Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung yanlışlıkla Galaxy S21 FE’yi göstermiş olabilir mi?

Samsung, Instagram’da bir gönderi paylaştı ve gönderide olan telefon da render fotoğrafları olan Galaxy S21 FE ile neredeyse birebir şekilde benziyordu. Görüntüdeki telefon, yakında piyasaya sunulması beklenen model amiral gemisi ile benzerliğiyle dikkat çekti. Samsung bu ayrıntıyı fark ettikten sonra gönderiyi sildi ve yanlışlıkla yayınlandığını öne sürdü.


Bakmakta fayda var: 2021’DE XIAOMI Mi 9T KULLANMAK | Hala güncel mi ?


Bir süredir Samsung’un çok sayıda sızıntı ve rapor nedeniyle Galaxy S21 FE’yi bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planladığını biliyorduk. Şimdi, Samsung’un kendisi bilerek veya bilmeyerek bu şekilde bir gönderiyle hayranlarının ilgisini çekmiş durumda. Instagram gönderisi, anlayabildiğimiz kadarıyla sızdırılan Galaxy S21 FE görüntüleri ile kesinlikle birebir uyumlu olarak görünüyor.

S21 ve S21 Plus, kamera çerçevesi için gövdenin geri kalanına kıyasla farklı bir kaplamaya sahipken, sızdırılan S21 FE renderları, yaklaşmakta olan telefonun arkası ve kamera çıkıntısı için aynı kaplamanın kullanıldığını gösteriyor.

Samsung Instagram potential S21 FE

Yine de bu cihazın farklı bir renkte Galaxy S21 veya S21 Plus olma olasılığını göz ardı edemeyiz. Belki de farklı bir açıyla çekilmiş olan telefonlardan bir tanesi de olabilir.

Her halükarda, Galaxy S21 FE lansmanını bekleyenlerin birkaç hafta daha beklemesi gerekebilir. Samsung’un bugün katlanabilir telefonlarını resmi olarak açıklaması bekleniyor, ancak uygun fiyatlı amiral gemisinin lansmanda görünmesi beklenmiyor.

Peki Samsung Galaxy S21 FE’nin beklenen teknik özellikleri ne olacak?

samsung galaxy s21 fe render leak4

Ekran tarafında S21 ile çok benzer olması beklenen S21 FE’de 6.5 inç büyüklüğünde 120Hz tazeleme oranı sunan Full HD+ bir ekran olması bekleniyor. Ayırca bu ekran HDR10+ desteğine de sahip olması beklentiler arasıda İşlemci tarafında ise S21 ailesinde kullanılan Snapdragon 888 işlemcisi veya Samsung’un kendi işlemcisi Exynos 2100 ile gelebilir. 8GB RAM ve 128GB depolama seçeneğinin yanında 256GB olan modelini de göreceğiz.

Çin Sertifikasyon sitesi olan TENAA’da onaylanan telefonun kamera kısmında ise S20 FE’de olan benzerliğiyle dikkat çekiyor. 12MP ana kamera, 12MP ultra geniş açı kamerası ve 8MP değerinde telefoto kamerası. 4500 mAh büyüklüğünde bir bataryayla gelecek olan telefon 25W’lık hızlı şarjı destekleyecek. Fiyatlandırma konusunda ise Galaxy S20 FE ile çok benzer olacağı konuşulan Galaxy S21 FE, yaklaşık $650-$700 civarında olacağı bekleniyor. Ülkemize gelip gelmeyceği konusu henüz erken olmasına karşın, Galaxy S20 FE’nin gelmesi sebebiyle bu telefonun da Türkiye’de satışa çıkabileceğini öngörebiliriz.

 

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Eren İmdat

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir