Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Sony Xperia Z Türkiye’de satışa çıktı

sonyxperia“Su geçirmeyen süper telefon” olarak lanse edilen Xperia Z, Türkiye’de uygun fiyat ile satışa sunuldu.

Sony’nin 2013 için hazırlamış olduğu üst uç seviye akıllı telefonu, ince yapısıyla ve geniş ekranıyla dikkat çekiyor. Ekranı 5 inç olan telefon, kasasının özel yapısı sayesinde su geçirmiyor. IP57 sertifikasına sahip olan cihaz, 1 metreye kadar derinlikte, yarım saat kadar kalabiliyor. Tabii sadece suya değil, Xperia Z aynı zamanda toza karşı da dayanıklı.

Ürünün 5 inçlik ekranı, 1080p çözünürlük sunuyor. Bu da 40 inç ve üzeri televizyonlardaki televizyonlarla aynı sayıda piksele sahip olması anlamına geliyor. Bu kadar fazla pikselin bulunuyor olması, cihazın ekranının ciddi anlamda net bir görüntü sağlamasına imkan tanıyor. Ekrana ne kadar yakından bakarsanız bakın, herhangi bir nokta görmeniz mümkün değil. Bu kadar yüksek çözünürlükte akıcı bir performans elde etmek için Sony, Xperia Z içerisinde Snapdragon S4 Pro işlemcisini tercih etmiş. 4 çekirdekli olan bu işlemci, 1.5 GHz hızında çalışıyor. 2 GB RAM’i, arka planda çok daha fazla uygulamanın açık kalmasını mümkün kılıyor.

Xperia Z’nin bir diğer dikkat çeken yanı ise kamerası. 13 megapiksellik fotoğraflar elde edebilen bu kamera, HDR desteği ile ters ışıkta dahi net fotoğraflar yakalayabiliyor. Fakat en önemli özelliği, HDR desteğini videolarda da kullanabiliyor olmamız. Böylece ışık farklarından doğan görüntü kayıplarını, videolarda minimum düzeyde yaşıyoruz.

Sony Xperia Z, Android 4.1 işletim sistemini kullanıyor. Sony’nin tüm Xperia’larda kullandığı kendine has arayüzü, Z’de de yerini almış durumda. Tabii pek çok geliştirme ve yeniliği beraberinde getirerek. Bir hayli akıcı çalışan arayüz, Android’in karmaşıklığından çekinen kullanıcılar için bire bir. Zira Sony, Timescape adını verdiği arayüz tasarımında basitliği ön planda tutuyor.

Cihazın Türkiye satış fiyatı, 1849 TL olarak belirlenmiş.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ruşen Göbel

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval