Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy S22, Snapdragon 8 Gen 1 İle Birlikte Piyasaya Sürülecek; İşte Detaylar

Samsung‘un merakla beklenen Galaxy S22 serisini 2022‘nin başlarında tanıtması bekleniyor. Yaklaşan amiral gemisi serisiyle ilgili çok sayıda söylenti ve sızıntı ortaya çıktı ve şimdi iyi haberleri kanıtlayabilecek yeni bilgiler ortaya çıktı. En son bilgiler, 2022 Galaxy S22 telefonlarının Exynos işlemci yerine en yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceğini gösteriyor.


İlginizi çekebilir; Xiaomi 12 Arka Panel Görseli Sızdırıldı


Samsung Galaxy S22 Snapdragon 8 Gen 1 İşlemciyi Alacak

Bilgi, Twitter‘daki popüler sızıntı yapan Tron tarafından geldi. Bu olursa, Samsung adına tamamen farklı bir hareket olacaktır. Bilmeyenler için şirket, iki işlemci varyantı olan Galaxy S serisi telefonları tanıtıyor: Qualcomm Snapdragon varyantı ve Exynos. Her iki varyant da çeşitli pazarlarda seçici olarak mevcuttur.

Bu hamle ile Samsung Galaxy S22 telefonlar, Motorola Edge X30, Xiaomi 12, OnePlus 10 serisi ve daha fazlası dahil olmak üzere ilk Snapdragon 8 Gen 1 telefonlarla rekabet edecek.

Bununla birlikte, söylentiye göre Exynos 2200 işlemciye ne olacağına dair bir haber yok çünkü hala yapım aşamasında olması bekleniyor ve 2022‘nin başlarında bir Galaxy Unpacked etkinliğinde piyasaya sürülebilir. Plus ve standart için kullanılma ihtimali olabilir.

Başka bir sızıntıya göre, Galaxy S22 Ultra‘nın 8 Şubat’ta piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Galaxy S22 ve Galaxy S22+‘dan söz edilmese de, aynı anda üç telefonun piyasaya sürülmesini bekleniyor.

Galaxy S22 serisinin, Galaxy S21 serisine çok benzeyen üç modelden oluşması ve çok gelişmiş kameralar, S Pen desteği (Ultra modeli için), 120Hz ekran, 25W‘a kadar hızlı şarjlı daha büyük bir pil ile gelmesi bekleniyor ve Samsung One UI ile Android 12 ve daha fazlası. Plus ve Ultra modellerinin daha önce söylendiği gibi 200MP ana kameraya sahip olma ihtimali var. Galaxy S22 Ultra‘nın ayrı ayrı yerleştirilmiş arka kamera muhafazaları ve delikli ekran ile Galaxy Note benzeri bir tasarımla gelmesi muhtemel. Diğer iki model, Galaxy S21 telefonlarına benzer bir tasarıma sahip olacak. Bunlar sadece söylentiler olduğundan, Samsung‘un 2022 amiral gemisi telefonları için yapmayı planladığı şey olmaya devam ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir
Serhat SARIMLI

Bilim, teknoloji, yazılım alanlarına ilgi duyan, okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval