamanda yolculuğa çıkartacak da diyebiliriz.

Ayrıca LEGO son zamanlarda, uzay içerikli setlerinin sayısını arttırdı. İnsanlığın aya ilk ayak basışına görev alan efsanevi Saturn V roketi ve Apollo mekiğinden, Space X‘e ait roketler ve kapsüllere kadar bir çok aracı barındıran geniş bir koleksiyona sahip.

ISS LEGO seti 864 parçadan oluşuyor ve 1 Şubat‘ta satışa çıkacak. Yaklaşık 70 $‘lık bir fiyat etiketine sahip set, 90’lı yılların başında 87 milyar $’dan fazla yatırım yapılan ISS‘in kendisine kıyasla daha ulaşılabilir duruyor.

 

Devamını oku

Geek

Lego Stranger Things maketi ortaya çıktı!

Yazan:

Lego Stranger Things

Dünyaca ünlü oyuncak üreticisi Lego hayranları için video stream servisi Netflix‘in en popüler dizilerinden Stranger Things‘in maketini üretti.

İlginizi çekebilir: World of Warcraft Classic’in çıkış tarihi açıklandı!

Lego Stranger Things maketi özellikleri

Maket dizideki karakterlerin esrarengiz olayların yaşadığı Upside Down‘dan ilham alınarak üretilmiş. Gerçek anlamıyla ters çevrilebilen bir yapıda olan maketin alt kısmında bildiğimiz dünyanın ters yüz edilmiş karanlık ve şeytani versiyonu olarak tasvir edilen Upside Down yer alıyor. Üst tarafta ise dizinin ana karakterlerinden Will Byers‘ın evi bulunuyor.

Lego Stranger Things

$200‘lık fiyatıyla dikkat çeken oyuncak 2,287 parçadan oluşuyor. Makette mekan 1:1 oranında ölçeklenmese de şirketin daha önce piyasaya sürdüğü The Simpsons Evi ve Hogwarts Kalesi maketlerinde olduğu gibi dizideki bazı kilit olayların geçtiği odalara yer verilmiş. Oyuncak 1 Haziran‘da satışa sunulacak.

 

 

Devamını oku

Geek

Seracılıkta ürün fire oranı teknoloji ile azaltılacak

Yazan:

Seracılıkta

Günümüzde tarım alanlarının azalması ve küresel ısınma nedeniyle meyve-sebze yetiştiriciliği gitgide zorlaşıyor. Buna alternatif olarak sera yetiştiriciliği gösteriliyor. Ancak ısı ve nem gibi ortam şartlarından dolayı ürünlerde ciddi fireler verilebiliyor. Teknolojinin sunduğu olanaklar, sera yetiştiriciliğinde önemli iyileştirmeleri de beraberinde getiriyor. Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı’nda fonlamaya açılan akıllı sera projesi Ignite Greenhouse sayesinde ortamla ilgili uzaktan bilgi alınabiliyor ve anında müdahale edilerek ürünlerin zarar görmesi engelleniyor.

Ignite Greenhouse, sera yetiştiriciliğinde geleneksel yöntemlere göre harcanan zaman ve işgücü gereksinimi büyük ölçüde azaltılıyor. Sistem ile bilgileri uzaktan kontrol edilebiliyor, otomatik talimat verilebiliyor. Böylece seranın ortam koşulları bilgisine istenilen zaman her yerden erişme imkanı sağlanıyor. Böylece zayi ürün oranı da azaltılmış oluyor.  Proje, seraların yanı sıra ev tipi versiyonu ile evde saksıda sera oluşturma imkanı da sunuyor.

Sensörler aracılığıyla uyarı gidiyor

Ignite Greenhouse seralara yerleştirilen sensörler aracılığıyla bilgi akışı sağlıyor. Seranın koşulları böylece mobil cihaz ya da web’den takip ediliyor. Sistem, toprak nem seviyesi düştüğünde ya da sulama ihtiyacı olduğunda uzaktan komutlarla gereken işlemi yerine getiriyor.  Geliştirilme aşamasında olan ürünün bir sonraki aşamasında, seradaki bilgileri yorumlayarak veriler doğrultusunda hareket edecek akıllı bir sisteme dönüştürülmesi hedefleniyor. Ürün gerekli desteği bulduğu takdirde satışa sunulma imkanına kavuşacak.

Devamını oku