Sosyal medya

İnceleme

DÜNYANIN İLK 360 Hz MONİTÖRÜ | ROG Swift PG259QN incelemesi

ROG Swift PG259QN incelemesi ile karşınızdayız. Geçtiğimiz aylarda duyurusu gerçekleştirilen monitör nihayet Türkiye’de. Bu videoda ürünün detaylarına bakıyoruz.


İlginizi çekebilir; Asus, ROG Rapture GT-AXE11000 modelini duyurdu!


DÜNYANIN İLK 360 Hz MONİTÖRÜ | ROG Swift PG259QN incelemesi

ROG Swift PG259QN dünyanın ilk 360 Hz tazeleme hızı sunan monitörü olarak dikkat çekiyor. IPS panel kullanarak Fast IPS teknolojisiyle beraber bu tazeleme hızında 1 ms GTG gecikme sunabilen PG259QN, bu konuda rakipsiz durumda.

24,5 inç boyutunda olan ROG Swift PG259QN modeli, özellikle esporcuların en çok istediği boyutta ayarlanmış. Bu sayede direkt ekrana bakarak ekranın her bir köşesine hakim olabiliyorsunuz. FHD çözünürlüğünde gelen monitörün amacı kaliteden ziyade rekabetçi oyunlarda sizi birkaç adım öne geçirmek.

IPS tabanlı olması sayesinde geniş bir görüş alanına sahip olan üründe HDR10 sertifikası da var. Bu sayede birçok oyunda ya da dijital içeriklerdeki HDR desteğine sahip olabiliyorsunuz. Bir adet HDMI 2.0 ve DP 1.4 bağlantısına sahip olan PG259QN’de 360 Hz’i sadece DisplayPort ile alabiliyorsunuz. HDMI ile maksimum 240 Hz’e çıkabileceğinizi de önemle belirtelim.

ROG tasarımı, yine alışılagelmiş geniş ayağı ile gelen monitörün arkasında Aura Sync desteğine de sahip olan büyükçe ROG logosu da yer alıyor. Dahili soğutma bloğu nedeniyle biraz kalın bir monitör olan ROG Swift PG259QN şu anda özellikle profesyonel esporcular tarafından ya da esporu meraklı kişiler tarafından tercih edilecek gibi duruyor. Ancak bu dünyanın en yüksek tazeleme hızında öncü olan Asus, ilerleyen dönemde bu teknolojiyi de standart haline getirecektir.

Genel olarak baktığımızda rekabetçi oyunculuk ve espor camiasındaki sizi öne geçirecek bir monitör olan ROG Swift PG259QN, yenilikçi yapısı ve rakipsiz tazeleme hızıyla bazı kesimlerin gözdesi olacağı şüphesiz.

Günün Alışveriş Fırsatı: General Mobile GM21 Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 2: Yeni Samsung Galaxy A Ailesinin fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz!

Günün Alışveriş Fırsatı 3: Yenilenen Reno 5 ailesinin fiyatlarına buradan bakabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir
Aydoğan Aykanat

Teknolojiye olan tutkusunu Hardware Plus'ta meraklılarına aktarıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWP Podcast

Teknoloji gündemini HWP’den dinleyin! Podcast’imize abone olun.

Apple PodcastsSpotifyGoogle PodcastsKarnaval