Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Tamir edilmesi en zor akıllı telefon

ifixitAkıllı telefonlarımızı, eski telefonlarımızdan çok daha dikkatli kullanıyoruz. Buna rağmen sürekli kurcaladığımız için elimizden düşebiliyor. Bu durumda tamir servisleri devreye giriyor. Peki tamiri en zor akıllı telefon hangisi? İşte cevabı…

HTC’nin yeni One model akıllı telefonu, iFixit ofisinde mercek altına alındı. iFixit, pek çok mobil cihazın içini açarak tamir edilebilirliğini derecelendiren bir internet sitesi. Bugüne kadar yaptıkları pek çok testte, telefonları 1 ila 10 arasında bir puanla derecelendirdiler. HTC’nin One modeli ise testlerde biraz sıkıntı yaşamış gibi görünüyor.

Kasası üzerinde çok ince işçilik yatan HTC One, firmanın en şık telefonlarından biri olarak gözümüze çarpıyor. Bu şıklığı sağlamlıkla birleştiren firma, alüminyum kasayı son derece sağlam bir şekilde birleştirmiş. Birleştirmede bir sorun yok fakat cihaz içerisinde gerçekleşecek en ufak problemde, böyle bir kasayı açmak son derece zor bir hal alıyor. Kapağa zarar vermeden telefonun içini açmanın neredeyse imkansız olduğunu söyleyen iFixit, telefonun kenarlarındaki plastiği büyük oranda parçalamış. Bataryanın anakartın altına yerleştirilmiş olması, bataryanın değiştirilmesine ihtiyaç duyulduğunda da ciddi sıkıntılar çekilmesine sebep oluyor.

HTC One’ın tamir edilebilirliğinin son derece kötü durumda olması, elbette ki telefonun kötü olduğu anlamına gelmiyor. One, hali hazırda piyasadaki en iyi modellerden biri.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval