Sosyal medya

Akıllı Telefonlar

Samsung Galaxy A73’ün Detayları Gün Yüzüne Çıktı!

Samsung, A serisi ile oldukça iyi bir çıkış yakalamış durumda. Firma, özellikle A52 modelinin satışlarından oldukça memnun. Ancak A72 için durumun bu kadar iyi olmadığı bir süredir teknoloji çevrelerinde konuşuluyordu.

Galaxy A72’nin satış başarısının A52’nin gerisinde olmasının ana nedeni, iki model arasında kayda değer farklılıklar olmamasına rağmen A72’nin A52’ye kıyasla önemli miktarda daha pahalı olmasıydı. Samsung’un A72’yi yakın zamanda  yenilemesi beklenmezken A73’ün detayları ortaya çıkmaya başladı bile. Görünen o ki Samsung, A72 ile yaşadıklarını yeniden yaşamak istemiyor.

108 MP Ana Kamera, 8 GB Bellek Ve 5.000 mAh Batarya İle Geliyor!

Güvenilirliği ile ünlü sızıntı kaynağı OnLeaks’in verdiği bilgiler, A73’ün önemli donanım detaylarının yanında cihazın tasarımını da gün yüzüne çıkarıyor.

Cihazın Görselleri

Cihazın donanım özellikleri ile üst seviyeye göz kırptığını söylemek mümkün. Sızıntılar, cihazın önceki nesilde kullanılan Snapdragon 720G işlemcisi yerine Snapdragon 750G işlemcisi ile donatılacağını ve 8 GB belleğin yanında 128 ya da 256 GB depolama sunacağını gösteriyor.

Bunun yanında büyük sayılabilecek 5.000 mAh değerindeki bir bataryaya sahip olması beklenen cihaz, bu bataryayı 33 Watt’a varan güç ile doldurabilecek. 33 Watt, Oppo gibi firmaların Galaxy A73’ten aşağıda konumlandırılan cihazlarında 50 Watt gibi değerler kullanması yüzünden yüksek bir değer gibi görünmüyor olabilir. Fakat Samsung’un S20 gibi üst seviye cihazlarında bile 25 Watt sunduğu düşünüldüğünde, bu değer Samsung için yüksek sayılabilir.

 

Kamerada ise tasarım detaylarından anladığımız kadarıyla üçlü bir kamera dizilimi bizleri karşılayacak. Gelen bilgiler, cihazda 108 MP değerinde bir ana kamera olacağını gösteriyor. Ancak diğer 2 kamera için şimdilik bir bilgi yok. Galaxy A73’te kamera sayısında bir azalmaya gidildiğini söylemek mümkün. Zira önceki modelde 4 adet kamera kullanılmıştı. Yine de kamera sayısından ziyade cihazda kullanılan kameraların kaliteleri asıl farkı belirleyecektir. A73’ün kamera testini yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

IP67 sertifikası ile geleceği söylenen cihaz, yüksek batarya kapasitesine rağmen 7.6 mm’lik bir kalınlığa sahip olacak. Son olarak cihazda Tip-C girişine yer verildiğini de belirtelim.

Samsung Galaxy A73’ün Fiyatı Ne Olacak?

Cihazın beklenen çıkış fiyatı 440 Dolar civarlarında. Bu fiyat, Poco ve Redmi gibi rakiplerin karşısında biraz yüksek kalıyor. Ancak Samsung’un cihazın tanıtımına özel bir fiyatlandırma yapacağı da konuşulanlar arasında.

Galaxy A73’ün Türkiye fiyatlandırması hakkında ise henüz bir bilgi yok. Ancak A72’nin 6.000 Türk Lirası gibi bir fiyattan satıldığı göz önünde bulundurulursa, A73’ün 7.000 Türk Lirası’ndan ülkemize giriş yapacağını söylemek yanlış olmaz. Karşısında 6.500 Türk Lirası’na S20 FE gibi bir rakip varken A73’ün hangi fiyattan giriş yapacağını bizler de merak ediyoruz.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce Samsung Galaxy A73. önceki modelden daha başarılı olabilecek mi? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Daha fazlası için bizi takip etmeyi unutmayın!

İlginizi Çekebilir: S20 FE (Snapdragon) vs. A72 | Hangisi alınır?

 

Bunlar da ilginizi çekebilir
Onur Balbaşı

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval