Sosyal medya

Haber

Samsung’un Benzersiz Bir Katlanabilir Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Katlanabilir akıllı telefon pazarında kendisini öne çıkan bir oyuncu haline getirdikten sonra Samsung, daha yenilikçi katlanabilir telefon tasarımlarını sunmak istiyor. Şirket, yakın tarihli bir patent başvurusuna göre şimdi aynı anda hem yuvarlanabilen hem de katlanabilen bir akıllı telefon geliştirmek istiyor.


İlginizi Çekebilir; Microsoft, Windows 11’de Denetim Masasından Uzaklaşmak İçin Çabalıyor


Samsung ”Fold and Slide’ Akıllı Telefon Patenti Kendini Gösterdi

Yakın zamanda 91Mobiles tarafından tespit edilen “Katlama ve Kayma İşlemlerini Yapabilen Elektronik Cihaz” başlıklı patent, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) tarafından 16 Aralık’ta yayınlandı. Patent, cihazı ekranı genişletmek için sürgülü mekanizmaya sahip katlanabilir bir akıllı telefon olarak tanımlıyor. Yakın zamanda Çin’de sergilenen TCL “Fold and Slide” prototip akıllı telefonuna benzer nitelikte.

Telefonun, belirli eylemleri çağırdıktan sonra kayma yeteneklerini etkinleştirebileceği bildiriliyor. Cihazın nasıl çalışacağına dair  herhangi bir detay bulunmazken, patent görselleri Samsung fold and slide akıllı telefonun form faktörü hakkında fikir veriyor. Görsellere göre cihaz, katlama mekanizmasını desteklemek için bir menteşeye ve kayar mekanizma için bir motora sahip olacak.

Kompakt haliyle cihaz katlanmış modda olacak ve kullanıcılar daha büyük bir ekrana ihtiyaç duyarsa sürgülü mekanizma devreye girecek. Kullanım durumları bilinmemekle birlikte, daha iyi çoklu görev için yardımcı olabilir. Telefon kullanıma sunulduğunda insanların video izlemesine ve daha fazla şey yapmasına izin verebilir. Bu telefon Galaxy Z Fold 3‘e çok benzeyen bir kalemle gelirse, işler daha da ilginç hale gelebilir.

Yukarıdaki tüm bilgilerin yalnızca patent görsellerine dayandığını ve Samsung‘un henüz katlamalı ve kaydırmalı akıllı telefonuyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı açıklamadığını belirtmekte fayda var. Ek olarak, Samsung‘un bu ürünü piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığına dair bir haber yok.

Bu benzersiz telefon tasarımı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval