Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

TCL 10 Pro ve 10L, iki yıl boyunca güncelleme alacak!

TCL 10 Pro

Nisan ayında TCL 10 Pro ve 10L modelleri resmi olarak tanıtıldı. Bu ayın başlarında ise bu iki telefon resmi mağazalarda satışa çıktı. Bu telefonların çıkış amacı öncelikle Çin dışında tanınırlığı arttırmaktı. TCL senelerdir BlackBerry ve Alcatel gibi pek çok markayı çatısı altında barındırıyor. Buna rağmen bunu bilen çok fazla kişi olmadığı için batıda kendi bir marka olarak ortaya çıkmayı tercih etti.


İlginizi çekebilir: Xiaomi, yeni bir telefon patenti aldı!


TCL 10 Pro ve 10L kaç sene boyunca Android güncellemesi alacak?

TCL 10 Pro ve 10L amiral gemisi seviyesinde telefonlar değiller. TCL, tıpkı Nokia‘nın çıkardığı orta segment telefonlarla canlanma taktiğini uygulamaya geçirecek gibi görünüyor. Günümüzde orta segment telefonlar için güncelleme sıklığı oldukça önemli bir yer tutuyor. Bunu göz önüne aldığımızda firmanın gelecek büyük Android güncellemesini ve iki ayda bir sunulan güvenlik güncellemesini vereceğini söyleyebiliriz. TCL, Android 11 için net bir tarih vermese de telefonların bu güncellemeyi alacağını belirtti.

TCL 10 Pro

TCL, iki cihaz hakkındaki bu güncellemelerien azından alacak” şeklinde belirtti. Yani olası bir Android 12 güncellemesini bile bekleyebiliriz. Ancak muhtemelen gelecek bile olsa oldukça uzun vakit alacaktır. Ayrıca TCL‘yi gelecekteki güncelleme planları ve olası durumlar hakkında duyuruda bulunduğu için tebrik etmek gerek. TCL 10L modelinin kutu açılışını Youtube kanalımızda bulabilirsiniz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Barış Kalmaoğlu

Teknolojiyle iç içe olmayı ve araştırmayı seven biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval