Sosyal medya

Genel

Samsung Galaxy Note 8 Pil Testi

Samsung Galaxy Note 8, pil testiyle karşınızda! pilin dolum ve boşalım hızları ve tüketim değerlerini sizin için test ettik.

Samsung’un en üst model akıllı telefonu, SPen’iyle fark yaratan ve kendisine has bir kullanıcı kitlesine sahip olan Note 8’in pil performansını bu videoda değerlendiriyoruz. Devasa bir pile ve bir o kadar devasa ekrana sahip olan Note 8 kullanıcılara nasıl bir pil ömrü vadediyor? Bu videoda Ersin Akman test sonuçlarını açıklıyor.

reklam
HONOR MagicWatch 2

Teknik tablolar için https://hwp.com.tr/piltesti adresini ziyaret edebilirsiniz.

Genel Yayın Yönetmeni / Editor-in-chief @HWPtr

2 yorum

2 Comments

 1. enes

  24 Aralık 2017 at 10:30

  Merhabalar bir sorum olacaktı,ben aşağı yukarı 2 yıl önce Note 5 aldım ilk 1 sene pil performansı çok iyiydi ancak daha sonraki 7-8 aylık bölümde telefonu pil tasarruf modundan çıkartamıyorum ve ister istemez tasarruf modunda oldugundan cihaz yavaşlıyor ve yavaş kullanmak beni sinir ediyor tabiri caizse,sorum şu pil kondisyonunu yada kalibrasyonunu doğrusu hangisiyse nasıl artırabilirim tekrardan ?

  • Berkin Bozdoğan

   15 Ocak 2018 at 12:02

   Eğer güncellemeleri almaya devam edip sürüm yükselttiyseniz yavaşlaması olağanlaşıyor. Android tarafında teorik olarak performans iyileştirmeleri patikte çuvallamayla sonuçlanıyor.

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

ABD Huawei için 45 gün ek süre verdi

Yazan:

Çıkardığı cihazlar kadar ABD ile yaşadığı sıkıntıları ile de gündemden düşmeyen Huawei, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından alınan karar ile bir nebze olsun rahatladı.


İlginizi çekebilir; ABD yönetimi, Huawei için yeni suçlamalar yöneltti!

reklam
HONOR MagicWatch 2

ABD 45 gün ek süre verdi!

ABD ile geçen mayıs ayından bu yana sorunlar yaşayan Çinli Huawei firması, önce Google ardından Qualcomm, Intel, Xlink ve Broadcom ile olan ortaklıklarını devam ettirememişti. Bu gelişmeler ışığında bu kavganın ilk meyvesi olan Huawei Mate 30 serisi Google servislerinden mahrum olarak piyasaya çıkmıştı. Ancak Ticaret Bakanlığı, Huawei için olumlu sayılabilecek bir karar aldı. Karara göre Huawei’nin Amerikan şirketleri ile ticari ilişkilerini sürdürebilmesi için 45 gün ek süre verildi. Bu  da Huawei için yeni cihazları için alabileceği yeni lisanslar anlamına gelebilir. Şu süreç içinde Mate 30 serisi için Google servislerinin akıbeti ne olacak kesin bir yanıt veremiyoruz. Kesin olan bir konu ise daha önce lisans programında yer alan cihazların güncellemeleri almaya devam edeceği.

ABD Huawei için ek süre tanıdı

Huawei ile yaşanan bu süreç ABD parlamentosunu ikiye bölmüş durumda. Bir kesim Çin ve Huawei ile ticaretin serbestliği ve ilişkilerin devamını desteklerken. Diğer taraf ise Huawei tarafına yöneltilen iddiaların ciddi olduğunu ve bu konuda daha sert adımlar atılmasını istemekte. Tam 45 gün ek süre verilen Huawei için bu süreçte ne yaşanabilir ileride daha net görebileceğiz. Aynı zaman da Çin ile ticari ilişkilerin de nasıl bir duruma evrileceğini merakla beklemekteyiz.

Devamını oku

Genel

Lenovo oyuncu telefonu çıkarıyor.

Yazan:

Oyuncu ekipmanları bildiğiniz üzere artık mobil pazara da entegre olmuş durumda. Akıllı telefon pazarında etkin bir yere sahip olmak isteyen Lenovo, oyuncu telefonu çıkarıyor.


İlginizi çekebilir; Lenovo K10 Plus modeli duyuruldu!

reklam
HONOR MagicWatch 2

Oyuncu telefonu Legion geliyor!

Oyuncu telefonları, diğer telefon sınıflarının aksine odağını oyun performansına göre ayarlayan ve bazı unsurlara çok da önem vermeyen cihazlar olarak karşımıza çıkmakta.Dünyanın en önemli bilgisayar üreticilerinden olan Lenovo da, bir süredir akıllı telefon pazarında önemli işler yapmakta. Fiyat performans ürünü telefonları ile gündemde olan firma, şimdi de oyuncu telefonu çıkarma girişimlerine başladı. ASUS, Razer gibi firmaların uzun zamandır içinde olduğu bu yarışa katılan Lenovo, Legion isimli telefonunu AnTuTu‘ya soktu. Snapdragon 865 ile gelmesine kesin gözüyle bakılan cihaz, AnTuTu üzerinden tam 600,000 (altı yüz bin) puan alarak bu konuda oldukça iddialı olduğunu bizlere gösterdi. Telefonun “Oyun Başlasın” sloganı ile çıkması bekleniyor. Ayrıca Weibo üzerinden hem slogan hem de Snapdragon 865 ile alakalı bazı görseller paylaşıldı.

Lenovo oyuncu telefonu çıkarıyor.Lenovo oyuncu telefonu çıkarıyor.

Şu an için sadece 5G ve Snapdragon 865 ile geleceğini bildiğimiz cihazın diğer teknik özellikleri ne olur tahmin etmek zor. Ancak Lenovo‘nun bu yarışta geri kalmak istemeyeceği çok açık. Çıkış tarihi konusun da net bilgi sahibi olamadığımız cihazın, oyuncu telefonu konusunda nasıl bir rekabet içerisinde olacağını merak etmekteyiz.

 

 

Devamını oku

Genel

Samsung cephesinde sürpriz istifa gelişmesi!

Yazan:

Samsung

Elektronik dünyasının öncülerinden Samsung, yönetim bazında sıkıntılı bir süreç yaşamakta. Yönetim kurulu başkanı Lee Sang-hoon istifa etti.


İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy M31’in özellikleri ortaya çıktı

reklam
HONOR MagicWatch 2

Lee Sang-hoon neden istifa etti?

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S20 serisini tanıtarak mobil cihaz pazarında adından söz ettiren Samsung, yönetim kurulu başkanının istifası ile sıkıntılı bir sürece girdi. Güney Kore’de yaşanan rüşvet skandalında tutuklanan Lee Sang-hoon, yönetim kurulunda ki görevinden istifa etti. Lee Sang-hoon‘un iş yasalarını çiğnediği ve sendika hareketlerini engellediği iddia edilmişti. Samsung‘un da süreç boyunca arkasında durduğu yönetim kurulu başkanını, elde yer alan delillerin kendisini aklayacak yeterlilikte olmamasından ötürü bir buçuk yıl hapis cezası almıştı. Ayrıca gelen bilgiler ışında Samsung içerisinde sözü geçen bir kaç ismin istifanın doğru bir hamle olacağı yönünde telkinlerde bulunduğu iddia edildi.

Samsung cephesinde sürpriz istifa gelişmesi!

Samsung firmasının hapis cezası alan en yetkili ismi olan Lee Sang-hoon‘un ardından göreve kimin geleceği merak konusu. Şirketin bu süreci nasıl atlatacağı ve ne yol izleyeceği şu an için belli değil. Çünkü yönetim kurulu başkanı hariç tam yirmi altı Samsung çalışanı daha ceza aldı. Hareketli günler görmeyi beklediğimiz Samsung‘da yeni yönetim kurulu başkanlığı görevinin devir teslimi ise Mart ayında gerçekleşecek.

 

Devamını oku