Sosyal medya

Haber

Sony, Xbox Game Pass’e Rakip Bir Platform Üzerinde Çalışıyor

Sony, kendi aboneliğini başlatarak Microsoft‘un popüler Xbox Game Pass abonelik hizmetine rakip olmayı planlıyor. Konuya yakın kaynaklar, Sony‘nin rakibi olan bir Xbox Game Pass‘in çalışmalarda olduğunu ve ilkbaharda piyasaya sürülebileceğini öne sürdü.


İlginizi çekebilir; Microsoft, Windows 11’in Varsayılan Tarayıcı Sorunu Hakkında Kullanıcıların Sözünü Dinledi


Sony’nin XBox Game Pass Rakibi Çok Yakında

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapor, Sony oyun abonelik hizmetinin kod adı Spartacus olduğunu ve kullanıcılar için bir dizi modern ve klasik oyun başlığı içereceğini ortaya koyuyor. Bu hizmete aylık bir ücret ödeyerek bunlara erişebileceklerini belirtti. Hizmetin Sony‘nin mevcut PlayStation Plus ve PlayStation Now aboneliklerini birleştirmesi bekleniyor.

PlayStation Plus hizmeti, çevrimiçi çok oyunculu oyunlar ve ücretsiz aylık oyunlar sunarken, Now hizmeti, kullanıcıların oynaması ve indirmesi için eski PS5 oyunlarından oluşur. Birleştirildiğinde, Sony’nin PlayStation Now markasını bitirme olasılığı var. Ayrıca PlayStation Plus sistemi kalmaya devam edecek.

Ayrıntılar tam olarak mevcut olmasa da hizmetin üç katman alması bekleniyor. İlk katman mevcut PlayStation Plus avantajlarını sunacak, ikinci katman ise PlayStation 4 oyunlarıyla gelecek ve sonunda PS5 oyunları da eklenecek. Üçüncü katman üst düzey olacak ve genişletilmiş demolar, çevrimiçi oyunlar ve PlayStation 1, 2, 3 ve PSP‘de bulunan oyun başlıkları gibi ek avantajlar içerecek.

Sony, oyun abonelik hizmetini başlatırsa, oyun konsollarının zaten olduğu göz önüne alındığında, Xbox Game Pass‘ten daha popüler hale gelmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, Xbox Game Pass‘in yaptığı gibi, piyasaya sürüldüğü sırada kullanıcılara özel oyunlarını sunmayı planlayıp planlamadığını bilinmiyor.  Sony‘nin yine Microsoft’un Xbox Game Pass Ultimate ile rekabet edebilmek için bulut oyunlarına odaklanması bekleniyor.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sony, Xbox Game Pass’e rakip olabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval