Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung’dan Pekin Kış Olimpiyatlarına Özel Üretilmiş Galaxy Z Flip 3 Geldi!

Android akıllı telefon üreticileri, popüler cihazlarının sınırlı üretim serilerini yapmayı seviyor. Bu durumun en iyi örneklerini OnePlus’ın çıkardığı OnePlus 8T Cyberpunk 2077 Edition ve OnePlus 7 McLaren Edition‘da görmüştük. OnePlus’ı takip eden Oppo ise Reno 5 Marvel Edition’ı çıkararak bu kervana katılmıştı.

Tokyo Olimpiyatlarına Özel Olarak Üretilen Galaxy S21

Samsung ise uzun bir süredir olimpiyatlara özel telefonlar üretmesiyle biliniyordu. Bu yıl da aynı geleneği devam ettirmek isteyen firma, Pekin’de düzenlenecek olan kış olimpiyatları için özel olarak üretilmiş bir Galaxy Z Flip 3 modelini satışa sundu.

Yeni Renk Seçeneği ve Cihaza Özel Tasarlanmış Arayüz İle Geliyor!

Sınırlı sayıda üretilmesi planlanan Galaxy Z Flip 3, özel bir renk ile satışa sunulacak. Yeni renk seçeneğinin adı ise “Kış Rüyası Beyazı” olarak karşımıza çıkıyor. Bu rengin buz beyazını andırdığını ve oldukça şık göründüğünü söylersek yanlış olmaz. Cihazın arkasındaki beş halkalı olimpiyat logosu ve “Beijing 2022” yazısı da cihazın olimpiyat temalı olduğunu vurgulamış. Bunun yanında altın renkli çerçevenin de cihazın tasarımını öne çıkardığı görülüyor.

Samsung Galaxy Z Flip 3 Pekin Kış Olimpiyatları Versiyonu

Fiziksel değişimlere ek olarak, yazılım tarafında da çeşitli değişikliklere gidilmiş. Bu değişiklikler arasında yeni duvar kağıtları, uygulama simgeleri ve kilit ekranı temaları yer alıyor. Diğer telefon üreticileri de sınırlı üretim cihazlarında benzer değişikliklere gitmişti. Samsung’un da bu değişimlere Z Flip 3’te yer verdiğini söylemek mümkün.

Her ne kadar kişiselleştirme ve tasarım anlamında yenilikler içerse de, olimpiyatlara özel olarak üretilen Z Flip 3, donanım anlamında diğer Z Flip 3 modellerinden ayrılamıyor. Katlanabilir telefon, diğer modellerde  olduğu gibi Snapdragon 888 yonga seti, 8 GB bellek, 256 GB depolama kapasitesi, 6.7 inç büyüklüğünde ve 120 hz tazeleme değerine sahip OLED ekran, biri geniş açı diğeri ana kamera olmak üzere 2 adet 12 MP değerinde arka kamera, ve 3,300 mAh’lik bir batarya ile geliyor.

Pekin olimpiyatlarına özel olarak üretilen cihaz, 7999 Yuan (yaklaşık olarak 1250 Dolar) fiyat etiketi ile Çin pazarında satışa sunulmuş durumda. Söz konusu modelin diğer pazarlarda satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor. Çin pazarında katlanabilir telefonlara olan yüksek talepten nasibini alması beklenen cihaz, Samsung’un özel üretim cihaz listesine eklenmiş durumda.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Olimpiyatlara özel olarak üretilen Z Flip 3 ülkemize gelse satın alır mıydınız? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir: Galaxy Z Flip 3’ü Kendiniz Tasarlayın!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval