Sosyal medya

Haber

Telegram, Mesaj Tepkileri Dahil Olmak Üzere Çeşitli Özelliklerle Güncellendi! İşte Ayrıntılar

Telegram, mesaj tepkileri, çeviri, spoiler, ek etkileşimli emoji seçenekleri, kullanıcılar ve kanallar için temalı QR kodları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok yeni özelliklerle yeni güncellemesini duyurdu.


İlginizi Çekebilir; LG, İyi Görüntü Kalitesi Sunan “OLED EX” Ekran Teknolojisini Tanıttı


Mesaj tepki özelliğinin eklenmesiyle, kullanıcılar artık bir mesaj balonuna iki kez dokunabilir. Kullanıcılar hızlı tepki için emojiyi uygulamada Ayarlar > Çıkartmalar ve Emoji > Hızlı Tepki bölümünden değiştirebilecekler.

iMessage’daki seçeneğine benzer şekilde, Telegram artık metni gizlemek için spoiler biçimlendirmesi de kullanıma sundu. Spoiler biçimlendirmesiyle gönderilen mesajlar sohbette bulanık görünecek ve gizli metni ortaya çıkarmak için mesaja dokunmak yeterli olacaktır.

Ayrıca Telegram artık herhangi bir mesajı doğrudan uygulamada başka bir dile çevirme yeteneği de kullanıma sundu. Çeviri, uygulamada Ayarlar > Dil altında etkinleştirilebilir ve ardından kendi dilinize çevirmek için bir mesaja dokunup basılı tutabilirsiniz. Ayrıca, bu mesajlar için tercüme düğmesini gizlemek için akıcı bir şekilde konuştuğunuz dilleri hariç tutabilecek. Bu özelliği kullanmak için iPhone ve iPad‘de iOS 15 ve iPadOS 15 sürümü olması gerekiyor.

Diğer özelliklere gelecek olursak, genel kullanıcı adı olan tüm kullanıcılar, gruplar, kanallar ve botlar için temalı QR kodları oluşturma yeteneğide kullanıma sunuldu. Ateş emojisi ve ağlayan yüz gibi, gönderildiğinde hareket eden ek etkileşimli emoji hareketlerini de ekledi.

Telegram’ın yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bize yorumlarda bildirin.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval