Sosyal medya

Basın Bülteni

Sony Signature Serisi İle Olağanüstü Ses Kalitesi

Sony’nin ses ürünleri mühendisliğindeki mükemmelliğini gözler önüne seren Signature Serisi, en üst düzey ses deneyimi sunmak için özel olarak üretildi.

Bu seri, arkanıza yaslanıp rahatlamak ve en sevdiğiniz şarkıların tadını çıkarmak için mükemmel bir yelpaze. Signature Serisi içinde birbirini tamamlamak üzere tasarlanan kulaklık, Walkman® ve amplifikatör, en üst düzey ses kalitesini kulaklarınıza taşıyor.

Bu yıl 70. yıldönümünü kutlayan Sony, dünyaca ünlü Walkman® gibi, ses ürünlerindeki prestijli mirasına odaklandı. Tasarım ve mühendislik ekipleri, en son teknolojiyi kullanarak ses kalitesinde Sony’nin imzası olan en yüksek kaliteli, saf sesi ulaştırmak için bu seriyi yarattı. Yüksek Çözünürlüklü Ses imkanının, üstün analog ve dijital teknolojilerin yenilikçi bileşimi sayesinde, Signature Serisi ile evdeki her koltuk en iyi koltuk.

Bu ses ürünleri serisi, orkestraların görkemli tınılarından canlı bir konserin coşkun tutkusuna kadar sanatçıların şarkılara kattığı duyguları ve ruhu sadık bir şekilde aktarıyor. Serideki ürünler, sesin önünde yepyeni bir dünya açarak kulaklık deneyimini dinlemekten “hissetmeye” taşıyor.

reklam
Huawei P40 reklamı

Tüm Signature Serisi ürünlerinde, yeni φ4.4mm dengeli bağlantı standardı baz alınıyor. Sony, benimsediği sıra dışı tasarım yaklaşımı doğrultusunda, mümkün olan en iyi yeniden ses üretimi için en üst düzey malzeme ve yapılara yönelik arayışını sürdürüyor. Her detayda görülen organik biçimler, üstün ses kalitesi yaratmak için fizik yasalarını baz alan bir tasarımı yansıtırken tüm malzemeler akustik tasarım ilkelerine uygun bir biçimde seçildi.

Atmosfer ve müzikal detay

MDR-Z1R Yüksek Çözünürlüklü Ses özellikli stereo kulaklık, Yüksek Çözünürlüklü Seste 120kHz’ye kadar çalma özelliği ile doğal ve açık sesli çekim stüdyosunun kalitesini sunan geniş bir frekans aralığına sahip. 70 mm HD sürücü ünitesi, kontrollü hava akışı ve yatay düzlem dalgalarına sahip doğal sesler yaratmak için ses alanını genişletiyor.

Sadece en iyi malzemeler kullanılarak özel olarak üretilen kulaklık, en üst düzey ses deneyimi için Japonya’daki ses uzmanları tarafından elle işlendi. Yeni Fibonacci biçimli ızgara ise ilhamını doğadaki Fibonacci dizisinden[1] alıyor. Dengelenen açıklığı sesteki parazitleri en alt düzeye indirirken Yüksek Çözünürlüklü Ses kaynaklarının aslına uygun şekilde yeniden üretilmesini sağlıyor. Gereksiz rezonansı ortadan kaldıran Rezonassız Gövde sayesinde, sesin sahip olduğu gerçek atmosfer ve ince detaylar, kulaklığı müzik keyfi için mükemmel kılıyor.

Hakiki deri ergonomik kulak yastıkları ve hafif beta titanyum kafa bandından paslanmaz çelik tel örgü gövde koruyucuya kadar, bu zarif ürünün her parçası üst sınıf lüks özellikleri gözler önüne seriyor.

Sofistike ve ikonik

İkonik Walkman® ise, NW-WM1Z ve NW-WM1A, Walkman® Yüksek Çözünürlüklü Ses çalardan oluşan amiral gemisi WM1 serisi ile en üst düzeyde ses kalitesi için yenilendi. DSD Native formatı (11.2MHz)[2] da dahil olmak üzere, Yüksek Çözünürlüklü Sesten düşük kaliteli mp3’e kadar her müzik dosyasını çalabilenbu dijital müzik çalarlar muhteşem bir dinleme deneyimi sunuyor. Ayrıca, yeni DSEE HX™ sayesinde, Standart, Kadın Vokal, Erkek Vokal, Vurmalı Çalgılar veya Yaylı Çalgılar olmak üzere, dinlediğiniz müzik türüne göre aralarından seçim yapabileceğiniz beş mod seçmek mümkün. Bu teknoloji, düşük bit hızlı dosyaların hassas bir şekilde Yüksek Çözünürlüklü Ses’e dönüştürebilmesi anlamına geliyor. Yeni Walkman® modelleri, müziği saflık, hassasiyet ve doğal akustik dengesi ile sunabiliyorlar.

Yüksek ses kalitesi elde etmek için tasarım büyük önem taşır: WM1Z’nin altın kaplamalı oksijensiz bakır ana gövdesi, detaya gösterilen büyük özenle temin edilen her bir parça ile Sony’nin mühendislikte ulaştığı mükemmeliyeti gözler önüne seriyor.

Bu müzik çalar, kullanımı kolay menüsü ile şarkılarınızı en iyi şekilde dinlemenizi sağlayacak çeşitli modlara sahip. Optimize edilmiş ses hattı ve saat kontrolü, şarkılarınızı huzur içinde dinlemenizi sağlayan diğer önemli özelliklerden sadece birkaçı. Dahası, WM1Z’de amplifikatörden kulaklık fişine kadar, canlı ve saf ses kalitesinin elde edilmesine yardımcı olan Kimber Kable® ile tasarlanmış, dört telle örülmüş bir kablo uzanıyor.

Bu ikonik ürün, aynı zamanda Bluetooth® ve LDAC™ gibi büyük ihtiyaç duyulan kablosuz özelliklere de sahip olduğundan, kablonuzun dolanmasından endişe etmeksizin, ses dosyalarınızı birden fazla kaynaktan çalabilmenizi sağlıyor.

Herhangi bir kulaklığa mevcut NW-ZX2’nin yaklaşık dört katı çıkış gücü[3] sağlamak üzere, amplifikatör bölmesinin güç kaynağına, yeni geliştirilen FT CAP (Yüksek polimer kapasitatör) yerleştirildi. Vokal ve enstrümanların geniş şeffaflığı da derin, güçlü bas notalar elde etmek üzere geliştirildi.

Ana gövde üzerinde şık ve alüminyum yüzey tercih edenler için ise, net ve güçlü bas notalar için düşük şasi direnci sunan NW-WM1A sunuluyor. Güçlü ses kalitesi için, amplifikatörden kulaklık fişine kadar kablolama malzemesi olarak özel oksijensiz bakır tel kullanılıyor.

Yüksek kaliteli amplifikasyon

TA-ZH1ES Yüksek Çözünürlüklü Ses kulaklık amplifikatörü kulaklığınızdan daha yüksek ses kalitesi elde etmenize imkan veriyor. Kulaklık amplifikatörü ile dinlemede yeni bir standart sunan bu ürün, evde gerçek bir müzikal bir dinleme deneyimi için Yüksek Çözünürlüklü Ses’in üstünlüğünü (Maks. DSD 22.4MHz/PCM 768kHz/32bit) sunuyor.

D.A. Hibrit Amplifikatör Devresi, Sony’nin tam dijital amplifikatörü S-Master HXTM ile analog amplifikatörün bileşimini sunarak, analog amplifikatörün desteği ile S-Master HXTM’in son derece detaylı ve düşük bozulmalı sesini koruyor.

Yeni geliştirilen Çerçeve/Kiriş/Duvar (FBW) ana gövde, ES serisinde ortaya çıkan tanıdık FB ana gövdesi ile Duvar yapısını bir araya getiriyor. Haddeden çekilmiş alüminyumun tıraşlanması ile yaratılan Duvar, gereksiz titreşimleri bastırabilen sert bir gövde ortaya çıkarıyor. Ayrıca, Akustik Ayarlı Panel de titreşimi ve rezonansı kontrol ederken ideal sesin elde edilmesini sağlıyor.

Orijinal ses hissini korumak için ZH1ES, yeni DSEE HX™ ve PCM kaynağını DSD 11.2MHz’e dönüştüren DSD Remastering Engine ile donatıldı.

ZH1ES’te uyumluluk kilit öneme sahip. Her ne kadar bu ürün en iyi sonucu yeni Z1R kulaklık ve WM1Z/WM1A ile elde etse de, ZH1ES diğer modeller ile de uyumlu. Çeşitli girdiler ve geniş dengeli çıktı yelpazesinin yanı sıra dengelenmemiş bağlantılar ile birlikte, muhteşem yüksek kaliteli müziğin tadını taviz vermeden çıkarmanız garanti altında.

Signature Serisi kulaklık ve Walkman® modelleri Ekim 2016’dan itibaren piyasaya sürülecek.

1472802569_NW_WM1A_MDR_Z1R_TA_ZH1ES_Lifestyle01_Mid

Amatör Fotoğrafçı, Elektronik Spor Tutkunu, Outdoor Meraklısı, Sinema Takipçisi, Teknoloji Bağımlısı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın Bülteni

MediaMarkt, mağazalarını 1 Haziran’da açıyor!

MediaMarkt

MediaMarkt, mağazalarını 1 Haziran tarihi itibarıyla “güvenli alışveriş ilkelerine” bağlı kalarak açacağını duyurdu. Normalleşme süreci içerisinde 1 Haziran’dan itibaren birçok teknoloji mağazasının tekrardan hizmete girmeye başladığını göreceğiz.


İlginizi çekebilir: Realme Watch, 9 gün pil süresi ile duyuruldu!


Türkiye’nin metrekare bakımından en büyük perakendecisi olarak bilinen firma, yaptığı açıklamada, Türkiye genelindeki mağazalarını 1 Haziran’da hizmete sokacağını açıkladı. Bununla birlikte firma, mağaza içerisinde alışverişinizi daha güvenli hale getirmek ve sağlığınızı korumak için “Güvenli Alışveriş İlkelerini” de açıkladı.

reklam
Huawei P40 reklamı

MediaMarkt Güvenli Alışveriş İlkeleri nelerdir?

 • Mağazalarda bulunan müşteri sayısı satış alanının 1/10’u olacak şekilde sınırlandırılmıştır.
 • Mağaza girişlerinde dezenfektanlı paspas ve el dezenfektanları, reyonlarda ise el dezenfektanı bulunuyor.
 • Mağazalarımız her iki saatte bir dezenfektan ile temizlenir.
 • Alışveriş arabaları ve alışveriş sepetleri günde üç defa olmak üzere dezenfekte edilir.
 • Mağazaların girişinden çıkışına kadar olan tüm alanlarda sosyal mesafe uyarıları konumlandırılmıştır.
 • Mağazalarda yer alan demo ürünleri, satış temsilcileri ürünleri müşteriler için dezenfekte eder. Müşteri arzu ederse demoya yardımcı olur.
 • Müşterilerin satın almaya karar verdiği ürünler, satışı gerçekleştiren çalışanlar tarafından kasaya teslim edilir.
 • Gamezone vb. bazı deneyim alanları, hijyen koşulları gereği geçici olarak kapatılmıştır.
 • Çalışanlarımızın ateşi, günde üç defa ölçülür.
 • Çalışanlarımız; maske, eldiven ve siperlik ile çalışır. Bu ürünlerin düzenli olarak değişimi sağlanır.
 • Çalışanlarımıza mesai süresi içerisinde kısa ve sık molalar kullandırarak temizlik önlemlerini almaları sağlanır.
 • Çalışanlarımızın kıyafetleri için kullanabilecekleri dezenfektan sağlanır.
 • Giyinme odası, sosyal ve ortak alanların kullanımında sosyal mesafe dikkate alınır.

Not: Mağaza çalışma saatleri genel olarak 12.00-20.00 arası ancak bazı mağazaların çalışma saatleri farklılık gösterebiliyor, gitmeden önce mediamarkt.com.tr’den mağazaların çalışma saatlerini kontrol etmenizi öneriyoruz

Aynı zamanda YouTube üzerinde bir video da yayınlayan şirket, tüm ilkelerini video eşliğinde de bizlere aktarmaya çalıştı. Videonun girişinde, müşterilerin firmaya gösterdiği ilgi de aktarıldı.  Normalleşme sürecinde hayatımızın çok değişeceği ortada. Umarız ki bu önlemleri, diğer satış mağazaları üzerinde de görme şansı elde edebiliriz. Sektör içerisinde bulunan tüm teknoloji şirketlerinden buna benzer önlem açıklamalarını bekliyoruz. Diğer firmalar da muhtemelen yakında, ilkelerini müşterilerine duyuracaktır.

Belirtilen önlemler, virüsle mücadele kapsamında önem taşıyor. Her türlü sağlık önlemini hem müşterileri hem de kullanıcılarını düşünerek aldığı için MediaMarkt mağazalarına teşekkürlerimizi iletelim.

Devamını oku

Basın Bülteni

PS5 Unreal Engine 5 demosu, AMD teknolojileri ile güçlendirildi!

PS5

PS5 için geçtiğimiz günlerde yeni Unreal oyun motorunun oyun içi oynanış videosu yayınlandı. Videoda görselliğin oluşmasında AMD teknolojilerinin büyük bir önemi olduğu belirtildi.


İlginizi çekebilir: Google Pixel 4a, iPhone SE’den daha ucuza satılacak!


YouTube üzerinde de global trendler listesine giren Epic Games’in Unreal Engine 5 demo videosu, özellikle oyun dünyasında önemli bir yer taşıyor. Oyun motorunun demosu, yeni nesil AMD RDNA 2 grafik mimarisi ve “Zen 2” işlemci çekirdekleri ile güçlendirildi. Önümüzdeki dönemde tanıtılacak PlayStation 5 üzerinde, gerçek zamanlı olarak çalışıyor.

reklam
Huawei P40 reklamı

“Lumen in the Land of Nanite” ismindeki demo ile Epic Games, fotogerçekçilik sunan Unreal Engine 5’te yer alan iki önemli teknolojiyi de tanıttı. Bu iki yeni teknolojiyle birlikte yeni nesil grafiklerden nelerin mümkün olduğunu hep birlikte izledik.

Görsellik yeni nesil konsollarla gerçekliğe yaklaşmaya devam edecek!

 • Nanite sanallaştırılmış mikropoligon geometrisi – sanatçılara gözün görebileceği kadar fazla geometrik detay yaratma özgürlüğü sunar, milyonlar ya da milyarlarca poligondan oluşan, film kalitesinde kaynak sanat çalışmalarının direkt olarak Unreal Engine’a yerleştirilmesini mümkün kılar.
 • Lumen – sahneye ve ışık değişimlerine anında tepki veren, tam olarak dinamik bir aydınlatma çözümü.

AMD RDNA 2, günümüz AMD Radeon grafik ürünlerinde yer alan ilk nesil RDNA mimarisini baz alıyor. AMD RDNA 2 ile güçlendirilen PlayStation 5 gibi yeni nesil konsollarla AMD, konsollar, PC’ler, bulut ve mobil cihazlarda birleşmiş bir oyun mimarisi oluşturmakta öncülük edecek. Bu sayede oyun geliştiricilerin, daha gerçekçilikte oyunları, tüm oyun platformları üzerinden geliştirebilmeleri için yaratıcılıklarını açığa çıkarmakta yardımcı olacak.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Realme, yüzde 40 büyüme kat etti!

realme

Realme, bugün göndermiş olduğu basın bülteninde büyüme istatistiklerine değindi. Paylaşılan verilere göre Türkiye pazarına yeni giriş yapan şirket toplamda %40 büyüme rakamına ulaştı.


İlginizi çekebilir: Gcam vs. orijinal kamera: Realme 6 Pro (VIDEO)


Akıllı telefon pazarının en genç markası realme, ürünlerini tasarlarken geliştirdiği inovatif marka DNA’sını Covid-19 salgını döneminde de iletişim faaliyetlerini sürdürürken kullandı. Marka, pandemi nedeni ile herkesin evlere kapandığı dönemde iletişim çalışmalarına tüm hızıyla devam etti. Türkiye’de elektronik sektörün %31 satış kaybı yaşadığı şu dönemde, realme %40 büyüme yakaladı.

reklam
Huawei P40 reklamı

Realme 6 serisinin lansmanı Nisan ayında gerçekleşmişti!

Şubat ayında global bir lansmanla dünyaya tanıtılan 6 serisinin Türkiye lansmanı Nisan ayında online bir tanıtımla yaptı. Ekibimiz tüm çalışmalarını büyük bir özveri ile birbirinden uzakta gerçekleştirdi. Kısa bir süre boyunca devam eden hazırlıklar süresince iletişim online olarak devam etti. 14 Nisan günü gerçekleşen lansmanın ardından marka çalışmalarına aynı şekilde devam ediyor.

“Türkiye pazarında rekabette geriye düşmemeyi hedefledik, fakat dahasını elde edebildik.”

realme Satış Direktörü Doğuş Dedeoğlu koronavirüs döneminde markanın durumunu açıkladı. Dedeoğlu;  “Türkiye pazarına çok yeni giren bir marka olarak bu süreci hedeflerimizden geriye düşmeden geçirmek ilk önceliğimizdi. Ancak bu dönemde daha net gördük ki firmamız, oluşan fan kitlesi ile beraber sevilen bir marka olma yolunda hızla ilerliyor. Sektörde satışların %31 oranında daralmaya gittiğini görüyoruz. Ancak realme bu dönemde %40 büyüyerek hepimize birçok şeyi kanıtladı. Ülkemizin de virüs ile mücadelesi günden güne daha iyi bir boyuta ulaşıyor. Bu günler bittiğinde her şey çok daha güzel olacak.” şeklinde konuştu.

realme Pazarlama Direktörü Merve Yeniev geçtiğimiz dönemi değerlendirdi. Yeniev; “Teknoloji markası olarak, fiziksel birlikteliğin mümkün olmadığı dönemde elimizdeki imkanları değerlendirerek iletişim çalışmalarımızın tamamını online olarak yürüttük. Online lansmana online hazırlanan ilk marka olduk ve başarılı bir lansman geçirdik. Bu dönemde teknolojinin aslında hayatlarımızla ne kadar bağlantılı olduğunu bir kez daha anladık. Aynı zamanda kendi gücümüzü de keşfettik. Bu günlerin en kısa zamanda sona ermesini diliyor ve realme fanları ile bir araya geleceğimiz günleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Devamını oku