Sosyal medya

Rehber

Samsung Galaxy Note 9 vs. Galaxy Note 8 | Farkları neler? Hangisini almalı?

Samsung Galaxy Note 9 vs. Galaxy Note 8 | Farkları neler? Hangisini almalı?

Samsung’un son üst seviye telefonu olan Galaxy Note9 ile bir önceki nesili olan Galaxy Note8’den farkları neler olduğuna daiar merak edilen soruların cevabı bu videoda bulunuyor.


İlginizi Çekebilir; Samsung Galaxy Note9 İncelemesi

reklam
Aorus reklamı

Genel olarak ilk dikkat çeken Note serisinin en önemli tarafı olan SPen‘e gelen bluetooth desteği dikkat çekse de birçok noktada farklara sahip olan bu iki telefonun farklarını ve aradaki fiyat farkına göre hangisini almanız gerekeceğini görebilirsiniz.

Ayrıca bu video ile beraber yeni çıkan modeller ile bir önceki modellerine ait farkları göstereceğimiz bu video serisi hakkındaki görüşlerinizi de yorumlar bölümünden aktarmayı unutmayın.

Adventure İstanbul

İyi seyirler…

Samsung Galaxy Note9 vs. Galaxy Note8 | Farkları neler? Hangisini almalı?

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google

Google Chrome saniye başı kare (FPS) sayacını geri alıyor

google chrome

FPS terimi özellikle oyun ve video performanslarında sıkça kullanıldığı için artık bilinen bir terim. Ancak buna rağmen Google; geçtiğimiz Temmuz ayında Google Chrome tarayıcısındaki FPS sayacını farklı bir ölçü şekliyle değiştirmişti. Sitedeki FPS sayısını göstermek yerine artık sitedeki kare sayısının zamansal yüzdesi gözüküyordu.


Bu arada eğer bir bilgisayar almayı düşünüyorsanız; 790-4.199TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlar için sürekli güncellenen bu ürün listesine bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Google sistemin ismini de değiştirdikten sonra eski sistemin daha iyi olduğuna dair tepkilerle karşılaştı. Bu tepkiler karşısında da firma eski FPS sayacını geri getirdi.

Tarayıcıdaki FPS sayacı sitelerin performansını ölçmek için kullanılıyor. Bu yönden hedefi daha çok geliştiriciler olsa da özellik genel kullanıcıların da dikkatini çekebiliyor. Dolayısıyla böyle bir geri dönüşün daha iyi bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.

Adventure İstanbul

google chrome

Google Chrome üzerinde FPS sayacı nasıl açılır?

Tarayıcı üzerinden FPS sayacının nasıl açılacağına denk gelmediyseniz bu durum oldukça doğal. Ne de olsa Geliştirici Araçları üzerinden açılabilen özelliği genel olarak da bilen kişi sayısı az.

İşleve erişmek için tarayıcıdaki sağ üstteki üç noktayla temsil edilen Chrome Menüsünü açmak gerekiyor. Ardından ise Diğer Araçlar kısmından Geliştirici Araçlarına tıklamalısınız. Bu adımları Ctrl+Shift+I kombinasyonunu kullanarak daha hızlı bir şekilde de yapabiliyorsunuz. Sonrasında çıkacak panelden ise Ctrl+Shift+P kombinasyonuyla arama kısmını açmanız gerekiyor. Arama yerine “show frame” yazmanızın ardından çıkacak olan “Show frames per second (FPS) meter” yazısına tıklamanız durumunda saniye başı kare sayısını gösteren yüzen bir pencere ekranınızda belirecektir.

Devamını oku

Google

Chrome tarayıcısının sekme kaydırma özelliği nasıl açılır?

chrome

Siz de bir Google Chrome kullanıcısı iseniz açılan onlarca sekmenin kontrolünün zorluğunu az çok biliyorsunuzdur. Bunu yönetmek için birçok eklenti mevcut olsa da Google da bu konuda boş durmuyor. Firmanın tarayıcıya getirmeye çalıştığı yeni sekme seçenekleri, gizli bir ayar ile açılabiliyor. Böylelikle sekmeler çubuğa sığmayacak kadar fazla olduklarında aralarında mouse ile kaydırılarak geçiş yapılabiliyor.


Bu arada Intel-AMD yakın performanslı işlemcilerin fiyatlarını karşılaştırabilmekaynı zamanda da 796-3.999TL arası her kullanıma uygun sağlam bilgisayarlara göz atmak isterseniz bu listeye bakabilirsiniz.

reklam
Aorus reklamı

Chrome tarayıcısının bu özelliğini kullanmak için beta versiyonuna gerek duyulmuyor. Ancak işlev varsayılan olarak açık gelmiyor. Özelliğin çalışması için ise Chrome 88 versiyonunun kullanılması olması gerekiyor. Sonrasında özellik şu adımları izleyerek aktifleştirilebiliyor:

  • Chrome tarayıcısını açtıktan sonra chrome://flags adresine gidin
  • Çıkan arama kısmına Scrollable TabStrip yazın
  • Scrollable TabStrip başlığının yanındaki alta açılabilen menüden Enabled seçimini yapın
  • Bununla beraber Scrollable TabStrip Buttons kısmını da Enabled yaparsanız; farenizle kaydırabilmenizin yanında üst çubukta kaydırabilmeniz için iki ok işareti de belirecektir
  • Ardından Relaunch kısmına basarak tarayıcıyı yeniden başlatırsanız değişiklikler tarayıcıya uygulanmış olacaklar

chrome

Adventure İstanbul

Bununla beraber Chrome 90 versiyonunda fazladan bazı seçenekler de mevcut. Bu adımlar izlendikten sonra kullanıcı bu versiyonda sekme kaydırma açıldığında sekmelerin ne kadar küçültüleceğini de ayarlayabiliyor. Bu bahsettiğimiz farklı seçenekler Scrollable TabStrip kısmında açılıyor. Enabled dışında görülebilen dört farklı seçeneğe göre sekmelerin küçültülüp küçültülmeyeceğini ve küçültme boyutlarını da ayarlayabiliyorsunuz.

Ayarlarla size hangisinin uyacağını bulabilmek için denemeler yapabilirsiniz. Ancak bunun deneysel bir özellik olduğunu ve sabit versiyonda görülmeyebileceğini hatırlatmak gerek.

Devamını oku

Nasıl Yapılır

Aktif Gürültü Engelleme (ANC) nedir? Ne işe yarar?

Aktif Gürültü Engelleme (ANC) nedir? Ne işe yarar?

Aktif Gürültü Engelleme teknolojisi son dönemdeki kulaklıkların en önemli vurguladıkları özellik oldu. Peki ANC olarak kısaltılan bu özellik nedir? Ne işe yarar? Gerekli mi? Tüm bunların detaylarını göreceğiz.


İlginizi çekebilir; Huawei FreeBuds Studio inceleme | Bu kulaklık gerçekten iyi!

reklam
Aorus reklamı

Aktif Gürültü Engelleme (ANC) nedir? Ne işe yarar?

Huawei FreeBuds ailesi bu konuda en iyi örneklerden biri. FreeBuds Pro, FreeBuds Studio, FreeBuds 3 ve FreeBuds 3i modelleri gürültü engelleme özelliği ile size sadece müzik keyfini yaşamanızı sağlıyor.

Adventure İstanbul

Aktif Gürültü Engelleme, Active Noise Cancellation ya da Active Noise Control kelimelerinden türetilen bir teknoloji olarak geçiyor. ANC olarak da gördüğümüz bu teknoloji, kulaklıkların dış sesleri engelleyerek sizin sadece müzik keyfini yaşamanız için geliştirildi. Dışarıdan gelen sesleri kulaklıklar üzerineki mikrofon ile tespit eden bu teknoloji, seslerin tam tersi frekansta olacak şekilde üreterek bir anti ses üretmiş oluyor. Böylece dış ses ile kulaklığın ürettiği sesler frekans bazında sıfırlanarak sizin sesleri duymanız engelleniyor.

Devamını oku

Forumdan Son Mesajlar

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

HWP COIN’den Haberler