Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy Fold piyasaya çıkmadan ekran sorunları yaşıyor!

Samsung’un en yeni akıllı telefonu olan Galaxy Fold, büyük etki yaratan çıkışının ardından kullanıcılar tarafından deneyimlenmiş pek çok sorun ile karşımıza çıkıyor. Ekranın tamamen çalışmıyor olmasından kırılmış OLED ekrana kadar yaşanmış olan problemler için Samsung tarafından açıklama bekleniyor.


İlginizi çekebilir: Samsung Glaxy Fold hakkında her şey


Galaxy Fold katlanamadı! Samsung şimdi ne yapacak? (VİDEO)

Kullanıcıların yaşadığı hatalar donanımsal bir problemi mi işaret ediyor?

Samsung Galaxy Fold, geçtiğimiz günlerde ABD’de ve ülkemizde de lansmanı yapılmıştı. Akıllı telefon anlayışına yeni bir bakış getiren bu katlanabilir cihazın kısa süreli kullanımının ardından inceleme örneklerinin teslim edildiği bazı yayıncılar ve editörler cihazı teslim aldıkları iki gün içinde katlanabilir ekran için ciddi sorunlar yaşadıklarını paylaştı. Bu deneyimlerden önce, Samsung’un lansmanda yaptığı açıklamada ve daha önce yayınladığı videoda Galaxy Fold’un yapılan testlerde 200.000’den fazla katlanmaya dayanıklı olduğu iddia ediliyordu.

Cihazın menteşe kısmında oluşan bazı sorunlar tamamen kullanılamaz hale gelmesine ya da ekranda bozulmalara sebep oluyor. Menteşelerin arızalanmasından, kırılmasından ya da aralarındaki boşluklara yabancı cisim kaçmasından dolayı oluştuğu düşünülen hasarların dışında, kullanıcı hatasından kaynaklı problemler de oldukça yaygın.

Galaxy Fold cihazının üzerinde bulunan polimer katmanının yüzeyindeki kırışık dokular ya da şişlikler ve aynı zamanda bu katmanın kullanıcılar tarafından ekran koruyucu sanılarak çıkarılması da büyük sorunlar yaratıyor. Ayrıca hiçbir müdahalede bulunulmamasına ya da yanlış kullanımı olmamasına rağmen ekranda kırılma sorunları yaşayan kullanıcılar da bulunuyor.

Tamamen kapalı ve hareketsiz telefonlara göre çok daha hassas olması beklenen bu katlanabilir telefonun beklentileri oldukça yükselttiği bir gerçek. Ancak Samsung Galaxy Fold hakkında çıkan bu problemlerin nasıl çözüme kavuşacağı belli değil. Yaşanan üzücü olayların tasarımsal bir problem olup olmadığı Samsung mühendislerinin yapacağı açıklamalar ile anlaşılacak.

Kerem ve Aydoğan’ın yeni katlanabilir cihazı hakkındaki görüşlerini aşağıda bulabilirsiniz

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Akıllı Telefonlar

Huawei P40 Pro PE kamera detayları belli oldu!

Yakın zamanda tanıtılacak olan Huawei P40 serisi hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Serinin kamerası ile dikkat çekecek modeli Huawei P40 Pro PE, kamera detayları ile ortaya çıktı!


İlginizi Çekebilir: Huawei Honor V30 Pro, DxOMark’ta ikinci sıraya yerleşti!


Huawei P40 Pro PE geliyor: 5 arka kamera, 10x optik zoom ve seramik yüzey

Mart ayında duyurulacağı daha önce belli olan Huawei P40 serisi, tanıtım tarihi yaklaştıkça detaylarını iyice açık ediyor. Amiral gemisi seri hakkında son çıkan bilgi ise kullanıcıların kafasını bir hayli karıştıracağa benziyor. Yaptığı doğru tahminler ile bilinen Evleaks’in iddiasına göre, Çinli markanın seriye yeni bir “tepe modeli” kazandırma planı var. Bu modelin adı ise Huawei P40 Pro PE (Premium Edition) olacak.

Birkaç farklı detay ile Pro sürümden ayrıldığı belirtilen Huawei P40 Pro PE’nin en dikkat çeken farkı kamera tarafında olacak. Serinin diğer cihazları olan Huawei P40’ta 3, P40 Pro’da ise 4 adet arka kamera bulunacak. Premium Edition’da ise bu iki modelin aksine arttırılmış gerçeklik için eklenen bir lens ile toplam 5 arka kamera sensörüne yer verilecek. Ayrıca telefonun arka yüzeyinin el işçiliği seramik tabaka ile kaplanacağı belirtiliyor.

Huawei P40 Pro Premium Edition’ın kamera detaylarına inildiğinde ise oldukça titiz hazırlanmış bir paket göze çarpıyor. Leica işbirliğine devam eden marka, Sony ile yaptığı anlaşma sonucu P40 serisi için özel bir sensör grubu barındıracak. 52 megapiksel çözünürlüklü ana kamera, çekilen 16 kareyi “Quad Quad Bayer” adlı bir işleme teknolojisiyle birleştirerek gece çekimlerinde fark yaratacak. Çift prizma aynaya sahip periskop sensörün ise 10x optik ve 100x dijital zoom gibi önemli bir yakınlaştırma sunacağı belirtiliyor. Diğer sensörlerin de ultra geniş açı, makro lens ve ToF sensör olacağı tahmin ediliyor.

Kamera detaylarıyla dikkat çeken Huawei P40 Pro PE, görünüşe göre Samsung Galaxy S20 Ultra’ya güçlü bir rakip olarak doğacak. Ancak iddialı modelin Google servislerinden yoksun olarak piyasaya sunulacağını bir kez daha belirtelim.

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Honor V30 Pro, DxOMark’ta ikinci sıraya yerleşti!

Yazan:

Huawei Honor V30 Pro

Honor V30 Pro modeli bağımsız DxOMark kamera değerlendirme testinden aldığı 122 puanla listenin ikinci sırasına yerleşti.

İlginizi çekebilir: Galaxy S20 ailesi ve tüm özellikleri

Honor V30 Pro DxOMark değerlendirmesi

Huawei‘nin alt markası Honor‘un yeni üst düzey akıllı telefonu V30 Pro, bağımsız kamera değerlendirme testi DxOMark‘ın listesinde ikinci sıraya yerleşti. Böylece listenin ilk üç sırasını Huawei ve Honor modelleri kapattılar. Fotoğraf tarafında 133, videoda ise 100 puan almayı başaran telefon genel toplamda 122  puana ulaştı.

Huawei Honor V30 Pro

V30 Pro‘nun ana kamerasında; Huawei P ve Mate serilerinde de kullanılan Quad-Bayer RYYB destekli, 40 MP çözünürlükteki Sony IMX600 sensörüne yer verilmiş. Çift OIS desteği de sunan bu ana kameraya ultra geniş açılı kamera (12 MP) ve 3x optik zoom kamerası (8 MP) eşlik ediyor.

DxOMark değerlendirmesinde telefonun; çeşitli senaryolarda mükemmel görüntü kalitesi sunmayı başardığı, etkileyici bir düşük ışık performansı gösterdiği ve düşük gürültüye sahip yüksek detaylı fotoğraflar çektiği vurgulanmış. V30 Pro’nun yakınlaştırma yeteneklerinden de bahsedilmiş.

Huawei Honor V30 Pro

Kameranın tek dezavantajının ise ara sıra otomatik netlemede yaşanan sorunlar olduğundan dem vurulmuş. Bu sorun, telefonun video tarafında görece daha düşük bir skor almasının sebebi olarak gösterilmiş. Videonun renk sunumu, dengeleme ve pozlama gibi konularda ise amiral gemileriyle yarışabilecek düzeyde olduğu söylenmiş. Buradan video konusunda sıkça eleştirilen Huawei‘nin sorunun çözümü için doğru adımları attığı ortaya çıkıyor.

 

 

Devamını oku

Akıllı Telefonlar

Huawei P30 Lite, EMUI 10 güncellemesini almaya başladı!

Yazan:

Huawei P30 Lite

Huawei P30 Lite modeli P30 ve P30 Pro‘nun ardından Android 10 üzerine kurulu EMUI 10 güncellemesini almaya başladı.

İlginizi çekebilir: Galaxy S20 ailesi ve tüm özellikleri

Huawei P30 Lite EMUI 10 güncellemesi

Huawei P30 serisinin en mütevazı üyesi de P30 ve P30 Pro gibi Android 10 üzerine kurulu EMUI 10 güncellemesine kavuştu. İlk olarak Güney Afrika’daki kullanıcılara sunulan 3.82 GB büyüklüğündeki güncelleme pek çok yeni özelliği de beraberinde getiriyor.

Huawei P30 Lite

Güncelleme Android 10‘la gelen temel özelliklerin yanı sıra; EMUI uyumlu karanlık mod, daha yüksek performans, yeniden tasarlanan ikonlar ve HiCar desteği gibi yenilikleri de kapsıyor. Güncellemenin kısa süre içinde tüm P30 Lite versiyonlarına dağıtılması bekleniyor.

Devamını oku