Sosyal medya

Haber

LG, İyi Görüntü Kalitesi Sunan “OLED EX” Ekran Teknolojisini Tanıttı

LG, CES 2022 öncesi OLED.EX adlı yeni bir OLED TV görüntüleme teknolojisini tanıttı.Evolution” ve “eXperience” kelimelerinin kısaltması olan teknolojinin, geleneksel OLED ekranlara kıyasla parlaklığı %30‘a kadar artırarak genel resim kalitesini artırması amaçlanıyor.


İlginizi Çekebilir; HDMI 2.1a Teknolojisi CES 2022’de Tanıtılacak!


Yeni LG OLED.EX Teknolojisi Neler Sunacak?

Yeni OLED.EX teknolojisi, daha derin siyahlar ve doğru renkler sağlayan bir OLED ekranın temel kendiliğinden yayılan özelliğini kullanır. LG, yüksek verimli organik ışık yayan diyotlar üretmek için teknolojiye döteryum bileşikleri uygular. Bu, daha güçlü ışık emisyonlarına yardımcı olabilir ve bu da resim kalitesini, parlaklığı ve renk doğruluğunu herhangi bir bozulma olmadan iyileştirecektir.

Bu, teknolojinin verimliliğini artırmak için LG‘nin makine öğrenimine dayalı kişiselleştirilmiş algoritması ile birleştirilmiştir. Algoritma, organik ışık yayan diyotların (33 milyona kadar) kullanım miktarını tahmin edebilir ve kullanıcıların modellerine dayanarak ekranın güç çıkışını daha verimli hale getirmek için kontrol edebilir.

Ayrıca, yeni teknoloji ekranın çerçeve boyutunu 6 mm‘den 4 mm‘ye (65 inç OLED ekranlar için) düşürecek ve böylece daha da sürükleyici bir izleme deneyimi sunacak. OLED.EX teknolojisinin 2022‘nin ikinci çeyreğinden itibaren OLED TV‘lere entegre edilmesi bekleniyor.

LG ayrıca 5 Ocak’ta başlayacak olan CES 2022 etkinliğinde yeni Şeffaf OLED çözümlerini sergileyeceğini de duyurdu. Daha fazla görüntüleme teknolojisi ve TV de bekleniyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval