Sosyal medya

Akıllı TV

Samsung OLED Ekranların Televizyonlar için Uygun Olmadığını Düşünüyor

Eğer yeni bir Samsung OLED TV çıkmasını bekliyorsanız, sandığınızdan daha fazla beklemeniz gerekebilir.

Çünkü şirket, OLED ekranların televizyonlar için uygun olmadığını düşündüğünü paylaştı. Fakat bu düşünceye sahip şirketin rakibi olan LG, bu düşünceye hiç katılmıyor gibi gözüküyor çünkü birbirinden şahane OLED TV’ler çıkartmaya devam ediyor.

Bu yılın başlarında OLED TV yerine bambaşka bir yapıya sahip olan QLED TV çıkaran Samsung, QLED teknolojisinin OLED’e göre çok daha iyi olduğunu savunmakta. Şirket, OLED ekranların daha kısa bir ömrü olduğu için yerini telefonlara daha uygun görmekte. Çünkü OLED ekranlar uzun kullanım sonrası, genelde yanık izi ve ya görüntü tutma sorunları yaşamakta. OLED panellerini zamanla oksitlenen bir meyve suyuyla karşılaştıran Samsung, “OLED TV’lerin görüntü tutma sorunu yaşamasının sebebi, organik madde kullanıyor olması” diyerek garip bir benzetme yaptı.

Samsung’un QLED panelleri, kuantum-nokta teknolojisine güveniyor. Bu yarı iletken nano kristaller kullanan teknoloji; Samsung’a göre, kontrast, güç verimliliği ve ekran parlaklığını geliştirmesini sağlıyor. Ayrıca QLED TV’lerin yanık izi gibi sorunlara da maruz kalmadığını söylüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı TV

Nokia TV 5 Aralık’ta tanıtılacak!

Nokia TV

Bir zamanların efsane telefon üretici Nokia, akıllı telefon pazarındaki kayıplarını yeni çıkaracağı akıllı televizyon ile telafi etmeyi planlıyor. İlk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek televizyon, oldukça iddialı olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor.


İlginizi çekebilir: BMW X5 modelinden Tesla Cybertruck’a kurşun geçirmez cam göndermesi


Nokia, akıllı telefon pazarında beklediği ivmeyi tekrar yaratamayınca, rakipleri gibi akıllı televizyon pazarına girmeyi yeni bir adım olarak görmeye başladı. OnePlus, Motorola gibi rakipleri akıllı televizyonlar üretiyorken, Nokia tecrübelerini birleştirerek iddialı bir televizyonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu televizyonla birlikte şirket, akıllı televizyon pazarında da bir ilke imza atmış olacak.

Ses sistemleri ile adından söz ettiren ve oldukça kaliteli ürünleri ile tanıdığımız JBL, bu televizyonun ses sistemini üretecek. 55 inç boyut ve 4K çözünürlük ile karşımıza çıkacak olan Nokia TV, ilk olarak Hindistan’da satışa çıkacak. Hindistan‘ın en çok ziyaret edilen e-ticaret sitesi Flipkart tarafından satış sorumluluğu üstlenen ürün, Android işletim sistemi ile karşımıza çıkacak.

Devamını oku

Akıllı TV

Philips TV, Bowers ve Wilkins işbirliğiyle iki yeni OLED TV tanıttı!

Philips

Philips TV, ses konusundaki deneyimlerinden tanıtığımız Bowers ve Wilkins firmasıyla iş birliğine giderek iki yeni OLED yarattıklarını açıkladı. Firma ses tarafında mükemmeli yaratmayı hedeflediğini vurguladı.


İlginizi çekebilir:


Son teknolojiyle donatılmış 934 ve 984 modellerinde en iyi görüntü ve Dolby ses tecrübesini yaşayabilmeniz için tasarlandı. Philips TV, önde gelen Uluslararası Elektronik Fuarı (IFA)’da yeni koleksiyonunu tanıttı. İngiliz müzik şirketi Bowers ve Wilkins’in Philips TV’yle devam eden iştirak süreci sonucunda üretilen, en iyi görüntü kalitesini sunan Dolby Atmos ses sistemi birleştirilmiş.

TV’lerde kullanılan son model OLED panelleri ve 3. nesil P5 görüntü işleme paketi sayesinde görüntü kalitesi performans çıtası yükseliyor. İzlenen görüntü daha net ve canlı renkler, doğla cilt tonları ve renk kontraslarına sahip görüntüler izlemenin yanı sıra tasarımlarda kullanılan canlı ve metal Avrupa seviyesi tasarım beklentileri üst düzeye çıkartıyor.

Philips

Bowers ve Wilkins tasarım ilkesi kapsamında markanın tüm ürünlerinde bulunan fiziksel olarak birbirinden ayrışmış ancak akustik olarak sesi optimize eden çoklu sürücüye sahip hoparlör Tv’de yer alan en donanımlı parçalardan biri oluyor.

QLED+934 modelinde bulunana hoparlör üzerine monte edilmiş olan Dolmy Atmos yukarı doğru yükseltici ünitesi Philips’in bu sistemi kullandığı ilk TV olmanın dışında ayrıca iki modelde de Dolby Atmos şifre çözücü desteği sunuyor.

Devamını oku

Akıllı TV

Nokia, akıllı televizyon pazarına giriş yapıyor!

Bir zamanların en popüler cep telefonu markası Nokia, yenilenen telefon pazarında umduğunu bulamadığı için şimdi de akıllı televizyon pazarına giriş yapıyor.


İlginizi çekebilir: Epson’dan yeni 4K projektör!


Hindistan’ın yaklaşık 200 milyon kullanıcıya sahip e-ticaret platformu tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, yakın zamanda ürettiği televizyonları Flipkart üzerinden satışa çıkaracak. Nokia‘nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Adarsh ​​Menon bu sektöre girişin Nokia için yeniden doğuş olacağını söyledi.

 

Nokia için yeniden doğuş olur mu bilinmez ama bu sektöre girmek onlar için yeni bir sektöre adım atmak olacak. Üretilen televizyonlarla ilgili henüz detaylı bir bilgi paylaşılmazken, sadece televizyonları ses sistemleri JBL‘in üreteceği biliniyor. Birçok marka ile yapılan anlaşmalar sonucu ortaya çıkarılacak olan bu akıllı televizyonların Android TV işletim sistemi ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Devamını oku