Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Tatilde şarjınız hiç bitmesin

Sony_cp-v3

Mobil hayatın en büyük sorunu olan pil süresi konusunu Sony markalı bu portatif şarj cihazlarıyla çözebilirsiniz.

Akıllı telefon ve tablet teknolojisinin son 5 yılda kat ettiği yol ortada. Gelişen teknoloji sayesinde mobil cihazlar, yüksek çözünürlüklü keskin ekranları ve güçlü işlemcileriyle bir bilgisayar kadar yetenekli hale geldiler. Ancak yine de mobil cihazların şarj süreleri hâlâ istenen noktaya ulaşmış değil. Yüksek mAh değerinde bataryası olan akıllı telefonlar bile yoğun kullanımlarda şarjı emerek kısa zamanda bataryayı tüketebiliyor. Bu nedenle de olur olmadık yerde şarjı biten telefonlarımız yüzünden zor durumda kalıyor, elimizde şarj aletiyle kendimizi priz ararken bulabiliyoruz.

Tam da bu noktada devreye giren ve bu soruna nokta atışı çözüm olan mobil şarj aletleri akıllı telefon, tablet veya USB’den şarj olan tüm cihazlarımızı her yerde şarj edebilmemize imkân tanıyor. Yaz aylarının da gelmesiyle beraber mobil şarj aletlerine hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyuyoruz. Ancak mobil şarj aleti satın alırken de dikkat etmemiz gerekenler önemli konular var. Bunlardan ilki ve en önemlisi aldığımız ürünün güvenilir bir üreticiden geliyor olması.

Mobil şarj aletleri çok ihtiyaç duyulan ve rağbet gören bir ürün grubu olduğundan, Çin kaynaklı ve sözde “yüksek mAh” değerlerine sahip ucuz ürünler çokça karşımıza çıkıyor. Ancak bu ürünler hem vadettiği performansı gösteremiyor, hem de fazla ısınarak güvenliğinizi tehdit ediyor. İsmini duyduğunuz an gözünüz kapalı güvenebileceğiniz firmalardan biri olan Sony, her ihtiyaca cevap veren mobil şarj aletleriyle de rakipleri arasından sıyrılarak öne çıkıyor.

Sony CP-V3A

Sony’nin modaya ayak uyduran mobil şarj aleti CP-V3A, rakiplerine oranla pek görmeye alışık olmadığımız canlı renk seçenekleriyle beraber geliyor. Böylece her an yanınızda taşıyacağınız mobil şarj aletini seçerken, çok daha fazla renk alternatifine sahip oluyorsunuz. Bu ürünlerin en önemli noktalarından biri olan taşınabilirlik, CP-V3A modelinde üzerinde durulan konulardan biri. Kompakt bir tasarıma sahip cihaz, sadece 86 gram ağırlığı ile cebte bile rahatça taşınabilen türden. 3000mAh’lik Li-ion Polymer bir bataryaya sahip olan ürün böylece iPhone, Android akıllı telefon veya tabletler gibi birçok mobil cihazı kolayca şarj edebiliyor. 3000mAh kapasiteli bu bataryayla iPhone 5’i bir kereden fazla tam olarak şarj edebiliyorsunuz. Sony CP-V3A’yı özel kılan şeyse ürünü 1000 kez kullandıktan sonra bile batarya kapasitesinin en az % 90’ının kullanılanildiği Sony Jel Teknolojisi. Bütçe dostu fiyatlarla satılan Sony CP-V3A’nın bu kadar uzun ömürlü oluşu kullanıcı dostu bir çözüm olduğunu da gösteriyor. Ayrıca 1,5A’lik yüksek çıkışı, telefonun şarj süresini prizden yapılan şarjlara göre yarı yarıya azaltıyor.

CP-F5L_Red_XperiaZ1

Sony CP-F5

5000mAh’lik bataryasıyla (tablet kullanıcıları gibi) biraz daha yüksek kapasiteye ihtiyaç duyanlara hitap eden Sony CP-F5, ilk bakışta alüminyum gövdesiyle dikkat çekiyor. Plastiğe oranla çok daha kaliteli bir izlenim veren bu yapı ürünün kalitesini yansıtıyor.

Yüksek kapasiteli bir ürün olmasına karşın taşınabilirliğinden çok bir şey kaybetmeyen Sony CP-F5, 156 gram ağırlığı ve 9.4 mm’lik incecik yapısıyla yanınızda taşırken size zorluk yaşatmıyor. Sony CP-V3A modelinde olduğu gibi yine Sony Jel Teknolojisiyle donatılmış cihaz, 1.5A çıkışıyla hızlı şarj imkânı veriyor. Üzerindeki LED ışıklandırmalar sayesinde mobil şarj aletinin ne kadar şarjı kaldığını öğrenebiliyoruz. Ayrıca CP-F5’in “Pass Through Charging” desteğine sahip olduğunu da belirtelim. Bu destek sayesinde akıllı telefonunuzu ve mobil şarj cihazınızı aynı anda şarj edebiliyorsunuz.

Neden Sony?

Sony ürünlerinin kalitesini pek konuşmaya gerek olmadığını düşünüyoruz. Ancak konu mobil şarj aletleri olunca Sony’nin yeni ürünlerindeki taşıma kolaylığı, şık tasarımı, Sony Hibrit Jel Teknolojisi sayesinde uzun ömürlülük ve vadettiği performansı hakkıyla veriyor oluşu tercih sebebi oluyor. Bu yazımızda renkli tasarımlarıyla modaya ayak uydurmaktan da geri kalmayan 3000mAh’lik Sony CP-V3A ve alüminyum kasasıyla dikkat çeken 5000mAh’lik Sony CPF5 modellerine yakından bakıyoruz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Yıldıray Gökkaya

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval